Sonbahar Damatlarına Stil Önerileri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:51 dakika

29.06.2020

Evlilik teklifinize kocaman bir "evet" aldınız ve düğün hazırlıklarına başladınız. Çoğu zaman bu hazırlık süreci gelin adaylarına odaklansa da Düğün.com damatlarının da stil sahibi ve şık olduğu konusunda hiç şüphemiz yok. Peki ya eğer bir sonbahar damadı iseniz? Nasıl bir damatlık tercih etmeli, hangi damat aksesuarlarını kullanmalısınız? Gelininiz kadar ilgi çekici ve eksiksiz görünmeniz için sonbahara özel stil önerilerimizle yanınızdayız!

Bir Klasik: Smokin

Klasik bir smokin bir damat için en güvenilir stildir. Gelinlik modellerinin hemen hepsine uyum sağlar, tüm vücut tiplerine de uygun formüller üretilir. Eğer sağlamcı damatlardansanız tercihinizi klasik bir smokin yönünde kullanmalısınız. Üstelik sonbaharda herhangi bir sorun yaşamayacak, havanın durumuna ve düğün mekanınıza göre yelek ya da ceketinizi kullanabileceksiniz. Ayrıca sadece hazır damatlık modellerini kullanacaksınız diye bir kural da yok. Her detayını kendi zevkinize göre seçip yorumlatabileceğiniz bir damatlığı profesyonel ellere diktirebilirsiniz. Kişiye özel damatlıklar hakkında her şeyi Düğün.com'da bulabilirsiniz!

bir_klasik_smokin

Renklerle Oynayın

Gelinlikle ve düğünün yapıldığı mekanla uyumlu olduğu sürece damatlık seçiminde birazcık da olsa deneysel takılabilirsiniz. Eğer çok radikal bir değişikliğe kendinizi hazır hissetmiyorsanız, işe gömlek ya da kravat renginde yapacağınız bir değişiklikle başlayabilirsiniz. Eğer renkte bir değişiklik yapmaktan yana değilseniz, farklı bir aksesuar kullanarak görünümünüzü kişiselleştirebilirsiniz. Sonbaharın ruhu ve renkleriyle uyumlu bir papyon, belki bir pantolon askısı, kuşak, yelek ya da fular... Daha fazla bilgi ve son trendler için Damat Tween markasının önerilerini izleyin!

Sütlü Kahve Tonları

Değişik renkler denemek konusunda istekli damatlar ten renklerine bağlı olarak sütlü kahve, deve tüyü rengi ya da gri takımları denemeliler. Bu renkler hem sonbahara hem de beyaz, krem, uçuk pembe, kırık beyaz gibi tüm gelinlik renklerine rahatlıkla uyum sağlarlar. Bu tür takımlarla kullanılacak gömlek rengi de her zamanki gibi beyaz ya da açık mavi olabilir. Denim gömlekler de bu sonbahar çok sık rastlanan gömlek renkleri arasında.

sutlu_kahve_tonlari

Gri Takım, Denim Gömlek

Siyah smokine alternatif olabilecek bir diğer renk açık gri olacaktır. Yazın son ışıltılarının hala havada parıldadığı bir erken sonbahar düğünü için gri bir takım son derece cesur ve özgün bir seçim olur. Bu tür bir gri takımı denim bir gömlekle kombine etmek ise çok farklı bir hava yaratabilir. Yumuşak geçen bir sonbahar için keten gömleklerin ve pantalonların kullanıldığı alternatif takımları da deneyebilirsiniz. Özellikle klüp ve banket alanlarında yapılacak düğünler ve restaurant düğünleri için ideal olan -görece kalın- keten damatlıklar bu sonbahar da sıkça kullanılacak gibi duruyor.

gri_takim_denim_gomlek

Bir Bilene Danışın

Sonbaharda evleniyorsunuz ve eşinizin mevsime göre bir tema takip ettiğini, hazırlıklarını sonbaharın ruhu ve enerjisine, renklerine göre yaptığını biliyorsunuz. Sizin neyiniz eksik? Hiç tahmin etmeyeceği bir şekilde siz de damatlık seçiminizde evlendiğiniz mevsime ve düğününüzün temasına uyum sağlayın. İşinin ehli bir damatlık firması bulup stil danışmanlarından bu konuda yardım alabilirsiniz.

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum