Düğün Gününüzde Mutlaka Yapmanız Gereken 6 Kaçamak

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:05 dakika

12.08.2021

Düğün.com olarak düğün gününüzü unutulmaz kılmak için verdiğimiz onlarca tavsiye ve ipucuna çok hoşunuza gidecek bir yenisini ekliyoruz. Dikkat dikkat!

Güne İyi Başlayın

Güne erken başlayın. Hafif bir kahvaltı, taze sıkılmış meyve suları ve ılık bir duşun ardından gününüzün daha zinde ve rahat geçmesi için hazırlıklara başlamadan önce kendinizi şımartın. Herkes hummalı bir hazırlık içerisinde harıl harıl işe koyulduğunuzu düşüne dursun; siz bir kaçamak yapın ve sonsuz huzuru yakalayın. Güzel bir masaj yaptırın. Shiatsu masajı, taş masajı, İsveç masajı, holistik masaj ya da aromaterapi masajı gibi son yıllarda çok popüler olan türleri inceleyebilir; hangisinin kendinize ve içinde bulunduğunuz duruma daha uygun olduğunu saptayabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şey var ki; bu tür masajlar bir uzman tarafından yapılmadığında fayda sağlamak yerine çeşitli hasarlara yol açabilir.

masaj

Biraz Rahatlayın

Elbette şirazesinden çıktığında alkol bütün kötülüklerin anasıdır. Fakat herkes hakkını vermeli ki bir gelinin en heyecanlı günü de düğünüdür. Kuaförde hazırlanırken düğün heyecanından ve gerginlikten en mükemmel saç ve makyajın bile bir yerinde muhakkak bir kusur bulunur. Kuaförden çıktıktan sonra da bir koşturmacadır başlar. Sonunda heyecandan bacakları titreyen bir gelin sahnede gergin bir şekilde dans etmeye çabalıyordur. İyisi mi siz kuafördeki hazırlıklarınız sürerken bir - iki kadeh viski ile birbirinden leziz kuruyemişlerden biraz yardım alın ve gevşeyin.

alkol_alin

Sizden önce evlenmiş Düğün.com çiftlerinin tavsiyeleri de o gün rahatlamanız açısından size yardımcı olacak: Yeni Evli Çiftlerden Evleneceklere Tavsiyeler

Kızlarla Uzaklaşın

Düğün sırasında zaman zaman yorgun düşecek, belki de yüzlerce insanı öpmekten bunalacaksınız. Muhtemelen biraz uzaklaşmaya, dinlenmeye ve derin bir nefes almaya ihtiyacınız olacak. Gece sürerken en yakın kız arkadaşlarınızla bir kaçamak yapın ve kalabalıktan ayrılın. Bir köşede birkaç kadeh bir şeyler içerken kız kıza laflamak, uzaktan pistte çılgınlar gibi dağıtan arkadaşlarınızı ve eşinizi çekiştirmek eğlenceli olacaktır. Yalnız şamatayı çok uzatmayın; çünkü düğün boyunca her arkadaşınızın yapması gereken bir görevi var.

arkadaslarinizla_uzaklasin

Kalite Kontrol

Düğün pastanızın sahneye çıktığında gözükmeyecek bir tarafını parmaklayın ve herkesten önce afiyetle tadına varın. Korkmayın! Bahaneniz hazır. Kimse davetlilerinin zehirlenmesini ya da berbat bir pasta yemesini göze alamaz. Soran olursa: Kendinizi feda ettiniz!

Pasta_parmaklayin

Aşk Yapın

Fransızların “faire l'amour” diye bir söz kalıpları vardır. Kendileri son derece kibar insanlar olduklarından bu sözcük de hiç garip karşılanmaz; aksine şeker mi şeker bir anlam içerir: Aşk yapmak! Nikahtan sonra davetliler çok farkına varmasa da karı-koca ilan edildikleri an çift için son derece duygusal ve önemlidir. Bu duygu dolu romantik anı kaçırmayın; eşinizi kalabalıktan kaçırın ve onunla yalnız kalmanın yollarını arayın.

Sevisme

Gecenin Son Sürprizi

Gecenin sonunda balayı odanıza çilek ve şampanya siparişi verin. Son derece yorucu bir günün ardından bütün hazırlık sürecinin sefasını sürün ve eşinizle baş başa keyif yapın. Bu muhteşem ikilinin eşliğinde ilk gecenizi harika geçireceksiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Zahide Kurnaz

Düğün Tarihi: 19.05.2013


Okadar telasede bunlarin hicbiri mumkun degil..


ikra kayalı

Düğün Tarihi: 20.10.2014


ne ara bu kadar şeye vakit ayırlaım ki