İlk Gece Kanaması Nedir? Gerdek Gecesi Kanama Nasıl Olur?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:22 dakika

22.11.2022

İlk kez cinsel ilişkiye girecek kadınların en çok merak ettiği konuların başında kızlık zarı yırtılması ve ilk gece kanaması geliyor. İlk gece kanaması nedir? Kızlık zarı kanaması nasıl olur? İlk gece kızlık zarından kan gelmemesi normal mi? Hepsini anlattık!

ilk gece kanaması

İlk cinsel deneyimini henüz yaşamadıysan da ilk gece kanamasını duymuşsundur. "Kızlık zarı kanaması" da denilen bu durum, adından ya da çevreden duyduklarından dolayı seni ürkütmesin. Çünkü yoğun bir kanamadan söz etmiyoruz. Uygun koşullar sağlandığında, hiçbir sorun yaşamadan ve ağrı duymadan kolaylıkla birlikte olabilirsiniz.

Kızlık Zarı Nedir?

Nedir bu kızlık zarı kanaması? Nasıl olur? Bunu öğrenmek için kızlık zarının yapısını ve ilk cinsel birleşmede kanamanın neden olduğunu bilmende fayda var. Öncelikle kızlık zarından başlayalım: Kızlık zarı ya da vajina zarı adıyla da bilinen hymen zarını, vajinal açıklığı kısmen kaplayan zarımsı bir doku olarak tanımlayabiliriz.

Kızlık zarı, vajina girişinin ortalama 1,5 cm iç kısmında yer alıyor. Etrafında kılcal damarlar bulunuyor. Bebeklik döneminden ergenlik dönemine kadar mikropların yukarı çıkmasını, yabancı cisim girişini engelliyor. Bu deliğin şekli, yapısı ve yeri her kadında farklılık gösterebiliyor.

ilk gece kanaması

İlk Gece Kanaması Nasıl Olur?

Gerdek gecesi kanaması, ilk ilişki kanaması, kızlık zarı kanı gibi farklı isimlerle anılan ilk cinsel ilişki sonrası kanaması, penisin, vajinadan içeri girmesi sırasında olur. Bu sırada zar, genişleyip esneyerek yırtılması sebebiyle meydana geliyor.

Kızlık Zarı Kanaması Ne Zaman Olur?

Gelelim kızlık zarı kanamasına… Kızlık zarı, ilk cinsel ilişki sırasında, sert bir cismin üstüne oturulduğunda, vajinal cerrahi müdahalelerde, uzun süre yapılan mastürbasyon sırasında kanayabiliyor. Ama biz bu yazımızda ilk cinsel ilişki sonrası kanamadan bahsedeceğiz.

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Olur?

Birçok kadın gerdek kanamasının yoğunluğunu merak ediyor, "İlk gece bir miktar kan geldi kızlık zarım yırtılmış olabilir mi sorusuna yanıt arıyor. Bu noktada bilmeniz gereken kızlık zarı kanaması miktarının zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterdiğidir. Genellikle birkaç damla şeklinde oluyor. Ancak kanama miktarı, kızlık zarı kalın kadınlarda daha yoğun olabiliyor. Zar esnekse kanama olmayabiliyor.

ilk gece kanaması

Kızlık Zarı Kanaması Rengi Nedir?

“Kızlık kanı ne renk olur” sorusu da yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri. Kızlık zarı kan rengi kişiden kişiye farklılık gösterebilir ama genellikle kızlık zarı kanının açık pembe renkte olduğunu söyleyebiliriz. Bu renk illa ki açık pembe olacak diye bir kural yok. Kalın kızlık zarı olan kişilerde bu renk daha koyu olabiliyor.

Nadiren de olsa eğer kişide kan hastalığı ya da kronik karaciğer rahatsızlıkları bulunuyorsa kızlık zarı kanamasının rengi koyu kahverengiye dönüşebiliyor. Ayrıca ilişki sırasında kanın içerde hapsolması da kanın pıhtılaşarak koyu renk almasına neden olabiliyor.

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

İlk ilişkide kan gelmesi durumunda kızlık zarı kanama süresinin ne kadar olacağı da merak edilen konulardan. Genellikle birkaç damla şeklinde olan kanamaların çok kısa sürdüğünü söyleyelim. Bazılarında aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar da meydana gelebiliyor. Eğer daha uzun süre kanamanız olursa "Kızlık karı kanaması kızlık zarı kanaması kaç gün devam eder" diye araştırmak yerine bir uzmana görünmeyi ihmal etmeyin.

Kızlık Zarı Kanaması ne kadar sürer

2. İlişkide Kan Gelmesi Normal mi?

Eğer ilk ilişkide kızlık zarında zedelenme ya da ufak bir yırtık olduysa sonraki ilişkide kızlık zarı tekrar kanayabilir. Bu şekilde kızlık zarı ayrı zamanlarda birden çok defa yırtılıp kanar. Bazı kadınlarda ikinci, bazılarında ise üçüncü ilişkide dahi kanama görülebilir.

Uzun süren kanamalarda kızlık zarı kanaması nasıl durdurulur diye araştırmak yerine mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmak gerektiğini de vurgulayalım. Bu durumda kanayan yer tespit ediliyor ve ufak bir cerrahi müdahale ile kanama durduruluyor.

Kızlık Zarı Kolay Yırtılır mı?

