Gelinler İçin Damatları Mutlu Etme Rehberi

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:46 dakika

08.01.2015

Kol düğmesi, parfüm, pijama... Geleneksel damat hediyeleri müstakbel eşinizi mutlu etmeye yetiyor mu?

Geleneksel olarak damada alınması alışılagelmiş hediyeler vardır. Kol düğmesi, saat, pijama gibi. Hatta kimi geleneksel aileler şu "tarafların karşılıklı olarak içi hediye dolu tepsiler yollama" geleneği çerçevesinde damada parfüm ve cilt bakım kremleri gibi kozmetik ürünler de yollayabiliyorlar. Elbette herkes düşünülmekten ve kendisine hediye alınmasından hoşlanır. Bu yüzden olsa gerek, gelin adayları evlilik hazırlığı aşamasında hep suratlarına yapışmış bir gülücükle dolaşırlar. İlgi fazlasıyla onların üzerindedir, düğün hediyeleri alırlar; kısa bir süre için de olsa dünya etraflarında döner.

gelinler için damatları mutlu etme rehberi

Damatları Anlamak

Kız aileleri bu gerçekten yola çıkarak damatların da hediyelere boğulmaktan hoşlanacaklarını düşünüyorlar. Tabii ki damatlar da hediye almaktan hoşlanırlar; ancak evlilik öncesi dönemde onların içinden geçtikleri psikolojik süreçler gelinlerinkinden biraz farklı olabiliyor. Gelin adayları gittikçe artan bir coşkuyla bu süreci hayatlarının tüm alanlarına yaymaktan hoşlanırken, damat adayları hayatlarıyla ilgili almakta oldukları sorumluluğun daha fazla bilincinde olarak zaman zaman gergin anlar yaşayabiliyorlar.

En Güzel Hediyeler: İlgi ve Anlayış

Konuştuğumuz damat adaylarının pek çoğunun dile getirdiği bu şikayetlerden yola çıkarak denilebilir ki damat adayları hediye almaktan çok anlayış görmek istiyorlar. Kısacası, damat adayının bu gergin süreçleri mümkün olduğunca yumuşak geçişlerle yaşamasına çabalanması ve onlara anlayışla yaklaşılması, onlara alınacak hediyelerden daha fazla istedikleri bir şey olabilir. Örneğin, gelin adayının sadece düğüne konsantre olarak başka hiç bir konuda konuşmaz hale gelmesi ve çiftin duygusal paylaşımının azalması damat adaylarının en çok yakındıkları konular arasında.

Düğün Organizasyon İndirimleri

Weddingland
%40 İNDİRİM
56 2 11
Weddingland

Full Her Şey Dahil Organizasyon Paketi %40 İndirimle Kişi Başı 25 TL!...

She Wedding & Events
%20 İNDİRİM
87 2
She Wedding & Events

Düğün.com Çiftlerimize Özel %20 İndirim!...

İletişim Çok Önemli

Diğer yandan gelinin ve ailesinin bazen aşırı boyutlara varan talepleri de damatların canını sıkabiliyor. Zamanlama, maddi konular, aileler arası ilişkilerin idaresi gibi konularda duygu ve düşüncelerini açıkça konuşabilecekleri şeffaf iletişim şekli, Düğün.com'u takip eden damat adaylarının en çok dile getirdikleri ihtiyaçlar arasında birinci sırada yer alıyor. Ve son olarak, kaygıya kapıldıkları zaman anlayış ve destek görmek istiyorlar. Özetle, müstakbel eşinizin kalbini ilgi, anlayış ve iletişimden oluşan bir düğün hediyesiyle sonsuza dek kazanabilirsiniz!

Peki, Neler Yapmalı?

Aslında çözüm çok basit. Tek yapmanız gereken, düğün hazırlıklarıyla ilgili hiçbir şeyin konuşulmayacağı bir zaman dilimini sevgilinize ayırmak. Uzun bir pazar kahvaltısı, romantik bir akşam yemeği ya da sürpriz bir haftasonu kaçamağına de dersiniz? Doğada uzun bir yürüyüş, arkadaşlarla geçirilen keyifli bir gece hatta birlikte maça gitmek, nasıl? Bu tür programlar hem ilişkinize ihtiyacı olan taze kanı sağlar hem de düğün hazırlıklarıyla ilgili stresten uzaklaşmanızı sağlar.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi Organizasyon firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon Firmaları

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

UI

Ufuk Içöz

17/10/2014

eski usul bi traş setinden daha büyük bi hediye olamaz.;)


E

Erdem

17/10/2014

mütavazi cinsiyetiz vallahi küçücük şeyler mutlu oluyoruz aferin bize