Bu Senenin Duvak Trendleri Neler?

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

29.06.2020

Gelinlik seçiminden sonra; neredeyse tüm gelinlerin yeni göz ağrısı gelin aksesuarının olur. Aksesuarların arasında başı çeken duvağının şekline karar verirken; gelinliğimin modeli, rengi ve yüz şeklim gibi konular kadar moda da önemli diyen gelinlerdensen doğru yerdesin. Şimdi bana kulak ver, çünkü bu senenin duvak trendlerini senin için anlatıyorum.

Uzun Duvak Modelleri

Geçtiğimiz yıllarda vintage esintiler ile iyice kısalan duvaklar geçen senenin ikinci yarısından itibaren uzamaya başladı. Bu sene duvak modası şapel, hatta katedral duvak modellerinden yana gibi gözüküyor. Şapel duvak, yere kadar uzanan fakat kuyruğu olmayan duvak modeline verilen isimdir. Katedral duvak ise upuzun kuyruğu olan bir duvak şeklidir. Özellikle gelinliğin prenses veya A kesimli bir eteğe sahipse ve yüz kare veya oval ise tercihini rahatlıkla bu modellerden yana kullanabilirsin. Üstelik seçeceğin uzun duvağı ister topuzunun altına istersen de açık saçlarınla takabilirsin. Son kararını vermeden yüz tipine uygun duvak modelleri hakkında daha fazla bilgi almayı unutma derim.

Kararını verdiysen peşin peşin söyleyeyim; davetlilerin de damat da asaletin karşısında büyülenecek. Gelin yolunda yürürken, ailenin küçük kızlarından arkandan çiçek yaprakları dökerek ilerlemelerini isteyebilirsin. Unutulmaz bir sahne olacağından hiç şüphem yok. Unutmadan; bir şey daha söylemem gerek. Dansa geçmeden önce eğlenceli bir düğün için duvağını çıkartman ve taşlardan, incilerden veya çiçeklerden oluşan bir saç aksesuarı ile geceye devam etmen gerekecek. Taşlı bir gelinliğin varsa, benzer taşlardan fazla abartılı olamayacak şekilde taşlı bir taç tercih edebilirsin. Romantik gelinlerin kafalarında ise çiçekler mükemmel durur.

bant_seklinde_duvak

Floral Dokunuşlar

Gelinliğin için duvak şekilleri arasından hangisini seçersen seç, duvağında floral dokunuşlar varsa en trend duvak modellerinden birine sahipsin demektir. Benim tercihim duvağın dış kenarlarına doğru yoğunlaşan yaprak motiflerinden yana… Ancak baştan ayağa çiçek işlemeleri olan ya da çiçek şekilli danteller ile muhteşem bir hava yaratan duvaklar da mevcut. Seçimini yaparken duvak seçmenin 9 püf noktasından biri olan duvak ve gelinlik dengesini göz ardı etmemelisin. Yani duvağın gelinliğin ile yarışmamalı, aksine onu en güzel biçimde tamamlamalı. Bu da demek oluyor ki şatafatlı bir gelinliğin varsa hareketli duvaklardan uzak durmalısın. Ancak sade bir gelinliğin varsa, duvak modası seninle. Kim tutar seni!

yuzu_orten

Tek Katlı Duvaklar

Geçtiğimiz yıl, üç katlı ve iki katlı duvaklar çok kullanıldı. Ancak bu sene duvaklarda sadeliğe ve asalete doğru bir dönüş yaşanıyor. Son moda duvak modelleri artık tek katlı… Bu modellerin özellikle hareketli gelinlikler ile çok yakıştığını düşünüyorum. Zira incecik tülden yapılan tek katlı bir duvak gelinliğin işlemelerini, süslemelerini kapamadığı gibi, biraz gizem biraz da zarafet katıyor. Eğer gelinliğin “ben buradayım.” diyen türdense, tek katlı bir duvak modeli ile tamamlayabilirsin.

Artık bu senenin duvak modasının tüm detaylarını biliyorsun. Duvak modeline nasıl karar verilir yazısını da okuduktan sonra senin için en doğru olan modeli kolaylıkla seçeceğine ve duvağınla gelinliğine güzellik katacağına eminim. Sormak istediğin tüm sorular içinse buradayım!

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AG

Arif Göçen

Düğün Tarihi: 14.10.2014


bant şeklinde duvak çok hoşmuş eşimin de bunu takmasını isteyecem :)


EH

esin hoşgil

Düğün Tarihi: 14.10.2014


duvağın geleneksel olması dışında bi bilgim yoktu bilgilendirici bi yazı