Kızlık zarı ince kılcal damarları olan ve ne çok kolay ne çok zor yırtılabilen bir yapıya sahip. Mastürbasyon, sürtünme, yüzeysel dokunma, çamaşırı üzerinden vajinaya dokunulması durumların kızlık zarında bozulmaya neden olmadığını bilmelisiniz. Ayrıca esnek yapıdaki kızlık zarı, penisin girdiği sırada genişliyor ve yırtılmayabiliyor.

2 İlişkide Kan Gelmesi Normal mi

İlk Gece Kan Gelmediyse Endişeye Gerek Yok!

Sadece ülkemizde değil birçok ülkede kadınların başlıca sorunlarından olan “bekaret”, ilk cinsel ilişkiyle gelen kanla simgeleniyor. İlk cinsel ilişkide kan gelmemesi kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul ediliyor. Ancak bunun çok büyük bir yanılgı olduğunu söyleyelim.

Bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip olabiliyor. Penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor. Bu nedenle ilk gece kanama olmazsa endişe etmene gerek yok.

ilk gece kanaması

İlk İlişki Mutlaka Ağrılı mıdır?

İlk cinsel ilişki öncesi korku ve endişe duyulması halinde kaslarda oluşacak gerginlik vajina kaslarının kasılmasına neden oluyor ve penisin girişini zorlaştırıyor. Zorlama halinde kasılma artıyor ve ağrı oluşuyor. Ayrıca yeterli uyarılma ve ıslaklık olmadan ilişki kurmaya çalışmak da ağrıya neden oluyor.

Bu durum cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığına yol açabiliyor. Kadının kendini tümüyle hazır hissettiği durumlarda, “ön sevişmeyle” bölgede yeterli kayganlık sağlandığında, erkeğin de zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda, kadının kızlık zarının yırtılması esnasında çok az bir ağrı hissetmesinin normal olduğunu da söyleyelim.

İlk İlişki Mutlaka Ağrılı mıdır

İlk Gece Acısı Neye Benziyor?

İlk geceyle ilgili endişe duyan kadınlar ilk gece ağrısının nasıl olacağını da merak ediyor. İlk ilişki sonrasında oluşabilecek his genel olarak genital bölgede sızlama, yanma, batma tarzı ağrılardır.

İlk cinsel deneyimini yaşayacağın gecede ne giyilir diye merak ediyorsan şu yazımıza bakabilirsin: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez Görüşü Doğru mudur?

Gerdek gecesinden sonra kaç gün ara verilmeli diye araştırırken karşına "İlk ilişkiden sonra 2 gün beklenir" gibi ifadeler çıkabilir. Ancak bunun bir rivayet olduğunu, böyle bir kural olmadığını söyleyelim. Buradaki tek kriter vajinanın aşırı zorlanmaması, yırtılmaması durumudur. Zorlama halinde ilişkinin devam etmesi kızlık zarının diğer kısımlarında da yırtılmaya yol açabiliyor.

Böyle bir durumda ise 1-2 gün beklemek çözüm değil. En doğrusu bu konuda bir sağlık kuruluşuna başvurarak uzman yardımı almak diyebiliriz. Tabii bu durumun baştan önüne geçmek için ilk ilişkide hassas davranmak, vajinayı zorlamamak gerektiğini de özellikle vurgulayalım.

ilk gece kanaması

Beyleri de Uyaralım!

İlk cinsel ilişki sırasında tam ıslanma gerçekleşmeden sert hareketlerle ve aceleci bir tavırla hareket eden erkekler partnerlerinde cinsel ilişkiye bağlı olarak gerçekleşen “coit yırtığı”na yol açabiliyor. Bu yırtık tipinde sadece kızlık zarı değil vajinal dokular da zarar görebiliyor. Bu durumda kanama miktarı artıyor ve süresi uzayabiliyor.

Coit yırtığı, sadece uzman doktor tarafından dikiş atılmasıyla tedavi edebiliyor. Bu nedenle erkeğin, kadının farklı olan doğasını kabul etmesi, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurması şart. Daha sonraki ilişkilerin aynası olabilecek bu ilk ilişkide erkek, kadının rahatlaması için elinden geleni yapmalı, sabırlı olmalı.

Rahat bir ilk cinsel birleşme için uygun pozisyonlara göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İlk Gece Pozisyonları

İlk gece kanamasıyla ilgili tüm detayları seninle paylaştık. Tavsiyelerimize kulak vererek rahat bir ilk deneyim yaşayabilirsin. Evlilikte ilk gece ile ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakmadan geçme: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. Aklında takılan soruları yorum olarak yazabileceğini de unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

66 Yorum

Tuğra

Düğün Tarihi: 25.08.2019


Merhaba. İlk Gece eşimle ilişkiye girdiğimizde hemen kan gelmedi eşim tuvalete gitmek istedi ve orada oturunca kan geldi. Normalde penisime de bulaşması gerekmezmiydi. Teşekkürler.


Düğün.com

Düğün Tarihi: 26.08.2019


Merhaba, Kızlık zarının esnek olması nedeniyle bazı kadınlarda ilk gece kanama olmayabiliyor. Bu sıklıkla yaşanabilen bir durum. İyi günler...


Demir

Düğün Tarihi: 30.08.2019


Merhaba ilk gecede ilişki sırasında kan geldikten sonra devam edilip boşalmak gerekirmi detaylı bilgi verirseniz sevinirim tesekurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kanamanın az olduğu durumlarda ilişkiye devam etmekte sakınca yoktur. Fakat yoğun olduğu durumlarda ara vermek gerekir.

  Cevapla

Ahmet Çeçen

Düğün Tarihi: 19.10.2019


İlk gece kanamadan sonra kan ile birlikte adette olduğu gibi parça düşermi

D

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması miktarı ve yoğunluğu kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Bu kanama genellikle birkaç damla şeklinde olur. Ancak kanama miktarı, kızlık zarı kalın kadınlarda daha yoğun olabiliyor. Kanamanın akıntıyla birlikte gelmesi halinde, adet kanamasında olduğu gibi yoğun kıvamlı kanama görülmesi de olası. Ancak durumla ilgili endişeleriniz varsa bir kadın doğum uzmanına danışmanız faydalı olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Medet Cano

Düğün Tarihi: 21.11.2019


Merhaba eşimle ilişkiye girdik ilk gece canı cok yandığı için bıraktık ikinci gece ilişkiye girdik fakat sabah kan gelmeye basladı adetide gerdeğe girmeden 7 gün önce bitmişti bu gelen kan adet kanımı yoksa kızlık zarı kanımı

D

Düğün.com
Merhaba, Son adet döneminin ilişkiden 7 gün önce bitmiş olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, eğer eşinizin düzenli bir adet döngüsü varsa ve herhangi bir rahatsızlığı bulunmuyorsa gelen kanın adet kanı olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Cinsel ilişkiye girdiğiniz gecenin sabahında kanama olduğunu düşündüğümüzde bu kanamanın kızlık zarına bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

  Cevapla

Mustafa Bayturk

Düğün Tarihi: 23.11.2019


İlık ilişkiye girdigimizde sadece vajinadan az bi kısım girdikten sonra kanama ortaya gelirmi yoksa kanama komple girdikten sonramı kanama ortaya çıkıyor.

D

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı vajen girişinden yaklaşık 1,5-2 cm içeridedir. Penisin, vajinadan içeri girmesi sırasında genişleyen zar dokunun bütünlüğü bozulur ve kanama meydana gelebilir. Kanamanın hangi aşamada meydana geleceği, zarın esnekliği, kalınlığı gibi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterir.

  Cevapla

Kartal B.

Düğün Tarihi: 23.11.2019


İlk gerdek gecesinde bir defa ilişkide olun diyorlar ikincisi kadın için zararlı olabilir doğru mu acaba

D

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanamasının yoğunluğu, acı veya ağrı duyulması gibi koşullar göz önüne alınarak ilk ilişkide çiftlerin birden çok kez birlikte olması sıklıkla önerilen bir durum değildir. İlk cinsel birleşmenin ardından bu koşulları değerlendirerek, çiftin karar vermesi daha doğru olacaktır.

  Cevapla

Samet

Düğün Tarihi: 24.11.2019


Merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdikten sonra ilkinde kan 1 gün sonra geldi dedi sonrasında birdaha ilişkiye girdik yine o an kanamadı tuvalete gitti kanadı dedi penis girince kanaması gerekmezmi veya o an oralarda kan olması gerekmezmi ilişki çok yumaşak ve yeterincede rahattı yardımcı olursanız sevinirim

D

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Esnek zarda yırtılma olmayabiliyor az ya da çok az miktarda olabiliyor. Bu durumda yalnızca lavaboda peçeteyle silindiğinde görünecek miktarda kanama olmuş olabilir.

  Cevapla

Selin Deniz

Düğün Tarihi: 30.11.2019


Merhaba iliskiye gireli 4 gun olmasina ragmen tuvalete girdigimde bazen az miktarda kanamam oluyor sebebi ne olabilir endiselenmeli miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece kanamasının süresi kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Bazı kadınlarda aralıklı olarak 3-4 güne kadar süren kanamalar meydana gelebiliyor. Ancak daha uzun süren kanamalar için bir kadın doğum uzmanına başvurmak gerekir. Sizin de kanama sürenizi takip ederek, devam etmesi halinde bir uzmana görünmeniz faydalı olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Tuba

Düğün Tarihi: 13.12.2019


Erkek arkadaşımla iliskiye tam girmedik penisi yari girdi adetimde yaklaşıyordu o günlerde yari girmesine ragmen yogun koyu bir kan geldi bu kan 5 gün sürdü sizce adetmi oldum yada kizlik zarim mi yırtıldı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması genellikle birkaç damla şeklinde olur ve kısa sürer. Ancak bu kanamanın süresi ve yoğunluğu da kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Bazılarında aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar da meydana gelebiliyor. Bu nedenle yaşadığınız kanamanın adet kanaması mı yoksa kızlık zarı kanaması mı olduğu hakkında yorumda bulunmamız doğru olmayacaktır. Bir kadın doğum uzmanına başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mehmet

Düğün Tarihi: 22.12.2019


Kiz arkadasimla iliskiye girdikten sonra pembemsi seffaf bir kaanama oldu sonrasinda ise herhangi bir kanama olmadi ta ki lavaboya gidene kadar peceteyle sildigi sirada yanma ve kanama oldugunu soyledi sizce kizlik zari bozulmus mudur ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Muhtemelen kızlık zarında yırtılma meydana gelmiştir. Ancak eğer kız arkadaşınız isterse, emin olmak için bir uzmana muayene olabilir. İyi günler...

  Cevapla

Emine

Düğün Tarihi: 13.01.2020


Merhaba. Erkek arkadasimla ilişkiye girdik ama bende herhangi bir kanama olmadi. İlk iliski olmasina rağmen. Sizce bunun sebebi nedir ve iliskiye girince hemen mi kanama gelir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda da belirttiğimiz gibi zar esnekse kanama olmayabilir. Bu, sıklıkla görülen bir durumdur. İyi günler...

  Cevapla

Hayat

Düğün Tarihi: 21.01.2020


merhaba esimle ilk gece denedik ama yapamadik esim cok korktugu icin ik8nci gece yaptik ama penisim hepsi iceri girmedi yarisi girdi sadece ve caninin cok yandigini soypedi nirmal mi bu ama yogun bir kanamasi oldu kizlik zari yirtilmismidir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk cinsel birleşmenin ilk gece olma zorunluluğu bulunmuyor. İkinizin de hazır hissettiği an en doğru zamandır. İlk cinsel ilişki öncesi korku ve endişe duyulması halinde kaslarda oluşan gerginlik vajina kaslarının kasılmasına neden olur ve penisin girişini zorlaştırır. Bu zorlama halinde kasılma artabilir ve ağrı oluşabilir, kanama miktarı da artabilir. Bu durumda eşinizde meydana gelen kanamanın kızlık zarı yırtılmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Kanama miktarı, kızlık zarı kalın kadınlarda daha yoğun olabilir. Eşinizin kendini tümüyle hazır hissettiği durumlarda, ön sevişmeyle bölgede yeterli kayganlığı sağlayabilir, sizin de yumuşak davranmanız ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız halinde rahat bir birleşme yaşayabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bir Dost

Düğün Tarihi: 22.01.2020


Herkez soru sormuş ben soru sormayacagım verdiginiz bilgiler gerçekten beni aydınlattı gerek sorulan sorulara verdiginiz cevaplar gerek ilgi alakanız gerçekten mükemmel çok teşekkür ederim iyi akşamlar.


Mehmet

Düğün Tarihi: 02.02.2020


Ilk ılıskıye gırdınde kan gelmezse ne olur ama yenı evlendım sonra esım 4 ay dugunden sonra 4 sonra amıle kaldı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip olabiliyor. Penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor.

  Cevapla

İsmail Er

Düğün Tarihi: 03.02.2020


Eşimle ilişkiye girdikten sonra kanama çok olmadı elim peçeteyle sildi çok az iki üç nokta şeklinde oldu bu neyi işaret eder ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle birkaç damla şeklinde olur.

  Cevapla

Ahmet Agıl

Düğün Tarihi: 04.02.2020


İlk ilişkiye girdiğimizde penisim tam girdi ve kanama başladı kızlık zarı bozulmuşmudur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazımızda da belirttiğimiz üzere ilk cinsel ilişki sonrası kanaması, penisin, vajinadan içeri girmesi sırasında genişleyip, zarın yırtılması sebebiyle meydana gelir. Sizin durumunuzda da meydana gelen kanamanın kızlık zarı yırtılmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Emine Ay

Düğün Tarihi: 05.02.2020


İlk ilişkiden sonra bikac gun kanamam oldu daha sonra adet gunum geldi ama adet olmadim Hamilelik testi yaptim ve negatif cikti Sizce adet olmam normal mi Kizlik zari kanamam oldugu icin bu ay olmamis yada gec olacagim anlamina gelir mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması genellikle birkaç damla şeklinde olur ve kısa sürer. Ancak bazı kadınlarda aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar görülebilir. Bu nedenle net bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hülya

Düğün Tarihi: 10.02.2020


Merhaba ben eşimle düğunden önce ilişkiye girdik ve eşimin bianlık dikatsizliğiyle penişi içeriye girdi hemen ardından kan geldi acaba kızlık zarım boźulmuşmudur gerdek gecesinde kan gelecekmidir acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması ilk ilişkinizde meydana geldiği için gerdek gecenizde kanama olmayabilir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Rabia

Düğün Tarihi: 02.03.2020


Merhaba. İlk ilişkiye gireli 5 gün oldu fakat arada hala kanamam ve sürekli akıntım oluyor ilk iki gün çok fazla kanamam olmuştu bu normal midir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Genellikle birkaç damla şeklinde oluyor. Ancak kanama miktarı, kızlık zarı kalın kadınlarda daha yoğun olabiliyor. Bazılarında aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar da meydana gelebiliyor. Sizin daha uzun süredir kanamanız olduğu için bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı tavsiye ediyoruz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Esra Can

Düğün Tarihi: 05.03.2020


Meraba benim düğünüme 23 gün var ama Korkuyom ve ilişki sonrası ağrı olurmu bide korkmamak için ne yapmalıyım ve sonra ilişkiye girdikten sonra duş alabilirmiyim yer yatağındami yoksa normal yataktami ilişkiye girmek dogru ???

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece korkusu ile ilgili önerilerimizi İlk Gece İçin İpuçları başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. İlişkiye girdikten sonra duş almanıza engel bir durum yoktur. Yer yatağı bazı yörelerde yaygın olan eski bir gelenektir. Cinsel birleşmenin yer yatağında ya da normal yatakta yaşanması gibi bir şart yoktur. Siz kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz tercihlerinizi bu yönde yapmalısınız. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Çiçek

Düğün Tarihi: 09.03.2020


Merhaba ben ilişkiye girdikten sonra kızlık zarimin olduğu yerde et parçası çıktı ve iki gündür kanıyor kan pıhtısı değil et parçası açıklar mısınız acaba çok açık bariz belli ediyor et olduğu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Tıbbi bir konu olduğu için yorumda bulunmamız doğru olmayacaktır. Bir jinekolog doktora görünmenizi öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep Uluğ

Düğün Tarihi: 11.03.2020


Ben 5 aydır evliyim ilk gece denememize ragmen olmadı ıkinci gün de denedik ve esimle ikinci gun azıcık kanamam vardı sonra lavaboya gittiginde kanaması oldu ve 3 gün sürdü şu anlık kızlık zarı yirtiĺmışmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bazı kadınlarda aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar da meydana gelebiliyor. Sizin durumunuzda kızlık zarı yırtılmasının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak endişeleriniz varsa ya da bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seda

Düğün Tarihi: 13.03.2020


Merhablar benim dugunume 23 gun var az kaldi ben cok korkuyorum kucuken agacnn ustune dustum ama kan fln gelmedi agri olmadi kizlik zari deligi adet kani akan delikten altinda et kaplamasi gibi birsy vat iliskiyiye girince oo et yeri yirtiliyor dimi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanamasını İlk Gece Kanaması Nasıl Olur? başlığı altında anlattık. Şu yazımızda da ilk gece korkusuna ilişkin detayları bulabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zehra

Düğün Tarihi: 15.03.2020


1 hafta önce kızlık zarım bozuldu. Bozulduktan 2 gün sonra kanama ve çok sızlama oldu 2 3 gün durulduktan sonra 7. Gün olmasına rağmen hala ağrı sızlama ve az bir kanamam var açık pembe renginde ne yapmalıyım ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına başvurmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali

Düğün Tarihi: 08.04.2020


Merhaba İlk gerdek gecesi erkek eşinin vajinasına sokduğunda içine boşalmalı? Boşalırsa zararı varmı? Yoksa bir kaç gün sonramı boşalılmalı? Detaylı açıklarsanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Herhangi bir korunma yöntemine başvurmazsanız bu durum gebeliğe neden olabilir. Eğer hemen çocuk sahibi olmak istemiyorsanız, korunma yöntemlerinden birine başvurmanızı öneririz. Korunma yöntemleri hakkında bilgi almak, eşiniz ve sizin için en sağlıklı korunma yöntemini belirleyebilmek için bir uzmana başvurabilirsiniz. Gerdek gecesiyle ilgili merak ettikleriniz için şu yazımıza da bakabilirsin: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

İyi günler...

  Cevapla

Tuba

Düğün Tarihi: 23.04.2020


Erkej arkafasimin penisinin yarisi icime girmisti ve birkac saat sonra iç camasirimda 1 damla kan gordum bu kizlik zarinin yirtildigi anlamina mi gelir?


Ayşem

Düğün Tarihi: 26.04.2020


Mastiribasyon yaptim icine koymadim kesinlikle birsey ama bastirdim biraz sabah uyaninca lavaboda et parcasi seklinde adet kanamasi gibi kati bir kan geldi 1 gun sonra adet oldum kizlik mi adet mi bilgi ala bilirmiyi

Düğün.com

Düğün.com
Bu konu ile ilgili en sağlıklı bilgiyi bir uzmana danışarak öğrenebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  Cevapla

Şüpheli Genç

Düğün Tarihi: 05.05.2020


Merhaba eşimle ilk defa ilişkiye girmeyi denedik fakat eşim vajinadan içeri girmesine rağmen herhangi bi kanama olmadı bende ; bu yüzden ister istemez bı şüpheye ,kuşkuya kapıldı fakat ilkkez denedim .kızlık zarim bozulmadı bunun için bende kaygılanmali mym?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip olabiliyor. Penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor.

  Cevapla

Çaresiz

Düğün Tarihi: 05.05.2020


Merhabalar Dün ben eşim ile ilk ilişkimize girdim .eşim çok istiyordu fakat ben ne istyrdum nede istemiyordum.esim vajinadan içeri girdiğinde herhangi bir kanama falan olmadı .eşim 2-3 defa penisine baktı fakat kanama olmadı .sadce eşimin penisindebenm vajinamdan kaynaklı bir ıslaklık vardı.kanama olmadığı için eşimle ilişkimizi bıraktık.esim bana smdi kuşku ve suphe ile yaklaşıyor .daha önce hiç ilişkiye girmedim halde sizce kanama olmaması normal mi ,şimdi ne yapmalıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı ince kılcal damarlara sahip ve kolay yırtılabilen bir yapıya sahip. Ancak esnek yapıdaki kızlık zarı, penisin girdiği sırada genişliyor ve yırtılmayabiliyor. Esnek yapıda kızlık zarına sahip kişilerde kanama görülmemesi normaldir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Lavinia

Düğün Tarihi: 08.05.2020


İlk kez ilişkiye girdik ve ilişki sırasinda kırmızı kan geldi bu kızlık zarından mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk ilişki sırasında genellikle kızlık zarından kan gelir. Bu kanın rengi ve yoğunluğu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şaşkın Adam

Düğün Tarihi: 15.05.2020


Merhaba ben kız arkadaşımla ilişkiye girdim penisim tamamen girmesine rahmen kızlık zarı bozulmadı aradan 4 saat filan civarı bi süre geçtikten sonra tuvalete gitti kan geldigin söyledi bana böyle bişey olabilir mi sizce?


Meya

Düğün Tarihi: 16.05.2020


Erkek arkadaşımla anal yoldan cinsel ilişkiye girdik çok ağrılıydı lavaboya gittiğim zaman vajinamda kan olduğunu gördüm adet dönemimde yaklaşıyordu ve kanama 3 gün sürdü kızlık zarim bozulmuşmudur


Murat

Düğün Tarihi: 23.06.2020


İi günler ben yeni evlendm ilk gece kan geldi snradan 7 gunluk bi adet dönemine denk gelde ve herhangi bir şekilde ilişkiye girmedik fakat sonradan ilişkiye girdiğimde de yine kan gelmeye devam etti bu normal mi birde ne zaman kadar böyle devam eder 23 gunlk evliyim en sn ilişkiye girdiğimde de kan geldi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına danışmanız faydalı olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İrem

Düğün Tarihi: 06.07.2020


Merhaba ilk gün sadece kızlık zarım zedelendi sonraki gün ilişkiye girdiğimde yaklaşık 6 saat yoğun kanama oldu diğer 3 gün az kanama geldi toplam 4 gün kanadı ve şuan 1 hafta oldu ancak aklıma takıldı bir hasar oluşmuş olabilir mi doktora görünmem şart mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı kanamasının süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir ancak konuyla ilgili aklınızdaki soruların yanıt bulması için bir sağlık kuruluşuna başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizli

Düğün Tarihi: 06.07.2020


Merhabalar ben yaklaşık 1 hafta önce ilk ilişkime girdim ilk gün 6 saat boyunca şiddetli kanamam oldu diğer 3 gün ise az kanama geldi toplam 4 gün sürdü ancak bitti 1 haftanın sonunda coit yırtığını duydum doktora gitmem gerekli midir yoksa kanama bittiği için sorun yok demek midir? Şiddetli kanama esnasında herhangi bir acı duymadım ilişki bittikten yarım saat sonra kanama geldi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kızlık zarı kanaması genellikle birkaç damla şeklinde olur ve kısa sürer. Ancak bazı kadınlarda aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar görülebilir. Bu nedenle net bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Kedi Canını

Düğün Tarihi: 07.07.2020


Ne salak salak sorular bunlar üstelik bu mecrada kadınların konu hakkında merakı olacakken erkekler daha çok soru sormuş ve üstelik saçma sorular. Kafatasınızın içinde beyin yerine amip mi yaşıyor acaba?


Bekir

Düğün Tarihi: 14.07.2020


Merhaba eşimle ilk gerdek gecesi ilişkiye gireceken penisini daha ucunda vajinamda yanma ve ağrı hissettiğim için hemen geri çekildim tamamen girmedi iliskiye giremedi sadece ucunu hisseder gibi oldum kendimi geri çektim kanamam olmadı kızlık zarım bozulmuş mudur sadece ağrı ve batma hissi oldu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı, vajina girişinin ortalama 1,5 cm iç kısmında yer alıyor. Kanama ise penisin, vajinadan içeri girmesi sırasında genişleyip, zarın yırtılması sebebiyle meydana geliyor. Ancak esnek yapıdaki kızlık zarı, penisin girdiği sırada genişliyor ve yırtılmayabiliyor. Bu nedenle net bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Bir kadın doğum uzmanına başvurarak daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Pınar Erdoğan

Düğün Tarihi: 22.07.2020


Merhaba benim düğünüme yaklaşık 1 ay var ama nikahimiz olduğu için bı cinsel ilişkiye girdik birincisinde denedik olmadı 2. Cisinde ilişki sonrası lavoboda az miktar pembemsi kan gördüm ve ilişkide yarısı iceri girdi ağrı ve yanma hissettim kızlık zarim bozulmuş mudur eşim genişlemedigini söylüyor ne yapmalıyız teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı kanamasının miktarı ve yoğunluğu kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Konuyla ilgili endişeleriniz varsa bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı tavsiye ediyoruz. İyi günler...

  Cevapla

Hnd Ptk

Düğün Tarihi: 29.07.2020


Merhaba ben 4 yıllık evliyim eşimle ilişkiye giremiyordum korkuyordum ama sürekli denemelerimiz oluyodu 2-3gün önce tekrar denedik ve eşim oldu dedi ve kanamam geldii az geliyor bugün 3. Günüm 4-5gün falanda sürermi yoksa Doktora gitmem gerekirmi ? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir sağlık kurumuna başvurmanızı öneririz. İyi günler...

  Cevapla

Sevda Albayrak

Düğün Tarihi: 29.07.2020


Gerdek gecesi birlikte olduk ama kan gelmedi sürekli akıntım var nedeni ne acabaaaa

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip olabiliyor. Penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor. Konuyla ilgili endişeleriniz varsa bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Saniye Travaci

Düğün Tarihi: 31.07.2020


Merabalar eşimle ilişki sırasında daha yapmadan başını soktuğunda bile ciddi derecede sızlama oluyor ve kan akıyor beş kere denedik aynı sonuç ne demek oluyor ve ne onerirsiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir hekim görüşü almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sml Ksa

Düğün Tarihi: 15.08.2020


Merhaba iyi günler esimle ilk gece iliskiye girdikten sonra herhan gibi bi kanama olmadi ama esim biraz aci ve biraz da migde bulantisi çekti sizce bu normalmidir.? Ve kanama sonrada olurmu.?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip kadınlarda kanama görülmeyebiliyor. Ancak ağrı ve bulantı şikayetleriniz için endişelerinizi gidermek adına bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Serkan

Düğün Tarihi: 18.08.2020


İlk gece ilişkisine girdik eşimle ama kanamasi durmuyor neden olabilir bir kaç gün aliyormu bu kanama vede bizide 1 2 damlalık bir kanama olmadı daha fazlaydı sanki endişe etmelimiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, genellikle birkaç damla şeklinde olan kanamaları çok kısa sürer. Bazı kadınlarda aralıklı olarak 3 güne kadar sürebiliyor. Uzun sürmesi ve yoğun şekilde kanama olması halinde mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mustafa

Düğün Tarihi: 31.08.2020


Merhaba ilk gün içinde eşimden kan gelmezse endişe etmelimiyim ben çok pimpirikliyim farklı düşüncelere kapılırım hemen sizce bu normalmi endise etmelimiyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda da belirttiğimiz gibi kızlık zarının esnek olması nedeniyle bazı kadınlarda ilk gece kanama olmayabiliyor. Bu sıklıkla yaşanabilen bir durum. İyi günler...

