İşleri Mutlu Gelinler Yaratmak: Nesa Kuaför Bornova

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:48 dakika

29.06.2020

İzmirli gelin adayları! Gelin saçı ve makyajında uzman bir kuaför mü arıyorsunuz? O halde sizi Nesa Kuaför ile tanıştıralım! Nesa Kuaför, kapısından içeri giren tüm gelin adaylarını mutlu etmek için elinden geleni yapıyor, firmaya gelen yorumlar da bu amaçlarına ulaştıklarını ortaya koyuyor. Biz de modeller, fiyatlar ve daha birçok konuda firmayı inceledik! Gelin saçı ve makyajına dair uzman görüşlerini de yazımızda bulabilirsiniz!

Nesa Kuaför Bornova

İzmir Bornova kuaför salonları arasında öne çıkan Nesa Kuaför & Güzellik Salonu, 20 yıldır kadınları özel günlerine hazırlıyor. Firma sahibi Neşe Kayacı, 13 yaşından beri sektörün içinde. Yani sektörde yetişmiş, alanında uzman bir isim.

Bizden duymuş olmayın ama Nesa Kuaför’den hizmet alan gelin adayları, Neşe Hanım’a “nedime” diyorlarmış. Çünkü Neşe Hanım gelinlerin yalnızca saçını ve makyajını yapmakla kalmıyor, onlar hazırlanırken ayakkabısından aksesuarına kadar tüm detaylarıyla ilgileniyor, yardım ediyormuş. Neşe Hanım, her gelin adayıyla birebir ilgilenmesinin ve ekstra özen göstermesinin firmayı diğer firmalardan ayıran en önemli özellik olduğunu ifade ediyor.

Nesa Kuaför, 140 metrekarelik ferah bir salonda hizmet veriyor. Oldukça geniş bir alana sahip olan firmada Neşe Hanım, gelin adaylarının ve yakınlarının rahatça hazırlanabileceği alanın olduğunu da belirtiyor. 5 kişilik uzman ekibiyle hizmet veren kuaför salonunda, aynı gün içinde 5 gelin adayı, yakınlarıyla birlikte 10 kişilik gruplar halinde ağırlanabiliyor.

izmir nesa kuaför

Nesa Kuaför Bornova’nın Öne Çıkan 5 Özelliği

 1. Ferah atmosferi

 2. Uygun fiyatlı paket seçenekleri

 3. Kaliteli, marka ürünleri kullanması

 4. Ücretsiz saç-makyaj provası yapması

 5. Evde ya da düğün mekanında da hizmet verebilmesi

Trendleri Takip Ediyor, Model Seçiminde Yardımcı Oluyor

Neşe Hanım, trendleri takip etmenin ve kendini geliştirmenin bu mesleğin olmazsa olmazı olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Gelin adayları birçok farklı seçeneğin bulunduğunu, trendleri ve ne istediklerini çok iyi biliyorlar. Bana geldiklerinde, ben onların isteklerine cevap vermeliyim diye düşünüyorum. Bu yüzden kendimi geliştiriyorum. Eğitim alarak ilerliyorum.”

Neşe Hanım, gelin adaylarını tanımanın, onları anlamanın, model seçiminde etkili olduğunu ifade ediyor. Bu yüzden ilk görüşmeden, düğün günü tüm işlemler bitene kadar gelin adaylarıyla bizzat kendisinin ilgilendiğinin altını çiziyor. Bir de Neşe Hanım’ın öyle bir cümlesi var ki çalışma prensibini tamamen ortaya koyuyor: “Benden hizmet alan gelinin salonumdan çok mutlu çıkması gerekiyor, bunun başka bir alternatifi yok!”

En Yeni Aksesuarlar Nesa Kuaför’de

Neşe Hanım, yalnızca saç modeline değil saç aksesuarlarına da önem veriyor. Özellikle son dönemde saç aksesuarlarına olan ilginin arttığını belirten Neşe Hanım’ın favorisi gelin taçlarıymış ama sizin seçenekleriniz gelin taçlarıyla sınırlı değil. Firmanın, en yeni modelleri gelin adayları için salonunda bulundurduğunu da söyleyelim.

