Evlendirme Daireleri İstanbul

Beşiktaş Evlendirme Dairesi

Beşiktaş Evlendirme Dairesi Hakkında

Evlilik akdinin gerçekleşebilmesi için izlenmesi gereken prosedürler ve bunları tamamlayabilmek için alınması gereken belgeler mevcut. Beşiktaş’ta nikahını kıymak isteyen çiftler için tüm detayları yazımızda derledik.
Beşiktaş Evlendirme Dairesi Nikah Salonları

Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin bir adet nikah salonu ve kokteyl alanı bulunuyor. Burası için merak edilenlerden biri ise “Beşiktaş Nikah Salonu kaç kişilik?” konusu oluyor. Kapasite itibariyle 500 kişiye kadar davetli ağırlamak mümkün.

Nikah töreninin yapılacağı salona göre Beşiktaş Evlendirme Dairesi kokteyl salonu çok daha geniş ve 1.000 kişilik davetli kapasitesine sahip. Akşam 18:00 – 18:30 saatlerinde nikahı kıyılan çiftlerin burada kokteyl yapma imkanı bulunuyor. Eğer böyle bir talep olursa, nikah dairesinin anlaşmalı olduğu kokteyl organizasyonu yapan firma ile görüşmek gerekiyor.

Beşiktaş Belediyesi Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri

Beşiktaş Belediyesi nikah işlemleri için evlendirme dairesinden başvuru yapılmalı. Hafta içi her gün 08.30 – 12.00 saatleri arasında başvurular kabul ediliyor.

Nikah için en erken alınabilen tarih, başvuru yapılan günden 24 saat sonrası. Müracaat ettikten sonra 24 saat dolmadan nikah töreni yapılması mümkün değil. Nikah için alınabilecek en geç tarih ise başvurudan 6 ay sonrası.

Evlenecek çiftlerin Beşiktaş Nikah Dairesi’ne başvuru için beraber gitmeleri gerekli. Eğer kişilerden biri gidemeyecekse vekaletname belgesi alınmalı. Müstakbel eş, bu belgeyle müracaat işlemlerini yapabilir.

Çiftler, nikah tarihine karar verdikleri andan itibaren evlendirme dairesine gidip gün almalı ve işlemlerini yaptırmalılar. Özellikle yaz döneminde hafta sonları çok talep gördüğü için erkenden Beşiktaş Evlendirme Dairesi’yle iletişime geçilmesinde fayda var.


Beşiktaş Evlendirme Dairesi Nikah İçin İstenen Belgeler
Beşiktaş Nikah Salonu’nda başvuruya gittiğinizde yanınızda götürmeniz gereken belgeler şu şekilde:

-Nüfus Cüzdanı: Son medeni hali işlenmiş, fotoğraflı, T.C. kimlik numaralı ve yıpranmamış nüfus cüzdanları kabul ediliyor.
-Vesikalık Fotoğraf: 5 adet ve renkli olmalı. Verilecek fotoğraflarda sivil giysilerle ve kişinin son halini göstermesi açısından son altı ay içerisinde çekilmiş olması özellikleri aranıyor. Kadınların alın, çene ve yüzleri açık olmak şartı ile başörtülü fotoğrafları kabul ediliyor. Fotokopi fotoğraf kabul edilmiyor.
-Sağlık Raporları: Aile hekiminden veya bir sağlık kuruluşundan kan tahlili ve akciğer filmi sonrası alınmış fotoğraflı evlenme sağlık raporları geçerlidir. Raporda, aile hekiminin imzası olması şartı aranıyor. Erkekler için raporda hemoglobinopati taraması da zorunlu.

Eğer T.C. vatandaşı olmayan biriyle evlenilecekse ek olarak farklı belgeler de talep ediliyor. Yabancılar için yetkili makamlarca kişinin; adını, soyadını, anne-baba adı ile doğum tarihi ve doğum yerini, medeni durumunu gösterir şekilde düzenlenmiş ve usulüne göre tasdik edilmiş belge ile Evlenme Ehliyet Belgesi’ni Nüfus Müdürlüğü’nden almaları gerekiyor. Ayrıca yabancıların pasaport ve vize süresinin de dolmamış olması şartı var. Bu belgelerin geçerlilik süresi ise 6 ay. Yani evrakları aldıktan sonraki 6 aylık süreçte başvuru yapmalısınız.
Beşiktaş’ta nikah kıyılabilmesi için evlenecek kişilerden en az birinin bu ilçede ikamet etmesi de gerekiyor. Çiftlerin her ikisi de Beşiktaş dışında yaşıyorsa; hazırladıkları belgelerle birlikte, herhangi birinin ikamet ettiği ilçedeki nüfus müdürlüğüne beraber başvurup, oradan Evlenme İzin Belgesi almaları gerekiyor. Belgeyi alan çiftler, Beşiktaş Evlendirme Dairesi’ne bu belgeyle gidip işlemlerini yaptırabilirler.

Beşiktaş Belediyesi Nikah İşlemleri Ücreti
2021 senesinde geçerli olan Beşiktaş Evlendirme Dairesi nikah ücretleri şöyle:


Nikah Salonu - Hafta İçi: 200 TL
Nikah Salonu - Hafta Sonu: 600 TL
Dış Nikah – İlçede: 700 TL
Dış Nikah – İlçe Dışı: 800 TL

Beşiktaş Evlendirme Dairesi Nerede
Beşiktaş Nikah Salonu, İstanbul’un çok merkezi bir noktasında yer alması sebebiyle rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumda.
Beşiktaş Evlendirme Dairesi Adres: Türkali Mah. Nüzhetiye Cad. No:68 Ihlamur Kasrı karşısı Beşiktaş / İstanbul
Beşiktaş Evlendirme Dairesi Telefon: 0212 260 64 97

“Beşiktaş Evlendirme Dairesi’ne nasıl gidilir?” Mekanın hemen yakınında, Beşiktaş Evlendirme Dairesi Otobüs Durağı bulunuyor. Davetliler, buradan veya yakınındaki diğer duraklardan geçen toplu taşıma araçlarıyla adrese ulaşılabilir. Dileyenler vapurla veya metroyla da gelebilir.
Beşiktaş Evlendirme Dairesi otopark açısından sorun yaşatmıyor, binanın alt ve yan tarafında bulunan otoparklar davetlilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.