Gelin Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:44 dakika

11.03.2022

Gelinliğinizi seçtikten sonra gelinlikle ilgili konular bitti sanmıyorsunuz değil mi? Gelin çiçeği seçiminin kolay olduğunu sanıyorsanız biraz yanılıyor olabilirsiniz. El buketinizi seçerken dikkat etmeniz gereken birden çok değişken vardır. Gelin çiçeği seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken her şey burada.

Buket ve Gelinliğin Uyumu

El buketinizin kaplaması ve çiçeklerinin rengi mutlaka gelinliğinizle uyumlu olmalıdır. Çünkü gelin çiçeği bir gelinin en önemli aksesuarıdır. Nikahta ve düğünün ilk kısmında elinizde olacak buket göze batmamalı, ama şıklığı ile de kendinden söz ettirmelidir. Gelinliğinizle uyumu bir buket sahibi olmak için gelinlik kumaşınızdan örnek bir parça ve bir fotoğraf ile çiçekçinize gitmeniz yeterli olacaktır.

buket_ve_gelinlik_uyumu

Çiçek atma esnasında hangi şarkıyı çalacaksın? Listeye göz at: En Güzel Çiçek Atma Müzikleri

Düğün Teması

Gelin buketiniz düğün temanıza ne kadar uyumlu peki? Örneğin deniz temalı bir düğün planlıyorsanız buketinizi ufak deniz kabukları ve mavi kurdele ile süsleyebilirsiniz. Ya da şık bir otel düğünü planladıysanız gelin buketinizi parlak taşlar ve inci taneleri ile süsleyerek temayı zenginleştirebilirsiniz. Belki de sıra dışı gelin buketleri ilginizi çeker?

dugun_temasi

Saç Stilinizi Göz Önünde Bulundurun

Aklınıza bile gelmemiştir belki ama gelin buketinizi tasarlarken mutlaka düğününüzde kullanacağınız saç modelini de göz önüne alın. Saç stiliniz ile bir kontrast oluşturmak isterseniz, örneğin sıkı bir topuz modelinde karar verdiyseniz, salık ve sarkıntıları olan şık bir buket çok hoş gözükebilir. Saçınızda kullandığınız taşlı toka ya da taç gibi aksesuarların benzerlerini buketinizde kullanarak süper uyumu da yakalayabilirsiniz.

sac_stilinizi_goz_onunde

Zarif Aksesuarlar

Gelinliğinizde kullanılan boncuk, değerli taşlar ya da kuşak gibi ufak detayları düğün çiçeğinize aktarmaya ne dersiniz? İnce detaylardan hoşlanıyor ve dikkatli konukların gözüne girmek istiyorsanız çiçekçinize gelinliğinizin bir fotoğrafını götürün ve kullanılan malzemelerden bahsedin. Anneniz ve kayınvalideniz için de bileklerine takabilecekleri ufak buketler çok tatlı bir sürpriz olacaktır. Bu arada, el buketinizden bir düzine yaka çiçeği yaptırmayı da unutmayın.

zarif_aksesuarlar

Cesur Olun!

Beyaz gelinliğinizin içinde elinizde ne renk bir buket düşlüyorsunuz? Beyaz ve tonlarının ağırlıklı olduğu gelin buketlerinin modası hiç geçmeyecek olsa da siz bu yıl düğünlerde rengarenk, cesur el buketleri görürseniz şaşırmayın! Öte yandan cesurluk elbette yalnızca gösterişli tasarımlarla, renkleri korkusuzca kullanmak değildir. Son derece minimal ögeler ve sade renklerle de cesaret isteyen bir gelin buketi tasarımına sahip olabilirsiniz.

cesur_olun

Gelin çiçeğini nasıl seçeceğini öğrendin. Peki gelin buketi fiyatlarını merak ediyor musun? Senin için şehir şehir araştırdık, şu yazımızda anlattık: Şehir Şehir Gelin Çiçeği Fiyatları

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Selin

Düğün Tarihi: 25.02.2016


papatyalardan yapılmış gelin buketine bayıldım ya.. nerden satın alabiliriz bu buketleri?


tuba

Düğün Tarihi: 14.10.2014


aynen çiçekte uyum herşeydir!