Nesa Kuaför Bornova

Nesa Kuaför İzmir Fiyatlarına Kıyasla Uygun Seçenekler Sunuyor

Nesa Kuaför’de gelin adaylarına avantaj sağlayacak gelin paketi seçenekleri bulunuyor. Minimum paketlere gelin saçı, profesyonel makyaj, prova ve takma kirpik dahil ediliyor. Firmanın minimum paket fiyatları ise 600-800 TL civarında. Gelin makyajı ve gelin başı fiyatları İzmir’de ortalama 800-1000 TL arasında. Bu nedenle firmanın fiyatlarının İzmir gelin saçı ve makyajı ortalamasına kıyasla uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Firmadan standart paketlerinin dışında, daha kapsamlı bir paket isterseniz firmanın manikür-pedikür, sir ağda, kaş-bıyık gibi hizmetlerinin de dahil edildiği alternatif gelin paketlerini de tercih edebilirsiniz.

Diyelim paket almak istemiyorsunuz. Bu durumda firmada gelin saçı ve gelin başı hizmetleri ayrı ayrı da ücretlendiriliyor. Gelin makyajı için fiyatlar gelin adaylarının isteklerine göre değişiklik gösterse de firmada kampanyalı gelin makyajı fiyatının 500 TL olduğunu söyleyelim.

Gelin başı fiyatları ise 600 ile 1000 TL arasında değişiyor. Tabii salon dışında, evde ya da düğün mekanında hizmet almak istiyorsanız fiyatların artacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

Nesa Kuaför Bornova

Gelin Saçı ve Makyajının Olmazsa Olmazı: Prova

Düğün günü saç ve makyaj konusunda herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka prova yaptırmalısınız. Nesa Kuaför, gelin adaylarına ücretsiz prova imkanı sunuyor.

Firmada provalar, düğünden önceki son 1 haftada yapılacak şekilde programlanıyor. Çünkü Neşe Hanım’a göre, gelin adaylarının gelinlik modeli, duvak, saç aksesuarı bu süreye kadar netleşmiş oluyor. Bunları göz önünde bulundurarak yapılacak saça ve makyaja da daha rahat karar verilebiliyor.

Uzmanından Gelin Saçı ve Makyajı Tavsiyeleri

Alanında uzman Neşe Hanım’ı yakalamışken gelin saçı ve makyajı konusunda tavsiyeler almayı da ihmal etmedik. İşte uzmanından gelin saçı ve makyajı tavsiyeleri:

 • Gelin saçını seçerken gelinlik modeli çok önemli. Çünkü saç ve makyaj gelinliğin tamamlayıcısı. Biz provada gelinlik modelini dikkate alıyor, kullanacaksa tacını ve duvağını da istiyoruz. Bunları görmeden karar vermek mümkün değil. Giyilmiş şekilde gelinliğinin fotoğrafına bakıyoruz. Gelin adayları da saç modeli bakarken gelinlik modelini göz önünde bulundurmalı.

 • Gelin saçı açısından gelinliğin modelinde en önemli nokta gelinliğin yakası. Yakalı bir gelinlikle açık gelin saçı modelleri kullanılmaz. Ama son zamanlarda öne çıkan illüzyon yakalı gelinlikler de kapalı yakaları açık gibi gösteren transparan tasarımlarıyla açık saç modelleri için uygun oluyor.

 • Benim gelin adaylarına tavsiyem, eğer saçları müsaitse açık kullanmaları yönünde oluyor. Çünkü artık doğallık daha ön planda. Kafa üstünde başka bir kafa varmış gibi görünen dev tasarımları hoş bulmuyorum, benim tasarımlarım arasında da yoklar. Topuzlarda da zarif modelleri öneriyoruz.

Nesa Kuaför Bornova

 • Gelin adaylarının saç yapısı da saç modellerinde önemli. Örneğin; ince telli saçları olanlar ilave çıtçıt taktırabilirler.

