Tek Tek Araştırdık: Yapay Gelin Çiçeği Fiyatları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:14 dakika

05.10.2022

"Gelin buketim kolayca solmasın, uzun süre saklayayım" diyen gelin adaylarının tercihi yapay gelin çiçekleri oluyor. Bu modellerin seçeneklerini ve fiyatlarını merak ediyorsan, yanıtı bu yazıda bulabilirsin.

yapay gelin çiçeği

Gelin çiçeğini saklaması zor doğal çiçekler yerine yıllarca hatıra olarak saklayabileceğin yapay çiçeklerden de seçebilirsin. En sevdiğin çiçeklerin taze olduğu mevsimde evlenmiyorsan, bu çiçeklerin yapay alternatiflerini tercih edebilirsin. İster gelin çiçeği firmalarının kumaş ve plastikten yapılan modellerini değerlendirebilir istersen son yıllarda trend olan taşlı, aksesuarlı gelin çiçeği modellerini kullanabilirsin.

Yapay Gelin Çiçeği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yapay gelin buketi fiyatlarını araştırırken farklı seçeneklerle karşılaşabilirsin. Bunun nedenini merak ediyorsan yapay buket fiyatlarını etkileyen unsurlara bakalım:

Buketin büyüklüğü: Gelin çiçekleri ve fiyatları gelin adaylarının isteklerine göre değişiyor. Bu noktada buketin büyüklüğü de önemli oluyor. Eğer 20-25 dal gülün kullanıldığı standart boy bir gelin çiçeği yerine daha büyük bir tasarım tercih edeceksen, kullanılan çiçek miktarı daha fazla olacağı için maliyet de aynı oranda artacaktır.

Çiçeğin cinsi: Bez ya da kumaştan yapılan yapay gelin çiçeği fiyatları, canlı gelin buketi fiyatlarına kıyasla daha uygun oluyor. Tabii gelin çiçeğini uzun süre muhafaza etmek isteyen gelin adaylarının tercihi olan şoklanmış çiçeklerin en pahalı seçenek olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Malzemenin yerli/ithal olması: Şehrindeki gelin buketi firmalarının kullandığı materyalleri araştırdığında, yerli ya da ithal malzemeler ile karşılaşabilirsin. Özellikle kalitesi nedeniyle birçok firma ihtal ürünler kullanmayı tercih edebiliyor. Bu durum, hem malzemenin kalitesi hem de nakliye bedelleri gibi etkenler nedeniyle ithal ürünler kullanılarak yapılan buketlerin daha yüksek fiyatlı olmasına neden oluyor.

Süslemelerin cinsi: Buketinde kullanılan çiçeklerin hangi malzemelerden yapıldığı kadar, gelin çiçeğinin süslemesinde kullanılan tüm aksesuarlar da fiyatlara etki ediyor. Plastik boncuklar, kurdeleler gibi düşük maliyetli aksesuarlar buket fiyatlarını fazla yükseltmezken, swarovski taşlar, inciler gibi süslemeler tercih edildiğinde fiyatlar yükseliyor.

Yapay Gelin Çiçeği Fiyatları Nasıl?

Yapay gelin çiçeği fiyatları, birçok alanda olduğu gibi, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde, diğer şehirlere kıyasla daha pahalı oluyor. Biz de İstanbul'daki deneyimli gelin çiçeği firmalarına ulaştık ve ortalama fiyatlara ulaştık.

İstanbul'da ortalama büyüklükte yapay gelin buketi fiyatlarının başlangıç fiyatları yaklaşık 300 TL civarında. Şoklanmış çiçeklerden yapılan buketlerde ise fiyatlar 450-500 TL civarında. Yapay çiçeğin malzemesi de fiyatları değiştiriyor. En yüksek fiyatlar ipek kumaştan çiçekli buketler 800-900 TL civarında. Sentetik kumaşlardan buketler ise daha uygun fiyatlara sunuluyor.

Çemberimizde Gül Oya

Kuru ve şoklanmış çiçeklerden gelin buketleri hazırlayan Çemberimizde Gül Oya firması Şişli'de bulunuyor. Firmada gelin çiçeği alana damat yaka çiçeği hediye ediliyor.

Eğer düğünde çiçek atma merasiminde buketinle vedalaşmaya kıyamıyorsan firmanın bu konuda gelin adaylarına bir jest yaptığını da belirtelim; Çemberimizde Gül Oya ekibi, seçilen gelin buketi modelinin motiflerini işledikleri kasnak panoyu da gelin adaylarına hediye ediyor!

