Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

10:35 dakika

27.08.2021

Şimdiye kadar sık sık kına gecelerine gitmiş olsan bile, “Kına gecesi nasıl yapılır?” diye sorsak, hemen cevap veremezsin öyle değil mi? Senin için bir araştırma yaptık ve kına gecesini kendin organize edecek olsan bunu nasıl yapman gerektiğinin cevaplarını aradık. İşte cevaplar:

Kına Gecesi

1-Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Kına yakma seremonisi kına gecesinin en duygusal ve belki de en can alıcı bölümüdür. Peki kına organizasyonu nasıl yapılır? Acıklı bir kına türküsü eşliğinde, kırmızı duvağıyla oturup, eline kına yakılan bir gelin görünce duygu dolu anlar yaşanır.

Önemli bir geleneğin devam ettirilmesinin yanı sıra, günümüzde düğün öncesi stres atma eğlencesine de dönüşen bu ritüel, artık eskiye nazaran çok daha gösterişli ve detaylı şekilde düzenleniyor.

Ünlülerin kına gecelerinden ilham alan gelin adaylarının genellikle bu konuda organizasyon şirketlerinden yardım aldıklarını görüyoruz. Gerçekten de organizasyon firmaları bu özel geceye ilişkin her türlü detayı düşünerek, gelin evlenecek çiftlerin işlerini kolaylaştırıyor.

kına gecesi nasıl organize edilir?

2- Kına Gecesi Mekanları Nelerdir?

Organizasyon şirketlerinin yanı sıra kına mekanları da o gece giyeceğin kına kıyafetlerinden, kına tahtına, davetlilere sunulacak ikramlardan, ses sistemine kadar pek çok şeyi içeren kına paketleri hazırlayabiliyor.

Önceden gelin evlerinde gerçekleştirilen kına geceleri bugün artık pek çok farklı mekanda yapılabiliyor. Yani seçeneğin çok fazla. Bu seçenekler arasından bütçene, zevkine, ulaşım olanaklarına uygun olanı seçebilirsin.

kına gecesi nasıl organize edilir?

“Kapalı alanda benim içim daralır, açık havada eğlenmek isterim” dersen, kır düğünü mekanları ile havuz başı seçeneği sunan restoran, sosyal tesis, kulüp ve davet mekanları kına gecen için de hemen imdadına yetişebilir.

Ayrıca otelde kına gecesi de en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Otellerin balo salonları da lüks bir davet vermek isteyen gelin adaylarına hitap edecektir.

Eğer kına gecen için yüksek bir bütçe ayarladıysan ve tarihi mekanlardan hoşlanıyorsan organizasyon gerçekleştirebileceğin pek çok yalı, kasır ve köşk bulunuyor. Böyle bir mekanda davet vereceksen, sana farklı kına gecesi süsleme fikirleri sunacak bir organizasyon firması ile anlaşmanı öneririz.

Bu sayede konuklarının karşılanmasından, kına tahtı süslemelerine, mekanın genel dekorasyonundan, sandalye giydirmelerine kadar fark yaratacağına emin olabilirsin. Dilersen organizasyon firmalarının sana özel indirim fırsatlarını da takip edebilirsin.

Fazla sayıda davetliyi ağırlayacağın, büyük bir kına organizasyonu düşünüyorsan, yakınlarını haberdar etmek için kına davetiyesi yaptırabilirsin.

Geleneksel işlemelerle süslü, kaftan, ayna ya da topuklu ayakkabı figürlü ve kitap ayracı şeklinde davetiye modellerini değerlendirebilir ya da kendini davetiye sektörünün uçsuz bucaksız dünyasına bırakarak, daha farklı modeller keşfedebilirsin. Eğer ayrı bir kına davetiyesi bastırmak istemezsen, düğün davetiyende kına mekanı ve tarihine yer verebilirsin.

kına gecesi nasıl organize edilir?

3- Kına Elbisesi Nasıl Seçilir?

Şimdi sıra geldi kına gecesi elbisesi seçimine. Kına gecende geleneksel kına kıyafetleri olan bindallı ve kaftan tercih edebileceğin gibi, zevkine göre kına abiyeleri arasından birini de giyebilirsin.

Görkemli bir kıyafet giymek isteyen gelin adayları, daha çok işlemeli, nakışlı ve kabarık kesimli bindallı ve kaftan modellerini tercih ederken, minimalist gelinler de zarif kına elbiseleri arasından bir seçim yapıyor.

Eğer gösterişli bir kıyafet giyeceksen, kına tacını daha sade ve az taşlı modeller ile tamamlamanı öneririz.

Kına elbiseni kına gecesi için aksesuarlar satan firmalardan, bazı modaevlerinden ya da organizasyon firmalarından kiralayabilirsin. Satın alıp, hatıra olarak saklamak istersen ise hazır modeller arasından seçim yapabileceğin gibi özel tasarım bir kaftan, bindallı ya da kına elbisesi tercih edebilirsin.

kına gecesi nasıl organize edilir?

Farklı seçeneklere de göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Alternatif Kına Kıyafetleri ve Aksesuarları

Bindallı

Bindallı, geçmiş dönemlerde gelinlerin düğünlerinde gelinlik olarak giydikleri, genelde kadife ya da atlas kumaş üzerine kabartma dal, çiçek ve yaprak motiflerinin işlendiği geleneksel bir kıyafettir.

Kabarık ya da düz kesim bindallı modelleri arasından vücut tipine en çok uyanı seçebileceğin gibi, şalvarlı, dantelli, üç etek ve Hint gelinlikleri de tercih edebilirsin. Gelin adaylarının en çok kırmızı, pembe, bordo, krem, mor, lacivert ve yeşil renkli bindallılara yöneldiklerini de ufak bir ipucu olarak vermiş olalım.

kına gecesi nasıl organize edilir?

Kaftan

Kaftan genelde ipek kumaş üzerine işlemeleri olan uzun bir üst giysisidir. Bu kıyafet önceden daha çok kırmızı kadife kumaş üzerine, altın sırma işlemeler ile süslenirdi. Oysa bugün, pek çok farklı renk, desen ve kesimde kaftan modeline rastlamak mümkün.

Gösterişli bir kına gecesi yapılacaksa bindallı yerine kaftan tercih etmek daha uygun olabilir. Ancak şu kadarını söylemeliyiz ki, kaftan tok bir kumaşa sahiptir ve en çok uzun boylu, ince yapılı gelin adaylarına yakışır. Bu nedenle senin vücut tipine en çok kaftanın mı bindallının mı yakışacağını anlayıp, tercihini ona göre yapmalısın.

kına gecesi nasıl organize edilir?

Kaftan hakkında daha detaylı bilgi istersen: Kına Gecelerinin Sultanı Kaftan Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Kına Abiyeleri

Geleneksel kıyafetler sana göre değilse ve kına geceni modern bir tarzda yorumlayacaksan, kına elbisesi modelleri arasından bir tercihte bulunabilirsin. Vücut tipine ve seçtiğin mekana göre düz, balık, A ya da prenses kesim abiyelerden birini giyebilirsin. Eğer hoş bir kır düğünü mekanında, doğayla iç içe olabileceğin bir kına gecesi yapmayı planlıyorsan, askılı, düz kesim bir abiye hoş bir tercih olacaktır.

Kısa boylu gelin adayları için mini boy abiyeleri özellikle öneriyorum. Dilersen abiyenin üzerine tül kuyruk takabilir, gecenin ilerleyen saatlerinde ise çıkarabilirsin. Bu arada kına elbiselerine en çok kırmızı ve bordo renklerini yakıştırdığımı söylemeden de geçmeyeyim.

kına gecesi nasıl organize edilir?

@Alchera

Kına elbisene göre saçını nasıl yaptırman gerektiğini biliyor musun? Şu yazımızda anlattık: Elbise Seçimine Göre Kına Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Kına için gerekli malzemeler konusunda Eminönü adeta bir derya deniz. Bu nedenle, Düğün.com TV ekibi senin için Eminönü'ne gitti ve gelin adayları tarafından en çok tercih edilen bindallı modellerini araştırdı.

Kırmızı bir kına elbisesi giymeyi düşünüyorsan, senin için derlediğimiz modellere göz atabilirsin: Kırmızı Kına Elbisesi Modelleri

4- Kına Gecesi Akışı Nasıl Olmalı?

Eğer kendi işini kendin görmek ve kına geceni sen organize etmek istersen, iyi bir planlama ile bu işin altından kalkabilirsin. Bence sen de kendine güven. Bu konuda senin için ilk önerim, bütçeni belirlemen ve o bütçe doğrultusunda, mekana karar vermen yönünde olacak.

Ayrıca geceni daha iyi organize edebilmek için bir akış planı da hazırlayabilirsin. Böylece "Kına gecesi neler yapılır" sorusundaki tedirginliği de bir kenara atmış olursun. Gecenin nasıl başlayıp, nasıl biteceğine ilişkin bir plan ortaya koymak, büyük resmi görmeni sağlayarak, işlerini kolaylaştıracaktır. Sana bu konuda yardımcı olmamı ister misin?

İşte kına gecesi için akış planın:

 • Misafirlerin müzik eşliğinde kapıda karşılanması

 • Atıştırmalık ve kına şerbeti gibi ilk ikramların konuklara sunulması

 • Kına öncesi eğlencesi

 • Gelin ve arkadaşlarının kına alayıyla girişleri

 • Yemek ikramı

 • Kına merasimi

 • Geleneksel kına türkülerinin söylenmesi

 • Geline kına yakılması

 • Gelini ağlatma çabaları

 • Dans ekibi tutulduysa çiftetelli gösterisi

 • Gelin ve damadın karşılıklı oynaması ve duvak açma

 • Misafirlerin de eğlenceye katılması

 • Hediyeliklerin konuklara dağıtılmasıyla gecenin sona ermesi

Kına geceni evde yapmayı planlıyorsan, detaylar burada: Evde Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

5- Geline Kınayı Kim Yakar?

Kına geceleriyle ilgili en çok merak edilen konulardan biri de kınayı geline kimin yakacağı oluyor. Kına gecelerinde geline kınayı mutlu evliliği olan bir aile büyüğü yakar. Bazı yörelerde mutlu evliliği olmasının yanı sıra anne-babası hayatta olan acı görmemiş bir kadın tarafından yakılması da gelenekler arasındadır.

6- Kına İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?


Kına hazırlıklarını kendin yapacaksan, bu süreçte kına gecesi aksesuarları satan firmalar ile Eminönü senin uğrak mekanların olacak.

Kına tacı, kına duvağı gibi aksesuarlarını, kına yakma seremonisi için ihtiyaç duyulacak kına malzemeleri, geceyi daha eğlenceli hale getirmek için gerekli aksesuarlar ile mekan süslerin hazır olmalı.

Davetlilere dağıtmak için kına tacı, kına mendili gibi bir takım aksesuarları satın alabileceğin gibi, kına tefi, kına zili, Shakira kemeri gibi ritim aletlerini de konuklarını coşturmak için alışveriş listene ekleyebilirsin. Tüm bunların yanı sıra birbirinden renkli fotoğraf karelerine sahip olabilmek için de kına çerçevesi, damat maskeleri, otrişleri de almayı unutma derim.

"Kına malzemeleri nelerdir" sorusuna detaylı bir yanıt istiyorsan hepsi burada: Kına Malzemeleri Listesi ve Fiyatları

Ayrıca gecede sunulacak kına çerezi gibi ikramları, kına çerez kesesi ve konuklara sunmak için bir takım hediyelikleri de önceden ayarlamalısın. Eğer yemekli bir kına gecesi düzenleyeceksen profesyonel catering hizmeti alarak da ikram hazırlama sorununu pratik bir şekilde çözebilirsin.

kına gecesi nasıl organize edilir?

Bu aksesuarlar kına gecene renk katacak: En Eğlenceli Kına Aksesuarları

Kına Gecesi Malzemeleri Listesi

Sen de o önemli gecede tüm kına gecesi geleneklerini layığıyla yerine getirmek istiyorsan kendine bir kontrol listesi hazırlayabilirsin. O listede neler mi olsun?

 • Kına
 • Kına Kesesi
 • Kına Kutusu
 • Kına Örtüsü ya da Kına Duvağı
 • Kına Tası
 • Kına Tepsisi
 • Kına Sepeti
 • Kına Mumu
 • Kına Eldiveni
 • Kına El Gülü
 • Kına El Mumu
 • Kına Hediyelikleri

kına gecesi nasıl organize edilir?

@Qubbe Gayrettepe


Son dönemlerde kına gecelerinde, tıpkı nikahlarda olduğu gibi davetlilere kına hatırası olarak bir takım hediyelikler veriliyor. Sen de misafirlerine isminin yazdığı ojeler, rujlar, kına magnetleri, mini boy kremler, kına aynası, tarak, minik banyo setleri, kokulu sabunlar hediye edebilirsin. Tabii bunlar benim ilk aklıma gelenler. Nikah şekeri, hediyelik eşya ve kına gecesi aksesuarları satan firmaları gezerek, daha farklı fikirlerle tanışabilirsin.

7- Kına Gecesi Konseptleri Nelerdir?

Sana kına gecesi konsepti önermem gerekirse ilk olarak aklıma Osmanlı konsepti, pembe konsepti ve Hint konsepti geliyor. Kırmızılar üzerine sarı işlemelerin hakim olduğu Osmanlı konsepti mi, son yılların trendleri arasında yer alan ve daha çok bekarlığa veda partileri ile harmanlanan pembe konsept mi yoksa yeşiller, turuncular ve pembelerin hakim olduğu Hint konsepti mi sana göre? Bu kına konsepti seçenekleri arasında tarzına ve hayallerine uygun olana bir an önce karar ver ki, kına alışverişini ona göre yapabilesin.

Eğer bir organizasyon firmasıyla çalışacaksan onlar da sana konsept ve kına organizasyon fikirleri konusunda yardımcı olacaktır. Hala kiminle çalışacağına karar veremediysen bu yazıya göz at: İstanbul’da Öne Çıkan Kına Organizasyon Firmaları

8- Kına Gecesi Şarkıları Nasıl Olmalı?

Kına geceni benzersiz kılmak istiyorsun biliyoruz. Sen de şunu kabul etmelisin ki kına kıyafetin ne kadar etkileyici olursa olsun ya da kınada sunduğun ikramlar ne kadar lezzetli, Yüksek Yüksek Tepeler’de ağlayıp, Bütün Kızlar Toplandık’ta çılgınlar gibi dans edeceksin. Yani kına gecesi müzikleri kilit nokta aslında. İyi düşünülmüş bir playlist ile hem senin hem konukların için tadına doyulmaz bir gece yaşayabilirsin.

Listende en duygusal kına türkülerine, en haraketli popüler şarkılara ve Hint müziklerine yer vermeyi unutma. Eğer bu konuda yardım istersen, kına gecesi müziklerini derlediğimiz makaleye de göz atabilirsin.

9- Kına Organizasyon Şirketleri Ne Yapar?

Organizasyon firmaları; kına gecende aklına gelebilecek tüm aksesuarların temini, gecenin akışı, müzik, kaftan kiralama, şovlar ve gösteriler gibi birçok hizmet sunar.

Kına organizasyonunda bir firmadan destek alman, en mantıklısı olacaktır. Kına geceni baştan sona planlar ve seni her anında yönlendirirler. Şimdi İstanbul’daki kına organizasyon firmalarından önerilerde bulunacağız. Verdiğimiz önerilerle firmaların çalışmalarını daha iyi kavrayabilirsin. Bu arada beğendiklerinden fiyat teklifi almayı unutma!

Abes Organizasyon

Abes Organizasyon, sektörün öncü firmalarından biri. Farklı kına konseptleriyle çiftlerin ilgisini çekiyor.

Firma; bindallı / kaftan, Hint kınası, kına ekibi, kına mumu, kına müziği, kına süslemesi, kına takımı, kına tepsisi, kına töreni, zenne / oryantal, davul şovu, gelin hamamı, semazen, dilek feneri hizmetlerinin tamamını karşılayabiliyor.

Abes Organizasyon

Jasmin Kına & Kaftan Organizasyon

Jasmin Kına & Kaftan Organizasyon; profesyonel bir kadroya sahip. Yani firmayla anlaştığınızda işinde uzman ve güler yüzlü kişilerle çalışacaksınız.

Firmanın kına paketinde dans gösterisinden davul şovuna, pullu mendillerden hediyelik kınaya kadar ihtiyacınız olan her hizmet bulunuyor. Ayrıca gelinler için oluşturdukları fonlar da kesinlikle görülmeye değer.

Jasmin Kına &

Vision Kına Organizasyon

Vision Kına Organizasyon, Çekmeköy'de hizmet veriyor. Her geçen gün kendilerini yenilemeye, trendlere uygun konseptler oluşturmaya devam ediyorlar.

Vision Kına Organizasyon, tecrübeli nedimeleri ve profesyonel dansçı kadrosuyla ortaya çok güzel şovlar çıkarıyor. Süslemeleri de gösterileri de kendine hayran bırakıyor.

Vision Kına Organizasyon

Kınacım Kına Organizasyon

Kınacım Kına Organizasyon, 11 senedir çiftlere hizmet veriyor. Firma sayfasında yer alan yorumlardan da anlayacağımız üzere, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutuyor.

İster örf ve adetleri birebir yansıtan geleneksel bir kına gecesi, isterseniz farklı konsept seçimlerini de bulunabileceğiniz geçmiş ve bugünün izlerini taşıyan bir kına gecesi yapmalarını isteyebiliyorsunuz. İkisinde de çok başarılılar!

Kınacım Kına Organizasyon

Serce Kına Organizasyon

Kına gecesinde davetlilerini şaşırtmak isteyen gelin adaylarını böyle alalım! Serce Organizasyon, kına organizasyonlarına yeni bir boyut getiriyor: Özel dans şovları, eğlenceli partiler ve çok daha fazlası!

Serce Kına Organizasyon ekibinin kostümlerini incelemenizi mutlaka öneriyoruz. Standartların dışında ve çok şık.

Serce Kına Organizasyon

Wedding Kına Organizasyon

Wedding Kına Organizasyon, uzun süredir sektörde hizmet veren bir firma. Kaliteli ve lüks kına paketlerine ek olarak birbirinden güzel 6 çeşit konseptleri bulunuyor. Sayısı 70’i aşan kaftan çeşitleriyle de zevkiniz doğrultusunda bir seçim yapabiliyor ve rüyalarınızı süsleyen görünüme kavuşabiliyorsunuz.

Wedding Kına Organizasyon ile çalışırsanız şu hizmetlerden dilediğinizi alabilirsiniz: bindallı / kaftan, hint kınası, kına süslemesi, semazen, kına ekibi, kına takımı, zenne / oryantal, kına mumu, kına tepsisi, gelin hamamı, kına müziği, kına töreni...

Wedding Kına Organizasyon

Frezya Organizasyon

İstanbul kına organizasyon firmalarından Frezya Organizasyon, işinde uzman bir ekip. Dilerseniz Şişli'de bulunan showroom’una gidip kına tahtı örneklerini, bindallı çeşitlerini ve kına organizasyon malzemelerini yakından görebiliyorsunuz.

Firmanın kına konsept seçenekleri de bulunuyor.

Frezya Organizasyon

Sapphire Organizasyon

Her bütçeye uygun kına paketleriyle, müthiş organizasyonlar düzenleyen bir firmada şimdi sıra! Sapphire Organizasyon, ilk görüşmenizden kına gecenizin sonuna kadar sizinle devamlı olarak ilgilenen bir ekibe sahip.

Firma, çiftleri anlaşmalı olduğu mekanlara yönlendirebildiği gibi çiftlerin istediği herhangi bir mekanda da organizasyon düzenleyebiliyor.

Sapphire Organizasyon

Renk Kına Organizasyon

Renk Kına Organizasyon, geleneksel veya modern kına gecelerinizi talepleriniz doğrultusunda düzenliyor.

Firma, son derece şık konseptler sunuyor ve gelinlere özel tasarımlar hazırlıyorlar. Trendlere uygun kaftanları, kına tahtı modelleri, dekor ve aksesuarları ile profesyonel bir hizmet veriyorlar.

Renk Kına Organizasyon

Mavişim Organizasyon

Mavişim Organizasyon; mekanda, bahçede ve dilediğiniz her yerde sizin için kına organizasyon hizmeti veriyor. Bindallı ve kaftan, kına tepsisi, kına mumu, kına süslemesi, davul şov hizmetlerinin hepsini kendileri karşılıyor.

Firma sayfasından fotoğraflarına bakarak önceki çalışmalarıyla ilgili fikir edinebilirsin.

Mavişim Organizasyon

Kına gecesi organizasyonunu her şeyiyle anlatmaya çalıştık. "Kınada neler yapılır" sorusunun cevabını aldığını düşünüyoruz. Şimdi sıra sende. Sen nasıl bir kına gecesi organizasyonu hayal ediyorsun? Önerilerin ya da sormak istediğin şeyler de varsa yorumlara bırak, hemen yanıtlayalım.

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kına ve bekarlığa veda firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

15 yorum

D

Düğün.com

19/08/2019

Merhaba, Organizasyon firmaları bu özel geceye ilişkin her türlü detayı düşünerek, gelinlerin işlerini kolaylaştırıyor. Firmanın atayacağı organizasyon sorumlusu sizin yerinize tüm akışı yönetebilir, böylece size ve davetlilerinize eğlencenin tadını çıkarmak kalır. Bunun için organizasyon firmanıza isteklerinizi baştan, en iyi şekilde anlatmanız gerekir. Şehrinizdeki kına gecesi organizasyon firmalarını listeleyerek sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


AA

Ahmet Akdeniz

17/08/2019

Merhabalar Kına organizasyonları hakkında bir cok yakın çevremden sahnede fazla durduklarının, misafirlerin sıkıldığının duyumunu aldım. Benim de düğünüm olacak Kına gecesini organizasyon ile yapmak istiyorum çünkü her biriyle ayrı ayrı ilgilenecek vaktim malesef yok, varsayalım oldu kına gecesinde tüm programın arkasından koşup şu oldu mu bu tamam mı demek istemiyorum. Kısacası kafam cok karışık sadece ekinin ve benim değil de tüm davetlilerin kurtlarını döktüğü bir gece olsun istiyorum sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler ? Şimdiden ilginiz için teşekkürler


SO

Selma Ocak

23/04/2019

Merhaba benim de kinam olcak nasıl yapmalıyım diye düşündüm ve bu bana güzel bir alternatif oldu teşekkür ederim


H

Hilal

02/04/2019

Öncelikle bilgileriniz çok yararlı olmuş? benim aklımı kurcalayan bir sorunum var emin olamıyorum, yakında kınam olucak ve organizasyon tutmakla tutmamak arasında kararsız kalıyorum. Sizce gerekli mi? Organizasyon olmadan kaliteli kına sunabilir miyiz fazla bir bütçem yok kına organizasyonu için bu yüzden seçersem mini veya standart paketleri olucak onlarda da aşırı anlı şanlı süslemeler vs olmuyor.. kafam allak bullak? şimdiden teşekkürler..


Merve Şimşek

27/03/2019

Merhaba ben organizasyon tutmayacagim ama bana kina akisi hakkinda bilgi verir misiniz? Mesela testi kirmayi henna kemeri ile oynamayi kina yakimjni nedimlerle hangi sira duzeninde ve ne zaman cikacagim hakkinda bilgi almak istiorum yardimci olur musunuz? Lutfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Misafirler karşılandıktan sonra atıştırmalık ya da kına şerbeti gibi ilk ikramlıklar konuklara sunulur. Kına öncesi eğlencesi için müzik başlar, gelin ve arkadaşlarından oluşan kına alayı giriş yapar. Davul, def ya da yelpaze gibi bir aksesuarla gelin alayının en önünde gelin, arkasında da sırası fark etmeksizin arkadaşları yer alır. Eğlencenin ardından yemekler yenir. Kına merasimi için gelin ve nedimeler kaftanlarını giyer, hazırlanır. Kına merasimi gerçekleşir, testi kırma işlemi bundan sonra yapılır. Gelin ve damat karşılıklı oynar, misafirler eğlenceye katılır. Henna kemeri ile oynama da bu sırada yapılır. Hediyeliklerin konuklara dağıtılmasıyla gece sona erer. Şimdiden mutluluklar dileriz...


HK

Hatice Kk

14/12/2018

Merhabalar. Bende kina gecesi yapacagim köy yerinde ama nasil bir kima gecesi yapsam bilemiyorm bana fikir verir misiniz aceba muzklermi bilgisayatdan dusunuyorm ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Öncelikle kına süslemelerinizde hangi renklerin hakim olacağını seçerek başlayabilirsiniz. Bunun için kına elbiseniz, kaftanınız ya da bindallınızdan yola çıkabilirsiniz. Mor, kırmızı, altın sarısı gibi renkler daha çok tercih ediliyor. Sandalye süslemelerini belirlediğiniz renklerde kumaş ya da çiçeklerle yapabilirsiniz. Masa üzerine yine seçtiğiniz renklerin tonlarında örtüler, çiçekler, mumlar kullanabilirsiniz. Ayrıca gecede sunulacak kına çerezi gibi ikramları, kına çerez kesesi ve konuklara sunmak için bir takım hediyelikleri de önceden ayarlayarak, bunlar için bir masa ayırabilir, özellikle hediyelerinizi burada sergileyebilirsiniz. Müzikleri, gecenin akışına uyacak şekilde bir çalma listesi hazırlayarak kendiniz belirleyebilirsiniz.


N

Nuran

07/09/2018

İyi geceler efendim kınada yere sertlikleri isimli halı gibi veya halı olmaya da bilir ben denizli ye gödürcem Tuğba’nın kına gecesi yazılı nerden bulabilirim efendim halı olmasın kağıt üzerimi oluyor salonlarda organizasyon şirtleri acıyor ama hiç dikkat etmedim çok teşekkürler efendim

Düğün.com

Düğün.com
Nuran Hanım Merhaba. Buraya bıraktığımız aşağıdaki linkte tıklayıp, şehrinizi seçerek, kına malzemeleri satan veya kiralayan firmalara ulaşabilirsiniz: Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları


EA

Elif Aydın

25/02/2017

bizde kına tahtı var ama döşemesi kumaşı vs. arıyoruz nerden alabiliriz acaba


G

Güllü

15/01/2017

Merhaba, benim bütçem biraz kısıtlı olduğu için ve bende kınamı almanyada yapdığım için biraz tuhaf gelebilir size sorum. Bizim burda maalesef herşeyi organize eden yerler yok. Biz kendimiz uğraşıyoruz. Acaba sizce bir kına dj'siz olurmu yoksa illada dj gerekmi? Benim düsüncem şöyleydi, kendim şarkıları bir cd'nin üzerine ekleyip ordan çalmasını düşünmüştüm ama olurmu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Güllü, Bu senin günün öncelikle bunu aklından çıkarmanı istemiyoruz. Senin canın nasıl isterse öyle yapmalısın. Eğer bütçen yeterli değilse kendini zorlamak yerine harika bir alternatif bulmuşsun. O nedenle tabii ki olur. Sana kına gecen için önce mutluluklar sonra da bol eğlence diliyoruz.


SD

Seran D

03/01/2017

Merhaba. Kına yakımından önce testi kırma oyunu için klasik kına şarkıları yerine farklı bi oyun için fikirlerinizi alabilirmiyim..


SK

Selif Kılıç

08/09/2016

Merhabalar. Ben bişey soracaktım. Kına gecesi boyunca bindallı ile durmam mantıklı mı ? İlla bir elbise daha giymek zorunda mıyım ?

HKO

Hanedan Kina Organizasyon
Merhabalar Selif Hanım, Aslında bu sizin tercihinize kalmış bir durum. Organizasyonunu yaptığımız gelinlerin çoğu tek bir bindallı giyiyor. Eğer abiye kıyafet de giymek isterseniz; önerimiz, kına yakımına kadar giymeniz yönünde olacaktır. Herhangi bir organizasyon firmasından "Nedime Kız Ekibi" hizmeti aldıysanız, siz kıyafetinizi değiştirene kadar nedime kız ekibi dans gösterisi ile organizasyonunuza boşluk vermeden misafirlere güzel bir akış sunacaklardır. Kına yakımına da bindallınız ile çıkıp, kına gecenize dair görsellerinizi zenginleştirebilirsiniz. Mutluluklar diliyoruz.


KO

Kına Organizasyonu

26/07/2016

Çoğu arkadaşımdan duymuştum kınayı tek başina yaptıkları için çok pişmanlar o anda ne yaptıklarını bilmiyorlar elleri kolları birbirine karışiyor.. kesinlikle bir organizasyon şirketiyle çalışmanızı tavsiye ederimm .. o zaman daha rahat edersiniz.. Bizede bekleriz


FN

Fatma Nur

24/07/2016

Kinayi eglenceli hale getirecek daha ilginc fikirler yok mudur

HKO

Hanedan Kina Organizasyon
Merhabalar Fatma Nur Hanım, Kına gecenizi en eğlenceli hale getirmenin aslında en organik yolu çağıracağınız davetli kitlesinin eğlence anlayışında saklıdır. Neşeli bir kalabalık unutmayın ki her zaman eğlenceyi üst düzeyde yaşar. Ancak elbette organizasyon firmalarından hizmet alarak konuyu genişletebilirsiniz. Nedime kız ekipleri, dans grupları, oryantaller, canlı müzik grupları, profesyonel dj performansları, kına gecesine dair geçmişten günümüze gelen oyunların modern bir şekilde uygulanması eğlence nabzınızı ciddi şekilde arttıracaktır. Mutluluklar diler, saygılar sunarız.


AK

Ayşe KIZIL

24/06/2016

Merhaba kina alisverisi icin gidilen mekanlarin adreslerini paylasabilirmisiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ayşe, Kına alışverişi için Eminönü, Tahtakale ve Şarkhan'da ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.


S

Selin

14/10/2014

Oje hediyeler çok güzel bir fikir! Tesekkürler