 • Porselen makyaj, su bazlı makyajı ya da normal klasik makyajı birbiri ile kıyaslarsak; ben kalıcı olması açısından porselen makyajı öneriyorum. Çünkü profesyonel porselen makyaj gün boyu terleseniz bile akmıyor. Hatta kaliteli malzemelerle yapılmış gelin makyajı, havuza girseniz bile akmaz.

 • Kaliteli malzemeler kullanmak özellikle gelin makyajının kalıcı olması için çok önemli. Gelin adayları kullanılan malzemeler hakkında da bilgi almalı. Biz ağırlıklı olarak Kryolan, Mac, Bobbi Brown gibi markaları kullanıyoruz.

 • Son dönemlerde romantik ve doğal tonlar ön planda. Eğer gelin adayları çok özel başka bir ton belirtmiyorsa ben mutlaka doğal nude tonlarda makyaj öneriyorum. Gold tonlar ile sıcak renkler de özellikle son dönemlerde popüler.

Nesa Kuaför Bornova

 • Gelin adayları cilt bakımını, düğünden 1 hafta önce yaptırmalılar. Bu 1 haftada da ciltlerini nemli tutmaları gerekiyor. Çünkü düğün gününe kadar cildin kurumaması gerekiyor. Sir ağda, kaş bıyık, manikür-pedikür gibi işlemler son 1 haftada yapılabilir.

 • Model veya saç tonunda değişiklik olacaksa minimum 15 gün öncesinde yaptırmalılar. Çünkü içlerine sinmiyor ya da beğenmeyebiliyorlar. Bunları göz önünde bulundurarak son haftaya bırakmamalılar.

 • Gelin makyajı 1,5 saati alıyor. Gelin saçıyla birlikte tüm işlemler en fazla 3 saatte tamamlanıyor. Bu yüzden randevu saatini belirlerken işlemlerin 3 saat süreceğini göz önünde bulundurarak saat seçimi yapmalılar.

Nesa Kuaför Yorumları

Neşe Hanım’ı dinledik. Peki Nesa Kuaför’den hizmet alan gelin adayları firma hakkında ne düşünüyor? İşte Nesa Kuaför gelinlerinin yorumları:

 • Selin & Baykal: "Düğün günümde benimle ve yakınlarımla A’dan Z’ye ilgilenen Nesa Kuaför’e çok teşekkürler! Hepimiz çok memnun kaldık, özellikle Neşe Hanım beni adeta bir prenses gibi hazırladı. Kesinlikle bütün gelinlere tavsiye ediyorum! Çok teşekkürler Nesa Kuaför!"

Nesa Kuaför Bornova

 • Neslihan & Faruk: "Düğünüme çok az bir zaman kalmıştı. Düğün.com aracılığıyla Nesa Kuaför’ü keşfettim ve Neşe Hanım ile görüştük. İlk andan itibaren inanılmaz bir güven oluşturdu. Başka bir şehirde yaşadığım için prova da yapamamıştık. Fakat Neşe Hanım ve o tatlı ekibi kesinlikle kısa zamanda harika iş çıkarıyorlar. Her şeyden çok ama çok memnun kaldım. Saçım ve makyajımda ufak bir bozulma bile olmadı. Bütün ilgi, alaka, güler yüzleri ve emekleri için Nesa Kuaför’e sonsuz teşekkürler!"

 • Sevda & Ali: "Nesa Kuaför’ü Düğün.com’dan buldum. Neşe Hanım ile görüştüm. Hem fotoğraf çekimim hem düğünüm için provasız olarak saç makyaja geldim. Çok memnum kaldım. Çok teşekkür ediyorum. İyi ki Nesa Kuaför’ü tercih etmişim."

Nesa Kuaför’den hizmet aldığınızda düğün günü hazırlık sürecinizin nasıl olacağını merak ediyorsanız Burcu Gelin’in videosuna göz atabilirsiniz:

Bornova kuaför tavsiyesi isteyen gelin adaylarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Nesa Kuaför’e dair tüm detayları anlatmaya çalıştık. Siz de gelin saçı ve makyajınızı Nesa Kuaför’de yaptırmak istiyorsanız, profil sayfasını inceleyip, firma ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Düğünden en az 15-20 gün önce iletişime geçmeyi de unutmayın!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap