Aile Arasında Eğlenin: İzmir'deki Küçük Nişan Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:18 dakika

03.07.2019

İzmir’de kendi aranızda nişan yapabileceğiniz bir mekan mı arıyorsun? O zaman liste ayağına geldi, desene! İzmir’de küçük nişan mekanları arayanlara gelsin bu yazı. Buyursunlar.

İzmir Küçük Nişan Mekanları

1- Tashmahal Butik Otel

İzmir küçük nişan mekanlarından Tasmahal Butik Otel, Çeşme’de yer alıyor. Mekan, Alaçatı’nın tarihi dokusundan faydalanarak tasarlanmış bir yapıya sahip. Ayrıca konak, 150 yıldan fazla bir tarihe sahip.

Otele girdiğin andan itibaren karşına bir bahçe çıkıyor. Bu bahçede 80-85 kişiye kadar davetli çağırabileceğin organizasyonları gerçekleştirebiliyorsun.

Nişan törenini kutlamak için bu mekandan rezervasyon yaptırabilir, dilersen pikaptan çalan şarkılarla nostaljik bir atmosfede nişan yapabilirsin.

Davetli Kapasitesi: 50-100 kişi

Tashmahal Butik Otel

2- Born's Cafe

İzmir’de nişan için kafe arayan çiftlere Born’s Cafe’yi önereceğiz. Mekan, Bornova’da yer alıyor. Ahşap detaylara yer verilerek mekanda güzel bir konsept oluşturulmuş. Ayrıca sandalyelerin yerine koltukların kullanılması da rahatlık açısından önemli bir detay.

Kafenin şefleri, Türk ve dünya mutfağından birçok lezzete imza atıyorlar. Siz de yemekli bir nişan yapacaksanız, mekanla anlaşmadan önce gidip tadım yapma imkanı bulabiliyorsunuz.

Davetli Kapasitesi: 50-100 kişi

Born's Cafe

3- Fehmi Bey Butik Otel

İzmir butik nişan mekanlarından Fehmi Bey Otel de Çeşme’de yer alıyor. Bu yapı da Alaçatı’nın taş evlerinden esinlenerek yapılmış.

Organizasyonlar, otelin bahçesinde düzenleniyor. Bahçede bir de havuz var. Hem tarihi görünümlü bir yapının yanında hem havuz başında hem de yeşil alanların üzerinde nişan yapma imkanın bulunuyor. 3 mekan bir arada gibi düşünebilirsin.

Herhangi bir yağmur yağma durumuna karşı da mekanın üstü kapalı bir alanı mevcut. Yani çiftlerin aksilik yaşamaması için her önlemi almışlar.

Davetli Kapasitesi: 50-100 kişi

Fehmi Bey Butik Otel

Nişan pastanı hala seçemediysen: İzmir'de Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

4- Eski Bahçe Kafe

İzmir’de nişan yapılacak kafeler bir diğeri de Eski Bahçe! Kafe, Buca’da yer alıyor. Eski bir konağın bahçesinde nişan töreni yapmak isteyen çiftler burayı çok sevecek.

Burada, ahşaplarla donatılmış, rustik konseptte nişan törenleri düzenliyorlar. Hasır servis tabakları, tüllerle süslenen sandalyeler, hasır iplerle çevrili cam mumluklar, çiçek aranjmanları ve daha birçok süsleme çeşidine yer veriyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Eski Bahçe Kafe

5- PereMere Alaçatı

İzmir nişan salonlarından birine sahip olan PereMere Otel, Alaçatı’da konumlanmış. Organizasyonlarda; canlı müziğinden ışıklandırmasına, süslemesinden mutfağına kadar her detayı büyük bir özenle planlıyorlar.

Mekanın; nişan törenleri için modern tasarıma sahip 50 kişilik kapalı salonu ve 50 kişi kapasiteli havuz başı alanı bulunuyor. Kış aylarında şömine karşısında nişan yemeğini yiyebilir, yaz aylarında ise doğayla iç içe açık alanda organizasyonun keyfini çıkarabilirsin.

Davetli Kapasitesi: 100 kişi

PereMere Alaçatı

6- Maya Bistro Hotel Beach

Nişan yemeği mekanları İzmir’de çok sayıda mevcut. Bunlardan biri de Seferihisar’da yer alan Maya Bistro Hotel Beach! Seferihisar’ın sahilinde bulunan mandalina kokulu, sakin balıkçı kasabası Sığacık bölgesinde konumlanmışlar.

Burası, deniz kenarında nişan yapmak isteyenler için ideal bir mekan. Kapalı bir mekan olmasına rağmen, büyük camlarla donatıldığı için manzaraya yakından tanık olabiliyorsun.

Ayrıca mekandaki mavi ahşap sandalyeler de balıkçı restoranında vakit geçiriyormuşsunuz hissi yaratıyor.

Davetli Kapasitesi: 50-100 kişi

Maya Bistro Hotel Beach

Senin için nişan organizasyon firmalarını araştırdık: İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

7- Tagi Event

Balçova’da yer alan Tagi Event'in dekorasyonu ile göz dolduruyor. Süsleme konusunda çok başarılılar: Gelin takları, masalarda canlı çiçek kullanımı ve şık masa-sandalyeler!

Toplu taşıma araçlarına 2 dakika mesafede yer alan mekanda son teknoloji ses ve ışık sistemleri kullanılıyor.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Tagi Event

Bu mekanlara da göz atmayı unutma: Bütçe Dostu İzmir Nişan Mekanları

8- Deli Dolu

Balçova’nın popüler mekanlarından biri olan Deli Dolu, kapalı ve açık iki alana sahip. Bu alanları birbirinden farklı konseptlerle süslüyorlar. Nişan törenleri için genelde açık alan kullanılıyor.

Açık alanlarında birbirinden güzel fotoğraf köşeleri oluşturuyorlar. Bu köşeler sayesinde çiftler, unutamayacakları fotoğraflara sahip oluyor.

Yemekli bir nişan töreni yapacaksan; çocuk menüsü gibi birçok farklı menü seçeneği sunduklarını da bilmelisin.

Davetli Kapasitesi: 200 kişi

Deli Dolu

9- Taş Köprü Cafe & Restaurant

Taş Köprü Cafe & Restaurant, Ödemiş'te yer alıyor. Yıllardır organizasyonlara ev sahipliği yapıyorlar.

Mekanın, ağaçların arasında bir organizasyon alanı bulunuyor.

Masalarda konsepte uygun aksesuarlar kullanıyorlar. Suplalar, servis takımları ve kadehler ile organizasyonlar için süslemeler yapıyorlar. Dilersen rengarenk örtüler ile de konsept çalışmaları yapabiliyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Taş Köprü Cafe Restaurant

Senin için araştırıp, eleyip, beğendiğimiz İzmir küçük nişan mekanları bunlardı. Dilersen İzmir’deki tüm nişan mekanlarını inceleyebilir, hoşuna gidenlerden fiyat teklifi alabilirsin.

Söz ve Nişan Mekanları

Şehrindeki en iyi Söz, Nişan Mekanı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Söz ve Nişan Mekanları

Sıradaki Makaleler

Söz, Nişan Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Söz, Nişan Mekanı Firmaları

Söz, Nişan Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum