Düğün Tarihine Nasıl Karar Vermeli

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:18 dakika

28.05.2024

Hayatınızın en güzel ‘’Evet!’’ini söylediniz ve düğün planlamanız başlamak üzere… Tabi bu keyifli sürecin ilk adımı da düğün tarihinize karar vermek. Peki, düğün tarihinize nasıl karar vermelisiniz, ne gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız? İşte kararınızı etkileyebilecek detaylar…

Mevsim Önemli mi?

Eğer ille de ben yaz gelini olacağım diye tutturmuyorsanız; kış düğünlerinin yaz düğünlerine oranla çok daha uygun maliyetlerde yapıldığını bilmenizde fayda var. İlk başta soğuk bir havada evlenmek kulağa pek hoş gelmese de elbette bunun da ayrı bir güzelliği var. Üstelik bolero ve şal gibi kışın kullanabileceğiniz gelinlik aksesuarları son derece çeşitlilik göstermekte. Bir de üzerine otel düğünlerinin sizlere sunduğu avantajlar da eklenince, şömine başında sıcak şarap içerek evlenme fikri gelip aklınızın bir köşesine oturuveriyor değil mi? Düğün sektöründeki inanılmaz hizmetleri sayesinde artık kış düğünleri de çok revaçta.

mevsim-onemli-mi

Mekanınızın Uygunluğu

Düğün planlama sırasında kararınızı kesinlikle etkileyecek bir diğer unsur da seçtiğiniz düğün mekanının uygunluğu olacak. Unutmayın düğün mekanları 1 sene önceden sonraki senenin düğün rezervasyonlarını almaya başlar ve tarih almakta gecikirseniz istediğiniz tarihte mekanın dolu olduğunu öğrenebilirsiniz.

İndirimler ve Kampanyalar

Özellikle kısıtlı bir düğün bütçeniz varsa düğün mekanlarının yıl boyunca aralıklarla çıktıkları kampanya ve indirimleri iyi takip edip düğün mekanı seçerken ne gibi kampanyalardan faydalanabileceğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü bazı mekanlar bazı tarihlere özel %60’lara varan indirimler uygulayabiliyor; ki bu en büyük düğün bütçesi kaleminiz için ciddi bir indirim demek.

Aileler ve Davetliler

Düğün tarihinizi belirlerken ailelerinizin ve davetlilerinizin müsaitlik durumu da önemli olacak. Elbette 300 kişilik bir düğünde herkesin durumunu bilmenize veya sormanıza imkan yok ama özellikle aileleriniz ve en yakınlarınıza iş izin durumları, tatil planları gibi düğüne katılmalarını engelleyecek planlarını mutlaka sorun. Özellikle şehir dışından katılımlar olacaksa yol ayarlamalarını önceden yapmaları gerekecek.

aileler-davetliler

Balayını Unutmamalı…

Düğünden hemen sonra balayına çıkacağınız düşünülürse düğün tarihinizi balayı yapmayı düşündüğünüz tarihe göre belirlemeniz gerekebilir. Mesela temmuzda düğün yaptıktan sonra balayına Afrika’ya gitmek gibi bir planınız varsa kötü hava koşulları tadınızı kaçırabilir. Ama bir yandan da balayı için sezon dışı bir yere gitmek balayı maliyetlerinizi düşürecektir. Önemli olan önceliklerinizi belirlemek olmalı.

balayyyi

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Selma Tugay

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Kış düğünleri gözardı edilmemeli gayet yaz düğünlerinden bir farkı olmuyor


faruk okancıgil

Düğün Tarihi: 09.10.2014


düğününüzü kışın yaparak elde ettiğiniz tasarrufun keyfini balayında çıkarabilirsiniz. gerçekren de inanılmaz fiyat avantajları var kış aylarında.