  Cevapla

Zişan

Düğün Tarihi: 21.09.2020


Düğünüm olalı bir ay oluyor ve bir aydır iliskiye girmeme rağmen kanamam olmuyor peki napabilirim doktora gitmem gerek mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarının esnek olması nedeniyle bazı kadınlarda ilk gece kanama olmayabiliyor. Bu sıklıkla yaşanabilen bir durum. Ancak aklındaki endişelerinizi gidermek için bir uzmana görünmenizde fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizemli

Düğün Tarihi: 27.09.2020


Merhaba ben 45 günlük evliyim. İlk ilişkimde tam girmedi ve aşırı derecede ağrım oldu ve ikinci beraber olmamızda da kanamam ağrım oldu ve yine tam girmedi ne yapmalıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir kadın doğrum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Havvakaya

Düğün Tarihi: 29.09.2020


Benim gorunmicek derce kanim oldu ve ben bu durumdan dolayı rahat değilim eşim girmedi bile

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili endişelerinizi gidermek amacıyla bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mustafa

Düğün Tarihi: 30.09.2020


Merhaba ilk gece ilişkiye girdikten sonra diğer günler de ilişkiye girmenin sakıncası yoktur demi kimisi ilk günden sonra 3 4 gun ilişkiye girilmez diyor dogrumudur aceba yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı kanamasının yoğunluğu, acı veya ağrı duyulması gibi koşullar göz önüne alınarak ilk ilişkiden sonra çiftlerin çok sık birlikte olması pek önerilen bir durum değildir. İlk cinsel birleşmenin ardından bu koşulları değerlendirerek, birlikte karar vermeniz daha doğru olacaktır. İyi günler...

  Cevapla

Mustafa.

Düğün Tarihi: 04.10.2020


Eşimle iliskiye girdikten sonra hamile kalmaması için doğum kontrol hapı kullansa ileride çocuk yapmak istediğimiz zaman sakıncası olurmu hapı bıraktığı zaman çocuğumuz olurmu yada yan etkileri olurmu hapın yardımcı olursanız sevinirim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına başvurmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizlibirdost

Düğün Tarihi: 13.10.2020


Merhaba, eşimle düğünden sonra ilişkiye girdikten sonra kan geldi 10 gün sonra adetim başladı adetim bittikten sonrada 2, 3 defa belki daha fazla ilişkiye girdik her işilkiye girerkendr canım acıyor ama kan gelme durumu olmuyor ama düğünden 23 gün sonra beklemediğimiz durumla karşı karşıya geldik kanama oldu. Yorumları okudum 3 4 gün sonra olması normal diyorsunuz peki benimkinin sebebi nedir sizce? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneriyoruz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İpek

Düğün Tarihi: 06.11.2020


Merhaba eşimle ilk iliskimize girdik ilişki sırasında kanama olmamasi bizi çok şaşırttı ilişkiden iki saat sonra lavaboya gittiğimde yoğun bı kan lavaboya aktı gitti .Kızlığım bozulmuş mudur.Kan önce vajina içine mi aktı daha sonra dışarı çıktı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili sorularınıza en sağlıklı yanıtı alabilmek için aile hekiminizle ya da bir kadın doğrum uzmanıyla görüşmenizi öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sevgi

Düğün Tarihi: 28.11.2020


Merhabalar; evleneli 1 ay oldu ve 1 kere eşim girebildi ama kanama da olmadı her denedigimizde aşırı canım acıyor ve yapamıyoruz. Bunun üstesinden nasıl gelebiliriz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor. Bu nedenle ilk gece kanama olmazsa endişe etmenize gerek yok. Endişe ve korkuyla kendinizi sıkmanız, gevşemeye ve vajinal ıslaklığa engel olduğu için birleşme sırasında canınız yanabilir. Bu durumda ön sevişmenin ve kayganlaştırıcı ürünlerin rahatlamak ve rahat bir birleşmeye yaşamak için fayda sağlayacağını söyleyebiliriz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ezher

Düğün Tarihi: 29.11.2020


Bn eşimle ilk ilişkiye girdiğimde kızlik zarı kanamadı eşim esnektir diye aralıklı ilişkiye girdi ama hala kanama olmadı nedeni ne olabilir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip olabiliyor. Penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor. İyi günler...