Çemberimizde Gül Oya

Marmara Çiçek

Genellikle doğal ve romantik tasarımlara imza atan Marmara Çiçek'te ise kuru, şoklanmış ve yapay buketler dikkat çekiyor. Fiyatlar, buketin özel tasarım olması, bukette ve süslemesinde kullanılan malzemelerin kalitesi, kumaşı gibi detaylara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Marmara Çiçek de damat adaylarını unutmuyor ve gelin buketiyle uyumlu yaka çiçeği hediyesi de sunuyor. Firmayı ziyaret etmek istersen Maltepe'de hizmet verdiğini de eklemeden geçmeyelim.

marmara çiçek

Nar Flowers

Sarıyer'de faaliyet gösteren ve daha çok özel tasarım gelin buketi hizmeti veren Nar Flowers, kaliteli ürünler kullanmayı ve yapay buketlerin, gerçeğe en yakın görünüme sahip olmasını odak noktasında tutuyor. Firmada yapay gelin buketleri genel olarak bukette kullanılan çiçeğin yoğunluğuna, buketin büyüklüğüne, kullanılan malzeme çeşidi ve kalitesine göre değişiyor. Geniş ürün seçenekleri bulunan ve özel tasarım hizmeti sunan Nar Flowers'ta her tarzda gelin adayına uygun buketler hazırlanabiliyor.

nar flowers

Nar Flowers

Nar Flowers

Firmayı İncele

Masal Bahçen

İstanbul Avcılar'da bulunan Masal Bahçen, birbirinden zarif ve romantik tasarımlara imza arıyor. Yapay, kuru ve şoklanmış çiçeklerden buketler hazırlayan firma, damat yaka çiçeğini de çiftlere hediye ediyor. Ayrıca gelin tacı, gelin ve nedime bilekliği gibi aksesuarları da firmadan temin edebilirsin.

Masal Bahçen

Masal Bahçen

Masal Bahçen

Firmayı İncele

Koza Çiçekçilik

Büyükçekmece'de yer alan Koza Çiçekçilik, kuru ve yapay çiçeklerden gelin buketi seçenekleri sunuyor. Özel tasarım ve şehir dışına hizmet gibi özellikleri de bulunan firmada fiyatlar, kullanılan malzemenin kalitesi, süslemede kullanılan malzemelere göre değişiyor. Deniz yıldızı, deniz kabuğu, kozalak, inci boncuk gibi aksesuarları süslemede kullanan Koza Çiçekçilik'te araç süslemesi ve damat yaka çiçeği de yapılıyor.

Koza Çiçekçilik

Gülşen Florist

Bakırköy gelin buketi firmalarından Gülşen Florist İstasyon Caddesi üzerinde konumlanmış. 35 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren firma, yapa, kuru ve şoklanmış çiçeklerden buketler hazırlıyor. Fiyatları ise 150 TL'den başlıyor. Gülşen Florist'ten araç süslemesi, damat yaka çiçeği ve mekan süslemesi için de hizmet alabilirsin.

Gülşen Florist

Özel tasarım hizmetiyle öne çıkan Buket Gallery de yapay gelin çiçeği seçenekleri sunan firmalardan. Modern tasarımlarıyla dikkat çeken Buket Gallery, gelin adaylarının isteğine göre inci boncuk, deniz kabuğu, kozalak, broş gibi aksesuarları süslemede kullanıyor. Firmada damat yaka çiçeği de yaptırmak mümkün.

Buket Gallery

Buket Gallery

Buket Gallery

Firmayı İncele

Her Yer Çiçek

Her Yer Çiçek, 10 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren, deneyimli bir firma. Farklı tarzlara hitap edebilecek tasarımlara imza atan Her Yer Çiçek ekibi şehir dışından talepleri de karşılıyor.

Her Yer Çiçek

Yapay gelin buketi seçeneği sunan firmaları derledik! Sen de kalıcı bir gelin buketine sahip olmak istersen şehrindeki yapay buket seçenekleri sunan gelin çiçeği firmalarının tasarımlarına göz atabilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğün Çiçeği Firmanıza Bunları Sorun

En Güzel Çiçek Atma Müzikleri

Gelin Buketi ve Düğününde Kullanılacak Çiçekler Hakkında Bilmen Gerekenler

Şehir Şehir Gelin Çiçeği Fiyatları

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap