Havuz başındaButik düğüne uygunSade süslemelerKır düğünü ışıklarıÇim zeminCam salonMenü tadımıCanlı müzik / DJ

100 - 4500 Kişi
80.000 - 100.000 TL
İncele

Diğer Firmalar

Alanya Mahmutlar Belediye Düğün Salonu

100 - 625 Kişi
40.000 - 60.000 TL

Alanya Cikcilli Düğün Salonu

100 - 450 Kişi
60.000 - 80.000 TL

Alanya Payallar Düğün Salonu

100 - 450 Kişi
80.000 - 100.000 TL

Alanya Kör Ali Baysal Düğün Salonu

100 - 450 Kişi
40.000 - 60.000 TL

Alanya Çıplaklı Belediyesi Düğün Salonu

100 - 450 Kişi
40.000 - 60.000 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Alanya'daki Düğün Salonları

Alanya, Antalya’nın Akdeniz kıyısında bulunan turizm merkezlerinden biri. Bu da ilçede canlı bir gece hayatı ve pek çok eğlence mekanı olmasına sebep oluyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından bir hayli popüler olan ilçe, düğün salonları açısından da Antalya’nın en çok tercih edilen bölgeleri arasında bulunuyor. Düğün hizmetleri en geç 00:00’a kadar devam ediyor.

Alanya düğün mekanları, ilçenin birçok bölgesine yayılarak farklı özelliklerde hizmet veriyor. Mesela; Alanya açık hava düğün mekanlarını incelemek isterseniz Cumhuriyet Mahallesi’ndeki salonlara yönelebilirsiniz. Bu mahalledeki düğün salonları, bahçe gibi yeşil alanlar sunabiliyor. Aynı zamanda havuz başında modern düğünler düzenlemek isterseniz bu seçenekler de Cumhuriyet Mahallesi’nde karşınıza çıkıyor.

Çıplaklı ve Merkez mahalleleri, düğününü kapalı salonlarda yapmak isteyen çiftler için bazı avantajlar sunuyor. Bunların başında da salonların yüksek tavanlar bulundurması geliyor. Yüksek tavanlı salonlar hem daha ferah bir alan oluşturuyor hem de dekorasyon konusunda sınır tanımamanızı sağlıyor. Merkez Mahallesi’ndeki düğün salonları aynı zamanda birbirinden güzel deniz manzaralarıyla da göz önüne çıkıyor.

Antalya Alanya düğün salonlarına şehrin doğal güzelliğini getiriyor. İlçede bulunan düğün salonlarında deniz manzaraları dışında kır ve doğa görüntülerini de davetlilerinize sunabiliyorsunuz. Ayrıca ilçenin popülerliği sayesinde düğün salonları Alanya’da geniş bir kapasite aralığında hizmet veriyor. Salonların kapasiteleri 400 kişiden başlayıp 3000’e kadar çıkabiliyor. Görkemli salonlar genelde Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunuyor.

Alanya Düğün Salonları Fiyatlarını Nasıl Hesaplıyor?

Alanya düğün organizasyon fiyatlarını incelediğimizde, salonların rakamlara hizmet paketleri üzerinden karar verdiğini görüyoruz. Ses ve ışık sistemleri gibi düğününüz için en gerekli olan hizmetler, başlangıç paketlerine dahil ediyor. Şampanya patlatma gibi ekstra hizmetlerden yararlanmak isterseniz, daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor. Dans pistine isim yazdırmayı dilerseniz de fiyatlar artıyor.

Paketler üzerinden fiyatlandırma uygulandığında, yemek hizmetleri dahil edilmiyor. Bu yüzden yemekli bir düğün yapmak isterseniz kişi başı fiyatlar üzerinden hesaplanan menülerden birini seçmelisiniz. Menüler, içeriklerine göre düğünün maliyetine etki ediyor. Örneğin; tavuk etli menüler daha uygun rakamlardan hazırlanırken, kırmızı et fiyatları arttırıyor. Alkollü içecek servisi de daha yüksek bütçeler istiyor.

Oturmalı ve uzun soluklu yemek servisleri yapılan düğünler yerine kokteyl davetler düzenlemek isterseniz kenara ayırmanız gereken bütçe azalıyor. Çünkü kokteyl menülerinde ana yemekler yerine daha aperatif tatlar bulunuyor. Çıplaklı Mahallesi’nde yer alan Alanya Belediyesi düğün salonu seçeneklerinden birini tercih ederseniz de daha düşük bütçelerle kaliteli bir organizasyon düzenleyebilirsiniz.

Salonların kapasiteleri, fiyatlara etki eden başka bir faktör. Bu yüzden Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve görkemli düğünlere ev sahipliği yapan salonların fiyatları da daha yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Payallar ve Merkez gibi mahallelerde ise şehrin ortalama fiyatlarından hizmet veren salonlar bulmanız mümkün oluyor. Havuzu veya bahçesi bulunan salonlarda düğün yapmak da daha maliyetli oluyor.

Alanya Düğün Yerlerinde Nasıl Paketler Oluşturuluyor?

Antalya düğün salonları birbirinden avantajlı paketleri en özel gününüzü pürüzsüz bir şekilde geçirebilmeniz adına düzenliyor. Alanya’daki salonlar da bunu sağlayabilmek adına profesyonel davet sorumluları ile çalışıyor. Dilerseniz önceden görüştüğünüz bir organizasyon firmasıyla çalışabileceğiniz birçok alternatif de bulunuyor. Ayrıca salonlarda kendi araçlarıyla katılım sağlayacak davetlileriniz için kapasiteye uygun otopark hizmetleri veriliyor.

Alanya salonlarının paketlerinde gece boyu eğlenebilmeniz adına da bazı hizmetler bulunuyor. Salonların çoğunun bünyesinde anlaşmalı oldukları orkestralar, geniş repertuvarları ile en sevilen düğün müziklerini davet boyunca çalıyor. Renkli gece hayatı ile de bilinen ilçedeki salonlarda dilerseniz DJ setlerinden de yararlanabilirsiniz. Çoğu salonun beraber çalıştığı fotoğraf ve video çekim ekipleri de düğününüzde bulunuyor.

Alanya’daki salonlarda yemekli veya kokteyl düğünler yapabilirsiniz. İki seçenek için de beğeninize zengin menüler sunuyor. Düğününüzden önce yemekleri tatma fırsatınız olduğu için damak zevkinize en uygun menüleri seçmeniz kolaylaşıyor. Aynı zamanda çoğu salon, menülerde değişiklikler yapmanıza da olanak sağlıyor. Alanya davet alanlarının menülerine alkollü veya alkolsüz içecekler de dahil ediliyor.

Antalya Alanya düğün mekanları sizi profesyonel ve güler yüzlü ekipler ile bekliyor. Salonların dekorasyonu ve süslemesi için gereken hizmetler, paketlere dahil ediliyor. Aklınızdaki konsepti en iyi şekilde gerçekleştirebilmeniz için davet sorumluları bu adımda da size destek oluyor. Bazı salonlar isminizin yazılı olduğu hoş geldiniz panolarını da özenle hazırlayarak düğününüzü ilk dakikadan unutulmaz kılıyor.

Alanya’da Düğün Yaparken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Tüm İlçeler Düğün Salonları

Tüm Şehirler Düğün Salonları