İstanbul’da Söz/Nişan Çiçeği Fiyatları ve En Şık Modeller

İstanbul'da söz/nişan çiçeği yaptırabileceğin firmaları listele, fiyatlarına ve modellerine göz at! İlgili çeken firmalardan fiyat teklifi almayı unutma!

Atölye No 22

Sarıyer

Atölye No 22

Çiçek artık benim için öyle bir şey ki; günümü güzelleştiren, beni dinlendiren, adeta bir mutluluk kaynağı… Çiçeklerin dallarından koptukları andan itibaren başlayan eşsiz serüvende, biz insanlara...

Teslim Süresi

Özellikler

21 3
İncele
Nar Flowers

Sarıyer

Nar Flowers

Hayatınızın en özel ânlarını çiçeklerle süslemek için doğru adrestesiniz! Nar Flowers İstinye’de en güzel çiçeklerle aşkınızı taçlandırıyoruz… Rengârenk aranjman çalışmalarıyla dilediğiniz; aksesuar,.

Teslim Süresi

Özellikler

50
İncele
Marmara Çiçek

Maltepe

Marmara Çiçek

Marmara Çiçek olarak 30 yılı aşkın tecrübemizle evlenecek çiftlerimize özel günleri için destek olmaya devam ediyoruz. Mutlu yuvalarını kurmak isteyen çiftlerimizin Düğün.com aracılığıyla...

Teslim Süresi

Özellikler

77
İncele
Nigoş Çiçekçilik

Sarıyer

Nigoş Çiçekçilik

Özel günlerinizle şahane bir çiçekçilik firmasıyla tanışmak, istediğiniz modelleri bulmak ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise Nigoş Çiçekçilik İstinye sizin için doğru yer demektir. Nigos Çiçekçilik.

Teslim Süresi

Özellikler

Hediye 42
İncele
Hen's Flowers-Çiçekçilik & Organizasyon

Beşiktaş

Hen's Flowers-Çiçekçilik & Organizasyon

2014 yılından beri Hen's Flowers-Çiçekçilik & Organizasyon markamızla hizmet veriyor, en güzel çiçek aranjmanlarını bizi tercih etmek isteyenlere ulaştırıyoruz. İki yakın arkadaş olarak peyzaj...

Teslim Süresi

Özellikler

50 3
İncele
100 Adet Kırmızı Gül

Maltepe

100 Adet Kırmızı Gül

Sevgilinize kendini özel hissettirmek için hazırlanın! 100 Adet Gül İstanbul olarak 2017 yılından bu yana çiçek sektöründe faaliyet gösteriyor, misafirlerimizin kusursuz bir hizmet alabilmesi için...

Teslim Süresi

Özellikler

16
İncele
Gift Çiçek

Ataşehir

Gift Çiçek

İstanbul’da özel günleriniz için gereken çiçek ve benzeri aksesuarlarınız için profesyonel hizmet veren bir firma arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Sevdiğiniz insanlar hayatınızı birleştirip mutlu bir...

Teslim Süresi

Özellikler

7
İncele
Pyha La Graine Flowers

Sarıyer

Pyha La Graine Flowers

Düğün günü gelin adaylarının en değerli aksesuarı el çiçeğidir! Gelinlikle rüya gibi görünen her kadının elinden eksik olmayan çiçek için düğün konseptine göre en özel aranjmanı yapmaksa...

Teslim Süresi

Özellikler

25 2
İncele
Flore Puella

Ataşehir

Flore Puella

Plan defterlerini kapatmayın, henüz halletmediğiniz küçük ama çok önemli bir şey daha var! Hayatınızın en mutlu günü olan düğününüze tam da hayal ettiğiniz şekilde sahip olabilmeniz için son bir...

8 yorum

Teslim Süresi

Özellikler

11 8
İncele
Arelia Flowers & Event

Eyüp

Arelia Flowers & Event

En özel anları çiçeklerle taçlandırmanın heyecanı ile 1988 yılında bir maceraya atıldık. Çiçek üreticiliği ile başladığımız işimizde gün geçtikçe daha geniş bir yelpazede hizmet vermeye başladık. Bu..

Teslim Süresi

Özellikler

13
İncele
Fall in Flover

Şişli

Fall in Flover

Mutlu eden çiçekler tasarım atölyesini daha önce duymuş muydunuz? “Fall in Flover” markasını ise, mutlaka duymuşsunuzdur! Solmayan güller ile aranjmanlar tasarlamak için başlayan hikayemizle...

Teslim Süresi

Özellikler

25
İncele

Diğer Firmalar

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor, siz de hemen firmanızı ekleyin, çiftlere firmanızı tanıtın!

Firmanı Ekle
Tüm Şehirler Çiçekçiler

Nişan ve Söz Çiçek Modelleri Nasıl Olur?

Sözlenecek ve nişan yapacak gelinlerin en şık aksesuarları arasında buketler yer alır. Bu buketlerin, düğünde tercih edilecek gelin buketlerinden farkı daha sade ve minimal olmasıdır. Düğün için abartılı bir gelin buketi seçebilecekken, söz ve nişan çiçeği olarak daha abartısız tasarımlara yönelmelisiniz.

Söz ve nişan elbisenizin en önemli aksesuarlarından olan bu buketleri ister doğal ister yapay çiçekli tasarımlar arasından seçebilirsiniz. Peki İstanbul’da bulabileceğiniz söz ve nişan çiçeği modelleri ve fiyat seçenekleri nelerdir? İnceleyelim.

İstanbul’da Söz - Nişan Çiçeği Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

İstanbul çiçekçilerinden söz nişan buketi yaptıracak gelin adaylarının seçim yaparken dikkat etmesi gereken bazı kriterler bulunuyor.

Söz ya da nişan organizasyonu için buket seçimi yaparken öncelikle organizasyonun yapılacağı mekanı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; kır alanında yapılacak bir söz/nişan organizasyonu için yeşil yapraklar ve papatyalardan oluşan bir küçük buket yaptırabilirsiniz. Nişan organizasyonunuz bir otelin davet salonunda yapılacaksa yalnızca kırmızı güllerin olduğu, daha gösterişli bir buket tercih edebilirsiniz.

Söz ve nişan organizasyonunuzun teması da nasıl bir model seçmeniz gerektiğini düşünürken dikkate almanız gereken konulardan. Nişan konseptinize karar verdiyseniz buketinizde temanıza uygun detaylar bulundurabilirsiniz. Örneğin; deniz temalı bir söz ya da nişan organizasyonu yapmayı planlıyorsanız buketinizin süslemesinde ufak deniz kabukları ve mavi kurdeleleri kullanabilirsiniz. 1920’ler temalı, nostaljik bir organizasyon için ise inciler ve metalik renkte kurdele ile hareketlendirilen bir buket tercih ederek temayı zenginleştirebilirsiniz. Mekan dekorasyonunda kullanılacak çiçeklerin aynısından gelin buketi yaptırabileceğiniz gibi benzer ve aynı renklerde olan bir el çiçeği de tercih edebilirsiniz.

Buketinizin söz/nişan elbisenizle uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Elbisenizin renginde çiçeklerin kullanıldığı buket modelleri sizin için uygun olabilir. Ayrıca buket süslemesinde elbisenizle aynı kumaşı kullanarak da uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz. Bunun için buketinizi yaptıracağınız firmaya elbisenize ait bir parça kumaşla ya da elbisenizin fotoğrafıyla gitmenizi öneriyoruz.

Söz ve nişan organizasyonunuzu yapacağınız mevsim de model seçiminizi etkiler. Örneğin; ilkbahar mevsimi için canlı renklerde çiçeklerin kullanıldığı buketler; sonbahar mevsiminde ise sarı, bordo gibi tonlarda tasarımlar uygun seçim olacaktır.

Söz ve Nişan İçin Çiçek Modelleri

Söz ve nişan buketlerinde kullanılan çiçeklerin iki türü vardır: Canlı ve yapay çiçekler. Söz ve nişan buketini ister doğal ister yapay modeller arasından seçebilirsin.

Yapay Nişan Çiçek Modelleri

Nişan buketinizi yıllarca hatıra olarak saklamak istiyor ya da en sevdiğiniz çiçeklerin taze olduğu mevsimde nişanlanmıyorsanız, yapay nişan çiçeği modellerini tercih edebilirsiniz. Bu buketleri aksesuarlarınızla da hareketlendirebilirsiniz. Mekan ya da nişan masası süslemelerinde kullanılan çiçeklerden bir buket yaptırarak da uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz.

Canlı Nişan Çiçeği Modelleri

Eğer çiçeğinizin yapay olmasını tercih ediyorsanız dikkat etmeniz gerekenler düğün temanız, mekan süslemelerinde kullanılan çiçekler ve gelinliğinizdir. Ancak canlı çiçek tercih edecekseniz bunların yanı sıra bir de düğün mevsimini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin; ilkbahar aylarında kır organizasyonu şeklinde bir nişan töreni planlıyorsan ayçiçeği, papatya mevsimle özdeşleşmiş canlı çiçeklerden bir buket yaptırabilirsiniz.

Canlı çiçekten nişan buketi seçimi için mevsim çiçekleri konusunda da fikir sahibi olmanızda fayda var. Çiçek çeşitliliği açısından ilkbahar ve yaz mevsimleri, sonbahar ve kışa göre daha zengindir. Örneğin; nergis, şakayık ve frezyayı ilkbaharda, manolya, karanfil gibi çiçekleri de yaz mevsiminde, buketiniz ve süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Zambaktan hem ilkbaharda hem yazın faydalanabilirsiniz. İstanbul’da faaliyet gösteren çiçekçilerden mevsim çiçekleri ve dayanıklılık süreleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul’da Söz - Nişan Çiçeği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

İstanbul’da nişan buketi fiyatlarını etkileyen faktörlere de göz atalım. Öncelikle nişan çiçeği için firmalarla görüştüğünüzde, seçeceğiniz çiçeğin cinsine göre size rakam çıkaracaklardır. İthal çiçekler yerli olanlara göre daha yüksek fiyatlıdır.

Nişan organizasyonu için ayırdığınız bütçeden bukete ayıracağınız payı belirlerken yapay nişan çiçeği fiyatlarının canlılara göre her zaman daha uygun olduğunu bilmenizde fayda var.

Buketinizi süsleyen aksesuarların da nişan çiçek fiyatlarına etki ettiğini bilmelisiniz. Örneğin; tül kurdeleli bir gelin buketi, incili ve taşlı süslemelerin kullanıldığı tasarımlara kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

İstanbul’daki bazı çiçekçilerden mekan süsleme, nişan buketi gibi birden fazla hizmet almanız halinde indirimden yararlanabileceğinizi de söyleyelim. Hatta bazı firmalar damat yaka çiçeği gibi ürünleri çiftlere hediye edebiliyor.

Hazır el buketlerini satın almak yerine özel tasarım yapılmasını isterseniz de fiyatların artacağını bilmelisiniz. Çünkü istediğiniz çiçeklerin temin edilmesi ve tasarlanması ekstra emek ve vakit gerektirir.

İstanbul’da söz-nişan buketi yaptırmadan önce fikir sahibi olmanızı sağlayacak detaylardan bahsettik. Peni söz/nişan çiçeğimi nerede yaptırabilirim derseniz, bulunduğunuz sayfada yer alan, İstanbul’da hizmet veren firmaların tasarımlarını inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken firmalarla kolayca iletişime geçebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.