İlk Bahar Yaz Damatlarına Stil Önerileri

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:21 dakika

29.06.2020

İlkbahar veya yaz aylarında düğün yapacak damatlara müjdemiz var. Damatlık seçerken dilediğinizce rahat kesimlere sahip modelleri tercih edebilirsiniz!

Stil Ağır Olsa da Kumaş Hafif Olmalı

Güneşin en güzel zamanlarını tercih ettiğiniz aylarda damat olmak kolay değil. Düğün mekanınız ve konseptiniz damatlık seçiminiz için elbette çok önemli ama mutlu olup düğünde damatlıkla rahat etmeniz de çok önemli! Eğer bir salon düğünü düşünüyorsanız ve havalandırma sistemine güvenerek hareket etmek yerine kumaş seçimine özen göstermelisiniz. Günün heyecanı ve stresinin sizi bolca terleteceği anlarda bir de damatlığınızın ihanetine uğramamak için smokin de giyseniz frak da; ince ve yazlık kumaşları tercih etmeli, bedeninizin nefes almasını sağlamalısınız.

stil-agir-olsa-da

İlkbaharda Renkler Açılsın

İlkbahar yaz düğünlerinin en güzel yanı cıvıl cıvıl renklere sahip oluşudur. Hele birde kır düğünü yapacaksınız sevdiğiniz renkleri damatlığınızda veya aksesuarlarınızda rahatça kullanabilirsiniz. Gelinlerin beyaza yakıştırdığı gibi sizde damatlığınız üzerinde oynamalar yapabilir damatlık ve gelinlik uyumunu da göz önüne alıp gömlek veya kravat seçimi gibi detaylarda beğendiğiniz renkleri ve hatta desenleri kullanabilirsiniz.

ilkbaharda-renkler-acilsin

Yaz Damatlarına Ferah Takımlar

Yazın başı sonu fark etmez! Sıcaktan bunalmak değil doyasıya eğlenmek ve hareketleriniz kısıtlanmasın istiyorsanız klasik damat takımından öte ferah takımlara yönelebilirsiniz. Yaz düğünü damadı olmanın ayrıcalığının farkına varın ve alternatifleri değerlendirin. İsterseniz ceket kullanmak yerine şık bir yelek tercih edin isterseniz pantolon askıları ile takın kolunuza gelini! Gömlek kol boyundan pantolonunuzun kısalığına kadar birçok konuda rahat davranabilirsiniz. Gelininize danışmayı unutmamak koşuluyla!

yaz-damatlarina-ferah-takimlar

Spor Damatlara İlginç Aksesuarlar

Tarzınızı damatlığınıza istediğiniz gibi yansıtabileceğinizi zaten söyledik. Seçtiğiniz damatlık modelinin klasikten uzak oluşuyla bağlantılı olarak aksesuar seçiminde de rahat olabilirsiniz. Klasik damat aksesuarlarını bir kenara bırakıp seçenekleri arttırın. İsterseniz damat kol saatiniz büyük kadranlı spor bir saat olsun isterseniz damat ayakkabılarınız rugan yerine rahat yazlık ayakkabılar.

spor-damatlara

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

A

Aylin

21/10/2014

gelinlikle uyumlu olmalı bence de. çok göze batmadığı sürece farklı seçenekler değerlendirilmeli.