Düğün Gününüz için 10 Pratik Öneri

Düğün.com çiftlerine sizin için sorduk. İşte, düğün günü en sık rastlanan on aksilik, ve bunları engellemek için pratik öneriler...Planlama rehberimizden en önemli bilgilerini içeren bu yazıyı dikkatle okuyun!

aksi1 -

Kuaförde

Düğün günü gelin saçınız yapılırken mutlaka gömlek giyin. Birçok gelin t-shirt giyme hatasına düşüyor ve sonra yapılı saçlarını bozmadan t-shirt’lerini çıkarmaya uğraşıyorlar. Gömlek giyerseniz saçınıza hiç bir zarar gelmeden düğmelerini çözerek çıkartabilirsiniz.

baslik - baslik

Giyinirken

Eğer başınızdan geçirerek giyeceğiniz bir gelinlik modeli seçtiyseniz gelinliğinizi giyerken başınıza bir yastık kılıfı veya ipek etek astarı geçirin, böylelikle kıyafet kafanızdan kayarak geçer ve hem gelinliğinizi hem makyajınızı korumuş olursunuz.

Etiketler

Satın aldığınız gelin ayakkabısının altındaki etiketi çıkarmayı unutmayın. Komik ama gerçek, pek çok gelin heyecanla bu ufak detayı unutur. Aman dikkat, dans ederken ya da merdivenlerden inerken ayağınızın altında bekar arkadaşlarınızın isimleri yerine koca bir marka etiketi görünmesin.

Hassas Dantellere Dikkat!

İster bir profesyonel olsun, ister aileden biri ya da bir arkadaşınız...Gelinliğinizi giymenize yardımcı olacak kişinin yüzük, saat ya da bilezik gibi gelinliğe zarar verebilecek aksesuarlarını çıkarmış olmasına dikkat edin. Uzun tırnaklar da aksessuar kadar sakıncalı olabilir.

bagcik_ve_dugmeler - bagcik_ve_dugmeler

Dans Ederken

İlk dansınız için öneriler almış olsanız da dans ederken hata yapmanız olası. Kareografide yapacağınız bu hataları asla kadanıza takmayın, zira davetlileriniz büyük ihtimalle fark etmeyecekler bile. Siz içinizden geldiği gibi rahatça dans edin; bırakın vücudunuz aşkı yaşasın!

Öncelik Sırası

Saç ve makyajdan önce gelinlik giyilecekse gelinliği koruyacak bir örtü kullanmalısınız. Eğer gelinliği saç ve makyajdan sonra giyecekseniz, yukarıda da belirtildigi gibi hzırlık sırasında gömlek giymeli, gelinliği giyerken de saç ve makyajınızı korumalısınız.

Dudaklara Dikkat

Düğününüz esnasında gelin makyajı, özellikle ruj birkaç kez yenilenmelidir. Makyaj çantanızı sevdiğiniz bir arkadaşınıza emanet edin ve gece boyunca birkaç kez makyajınızı tazelemeniz gerektiğini hatırlatmasını sağlayın. Özellikle düğün pastası kesiminden sonra.

dudaklara_dikkat - dudaklara_dikkat

Ganimetler

Gelinliğinizin üzerine takılar takılmasını istemiyorsanız, küçük el çantası veya kese taşımayı tercih edebilirsiniz. Bu gelin çantaları da ufak oldukları için bir yerde unutulmaya çok müsaittir. Yine yakınlarınızdan birine gün boyu ve düğün boyunca bu çantayı takip etme görevi verin.

Saçlar Kontrol Altında

Son yılların trendlerinden biri de gelin kuaförünüzün yönlendirdiği bir kişinin en özel gecenizde saçınıza yapılabilecek bir yenileme için yanınızda olmasıdır. Özellikle dağınık topuzlar ve açık saçlarda gece boyunca ikinci bir müdahaleye gerek olabilir.

Ayaklarınıza İyi Davranın

Gelinler düğünlerin hem en çok göz önünde olan hem de en çok yorulan kişileridir. Aynı zamanda en şık da onlar olmalıdır. Ama şıklığın yanında mutlu ve eğlenceli bir gece için rahatlıklarını da önemsemeleri gerekir. Yedek gelin ayakkabısı nasıl olmalıdır diye araştırıp, yanınızda ilerleyen saatler için düz taban bir ayakkabı bulundurmanızda yarar vardır..

ayaklariniza_iyi_davranin - ayaklariniza_iyi_davranin

Yüksek Moral

En önemlisi ise, bugünün sizin gününüz olduğunu unutmayın, ne olursa olsun moralinizi bozmayın ve eğlenmenize bakın. Sizin düğününüzde sizden daha önemli hiçbir şey yoktur. Dans edin, gülün, kahkaha atın... Düğününüz için verdiğimiz 15 küçük tavsiyeyi sakın unutmayın ki, herkes mutluluğunuza şahit olsun!

Şehrindeki 205 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

PS Pelin Su

dans ederken ayakkabılar ve gelinlikte sıkıntı olmasından korkuyorum inş bi sıkıntı yaşamam

VA Vahide Akan

moral en önmlisi

M Melissss

16_17 temmuz düğünüm var ve cok heycanlıyım =) düğünümüncok güzelolmasını istiyorum moral cok önemli inşallah bi sıkıntı olmadan düğünüm olur