Düğün Sonrasını Organize Etmek

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:40 dakika

29.06.2020

Düğün bitti, davetliler gidiyor. Peki şimdi neler olacak?

Düğün gecesi nerede kalacağınız belli oldu mu?

Otelde mi evinizde mi? Balayına çıkacak mısınız? Peki ne zaman? Bu sorular önemli. Çünkü basit de olsa bu konularla düğünün hemen öncesinde ilgilenmeye vakit bulamayabilirsiniz. Düğünden önce belki karşılamanız gereken misafirler, belki de son anda çözmeniz gereken beklenmedik problemler olabilir.Her şeyden önemlisi de heyecanlı olacaksınız. Bu nedenle bazı şeyleri önceden planlayıp rahat etmekte fayda var.

just_married

Düğün Gecesi ve Ertesi Sabah

İlk geceniz için ipuçlarına ihtiyacınız mı var? Eğer düğün gecesi otelde kalacaksanız düğünden hemen sonra ihtiyacınız olacak eşyalar -sizin ve eşinizin- için küçük bir valiz hazırlanabilir. Ya da yeni evinizde ilk gecenizi geçirecekseniz buzdolabınıza küçük kahvaltılık malzemeler koyabilirsiniz ki kendinizi ertesi sabah en yakın büfede kaşarlı tostla portakal suyu içerken bulmayın. Romantik bir ilk sabah kahvaltısı yapın ve hiç unutulmayacak anılarınız arasına katın!

Balayı Detayları

Balayına çıkacaksanız balayı için en çılgın iç çamaşırı fikirlerinden gideceğiniz yerde nereleri gezmeniz gerektiğinin listesine önceden düşünmeniz gereken pek çok ayrıntı var. Gideceğiniz yer yurt dışındaysa uçak biletleriniz konusunda erken davranmak ucuz bilet bulmanızı sağlayabilir. Ayrıca pasaport ve vize işlemleri de zaman alan işlemler. Gemi seyahati düşünüyorsanız, özellikle Akdeniz'i gezen gemilerde yerler çok çabuk tükeniyor, aklınızda olsun. Otel rezervasyonlarınızı da önceden yaptırmayı ve yaptırırken balayı çifti olduğunuzu belirtmeyi unutmayın! Hoş sürprizlerle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kimlik Karmaşası Yaşamayın

Yine yurt dışına gitmeyi düşünenler için çok önemli bir ayrıntı: Kimlikleri hemen değiştiremeyeceğinizden, rezervasyonlarda ve biletlerde kullanılan soyadının kimliğinizdekiyle aynı olmasına dikkat edin, ve yine de evlilik cüzdanınızı yanınızda taşıyın. Valizinizi düğünden önce hazırlayın ve eğer birden fazla kere seyahat edecekseniz sağlam bir valiz aldığınızdan emin olun ki sapı kopup sizi yarı yolda bırakmasın.

Eve Dönüş

Ve tabii ki düğünden önce evinizi yaşanabilir hale getirdiğinizden emin olun. Ya düğünden hemen sonra, ya da balayından dönünce, bir şekilde gündelik hayatınıza geri döneceksiniz. Hayata kaldığınız yerden devam edebilmeniz için düğünden önce evinizi yaşanabilir hale getirin. Çünkü hem düğünden önce size yardıma istekli kişiler düğünden sonra doğal olarak sizi yalnız bırakmaya çalışacaklar; dolayısıyla yarım kalan işleri tek başınıza halletmeniz gerekecek, hem de evliliğin romantik havasından çıkıp gerçek hayatın zorluklarıyla yüzleşmek hoşunuza gitmeyecek.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Perihan Şen

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Düğün atlatıldıktan sonra bir sıkıntı kalmıyor gerisi gelir..


AH

Aynur Hanzade

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Bizde düğünden 1 hafta sonra gideceğiz o 1 haftada son işlerimizi hallederiz ve balayına gitmeden herşey tam olur .Önceden planlı bir çift olduğumuz için hiçbir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar