Bu Hikayenizin İlk Sayfası Olacak

Okuma Süresi: 1:57 DK

26.03.2013

Makyajınızı yaptığınız andan, annenizle kucaklaşmanıza, ayakkabınızın altına en yakın dostlarınızın adlarını yazışınızdan düğündeki ilk öpücüğünüze kadar hiçbir detayı kaçırmaya niyetiniz yok mu? Dikkat! Düğün sonrasında defalarca izleyeceğiniz, hayatınızın en güzel filminin çekimleri başlıyor.

Düğün gününüzün belki en önemli detayı olan fotoğraf meselesini Evlilik Hikayelerinin yönetmeni Sibel Özbilgiç ile konuştuk.

Kendinizden ve çalışma alanlarınızdan bize biraz bahseder misiniz?

Fotoğrafa çocukluğumdan beri ilgiliydim. Bu ilgi beni Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümünde okumaya itti. Mezun olduktan ve profesyonel olarak fotoğrafçılığa başladıktan sonra farkettim ki ben hikaye fotoğrafçılığını seviyorum. 2006 senesinden itibaren de ‘’Evlilik Hikayeleri’’ adıyla evlilik ve doğum fotografları çekmeye başladım.

bu hikayenizin ilk sayfası olacak

Düğün sizin için ne ifade ediyor?

İki insanın birbirine sevgisini resmileştirdiği, artık birbirleri için yaşayacaklarının sözünü verdikleri ve bu sevinci sevdikleriyle, dostlarıyla paylaştıkları bir zaman dilimi düğün. Kurulan hayallerin gerçek olduğu ve yeni hayallere yelken açılan büyülü bir an. Bu büyüyü fotoğraflar yardımıyla tekrar tekrar hatırlamalı, oradaki saf sevgi ve sevinci çocuklarınıza, torunlarınıza bu yolla aktarabilmelisiniz.

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Wedding Medya
%42 İNDİRİM
87 2 6
Wedding Medya

Dış Çekim + Albüm Seti 2-3 Dakikalık Kurgulu Video Klip Düğün.com Çiftlerin...

Ersin Serengil Photography
%50 İNDİRİM
51 3 7
Ersin Serengil Photography

Dış Mekan Paketi %50 İndirimle 2.000 TL!...

Düğün.com olarak kullanıcılarımıza fotoğraf çekimini nasıl organize edecekleri konusunda neler tavsiye edersiniz?

Her düğün giriş, gelişme ve sonucu olan farklı bir hikaye. Bu hikayeyi, akışa müdahale etmeden fotoğraflarımla anlatıyorum. Doğal olan samimi, samimi olan güzeldir. Bu sebeple ben hikayenin doğal anlarının peşindeyim. Çiftleri “poz verin çekiyorum” yerine doğal halleriyle fotoğraflıyorum. Çiftlerin bu doğallık içinde yer alabilmeleri için fotoğrafçıyı içlerinden biri olarak görmeleri ve bir fotoğrafçı olarak orada olduğunu unutmaları gerekiyor.

Düğünlerde objektifinizden kaçmayanlar nelerdir?

Sadece gelin ve damadı değil, çevrelerinde olup bitenleri de fotoğraflıyorum. Damadın kol düğmelerini takışı, kravatını bağlayışı, gelinin annesine bakışı, babasına sarılışı, döktüğü bir damla gözyaşı, ayakkabısının altına yazdığı isimler, arkadaşlarıyla şakalaşmaları, düğün anını bekleyişleri...

Gelin ve damatlar düğünlerinden ne kadar önce sizinle irtibata geçmeliler?

Çekimlerde mutlaka ben bulunuyorum, o günüm dolduğunda ikinci bir çekimi alamıyorum. Bu sebeple düğün tarihlerini aldıktan hemen sonra benimle iletişime geçmeliler.

Çekime hangi aşamada başlıyorsunuz? Bunu hangi etaplar izliyor?

Düğünün gün içindeki hazırlıklarını ve yaşanan ayrıntıları kapsıyor. Fotoğraf çekimi; saç, makyaj, giyinme, gelin ve damadın birbirlerini ilk gördükleri an, aile ile yaşananlar, çeşitli detaylar, hazır halleriyle gelin ve damat portreleri, nikah töreni, ardından ilk dans şeklinde sürüyor.

Düğün çekimlerinde sunduğunuz hizmet yani düğün paketi neleri kapsıyor?

Yaklaşık 1000 kareden seçtiğim 150 kadar fotoğrafı dijital ortamda düzenleyip, girişi, gelişmesi ve mutlu sonu olan kitap gibi bir fotoğraf albümü haline getiriyorum. Ayrıca bir DVD içerisinde tüm fotoğrafları orijinal boyutlarında çiftimize veriyorum.

İstanbul dışında çekim yapabiliyor musunuz?

Evet, şehir dışı veya yurtdışı çekimleri de yapıyorum.

Bugüne kadar en değişik düğün çekiminiz hangisi oldu? Farklılığı neydi?

Daha öncede söyleğim gibi her düğün farklı bir hikaye. Bu nedenle her yeni çekim, benim için farklı oluyor.

Daha fazla bilgi ve randevu almak için Evlilik Hikayeleri & Sibel Özbilgiç’in sitesini ziyaret edin.

Şehrindeki En İyi Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

RU

Rümeysa Uğurbaş

21/10/2014

İyi bir fotoğrafçıyla çalışmak insanı rahatlatıyor mekan kuaför vb. aksilik yaşayabilirsin bide fotoğraf işinde bir sıkıntı yaşamayacağını bilmek güzel


HH

Hatice Hicaz

21/10/2014

Çok güzel pozlar ellerinize sağlık