  Cevapla

Esra G

Düğün Tarihi: 12.12.2020


Merhaba eşimle ilk gecede ilişkiye girdikten sonra açık seffaf bir renk ye kan geldi sonraki günlerde ise hiç kan gelmedi kızlık zarım bozulmuş müdür?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı kanamasının yoğunluğu ve rengi kişiden kişiye farklılık gösterse de genellikle açık pembe renkte ve birkaç damla şeklinde olur. Ancak aklınızdaki sorulara dair net bilgi almak isterseniz bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömür

Düğün Tarihi: 21.12.2020


Ben 4 yılık evliyim ilk gece ilişkiye girdik olmadı çok korktuğum dan dolayı eşim yapmadı sabah yaptık ne eşimin penisinde nede benim vajınamda bölgesinde kan olmadı ve kalktığımda çarşaf kan olmuş eşim bnde şüpelendi neden buna bi açıklama yaparsanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarının esnekliği, kanamanın süresi ve miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Kızlık zarı esnekse yırtılmıyor ya da az miktarda kanama gerçekleşebiliyor. Sızıntı şeklinde meydana gelen kanamayı anında göremeyebilirsiniz. Konuyla ilgili aklınızdaki sorulara en sağlıklı yanıtı alabilmek için bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömer

Düğün Tarihi: 22.12.2020


Kızlık zarı bozulduğu zmn penise kan bulaşırmı ve bozulduğu zmn ne bnim penisimde nede eşimin vajına bölgesinde kan olmadı eşim sorduğumda çarşaf hepsi kandı ve bn şüpelendim yane bunu açıklarsanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarının esnekliği, kanamanın süresi ve miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Kızlık zarı esnekse yırtılmıyor ya da az miktarda kanama gerçekleşebiliyor. Sızıntı şeklinde meydana gelen kanamayı anında göremeyebilirsiniz. Konuyla ilgili aklınızdaki sorulara en sağlıklı yanıtı alabilmek için bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömer

Düğün Tarihi: 18.01.2021


Merhaba evlendikten sonra ilk gecesi eşimden kan gelmedi ve çok zorlandı kan hiç görünmedi sizce sebebi nedir ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bazı kadınlar esnek kızlık zarına sahip olabiliyor. Penis içeriye girdiğinde ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabiliyor. Ayrıca yırtılmanın yaşandığı bölgede damar olmayabiliyor ve buna bağlı olarak da kanama görülmeyebiliyor. İyi günler...

  Cevapla

Derya Aslan

Düğün Tarihi: 03.03.2021


Kızlık geldiğinde tekrar ilişkiye girersek ne olur ve be gibi rahatsızlıklar olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminize ya da bir kadın doğum uzmanına başvurarak daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Havvanur

Düğün Tarihi: 20.03.2021


Bu erkekler ne arıyor anlamadım ne bekliyorlar litrelerce kan akmasınimi şüphe duyuyorsan evlenmeseydin kardeşim eşine güvenmeyen şüphe duyan bissuru endişeli eş gördüm msjlarda illa kan akicak esnek zar denen birşey var her insanın yapısı bir değil normal bu vajinanın dar olması kadının acı çekmesi korkması yeterli gelmiyor illla kan akacak


Defne Bol

Düğün Tarihi: 23.03.2021


İlk cinsel deneyimimi yaşadım ve kan gelmedi ilişkiye girdikten yarım saat sonra sadece iç çamaşırımda kahverengi lekeler vardı fakat esim kan gelmediği için şüphe duydu ve sonrasındada kan gemedi ama bu güne kadar hiç cinsel deneyimim olmamıştı kendimden emin bi sekilde evlendim 4 ay oldu doktora gitsem cevap alabilirmiyim ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı kanaması miktarı zarın yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Genellikle birkaç damla şeklinde oluyor. Hatta zar esnekse kanama olmayabiliyor. Bu nedenle yoğun bir kanama görülmemesinin olağan bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Aklınızdaki sorulara en doğru yanıtı alabilmek için bir kadın doğum uzmanıyla ya da aile hekiminizle görüşebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizem Mollooglu

Düğün Tarihi: 02.04.2021


Merhaba ben Gizem


İsimsiz

Düğün Tarihi: 10.04.2021


ilk ilişkiye girdim ilişkiden sonra 1 nokta çamaşırıma bulaşmış kızlık zarım bozulmuş oluyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece kanaması miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Genellikle birkaç damla şeklinde oluyor. Zar esnekse kanama olmayabiliyor ya da çok az görülebiliyor. Durumunuzla ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İsimsizz..

Düğün Tarihi: 30.12.2021


Merhabalar. Eşimle ilk gece birlikte olduktan sonra ilişki esnasinda kan gelmedi yataga oturdugunda 1 2 dk sonra açik pembe renke 1 damla kan geldi bilgi alabilirmiyin ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kanama miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı kadınlar 3 güne kadar süren kanama yaşarken, zar yapısı esnek olan kadınlarda kanama hiç olmuyor ya da 1-2 damla şeklinde olabiliyor. Ancak çift olarak endişeleriniz varsa ya da bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız bir kadın doğum uzmanına başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

İsimsizzz

Düğün Tarihi: 30.12.2021


Merhabalar. Eşimle ilk gece ilişkiye girdik 1 damla açik pembe kan geldi eşimin kizlik zari bozulmuşmudur ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kanama miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı kadınlar 3 güne kadar süren kanama yaşarken, zar yapısı esnek olan kadınlarda kanama hiç olmuyor ya da 1-2 damla şeklinde olabiliyor. Ancak çift olarak endişeleriniz varsa ya da bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız bir kadın doğum uzmanına başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ela Boz

Düğün Tarihi: 25.07.2022


Esimle 4 5 kez cnsl ilskiye grdm kanamm olmadi. Neden olabilr

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kanama miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı kadınlar 3 güne kadar süren kanama yaşarken, zar yapısı esnek olan kadınlarda kanama hiç olmuyor ya da 1-2 damla şeklinde olabiliyor. Ancak endişeleriniz varsa ya da bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız bir kadın doğum uzmanına ya da aile hekiminize başvurmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla