Düğününüz ve Alerjiler

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:31 dakika

29.06.2020

Daha önce alerjik bir durumla karşılaşmış olanlar çok iyi bilirler ki, basit bir alerji bile harika bir düğünü mahvedebilecek kadar rahatsızlık verebilir. Düğün gününüzde ortaya çıkabilecek alerjilerden korunma yöntemleri hakkında birkaç tüyoya ne dersiniz?

Alerji Nedir?

Alerjiler, vücudunuzun bağışıklık sahibi olmadığı bir maddeye maruz kaldığınızda oluşurlar. Kızarıklıktan burun akıntısına, kaşıntıdan sürekli akan gözlere kadar birçok faklı şekilde rahatsızlık verebilecek alerji türü vardır. Günlük hayatta insanın yaşam kalitesini düşürdüğü gibi gerçekten muhteşem bir günü rezil de edebilirler Peki, en mutlu gününüzde böylesine bir aksilikle karşılaşmamak için neler yapabilirsiniz?

alerji_nedir

Nasıl Korunabilirsiniz?

İlk olarak bir alerji doktoruna gitmeniz, kendinize ve eşinize alerji testi yaptırmanız gerekir. Bu daha sonra çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek açısından mükemmel bir önlem olacaktır. Test sonucunda nelere alerjinizin olduğu tespit edilecektir. Böylelikle erken davranıp düğününüzü de ona göre planlayabilirsiniz. Mesela saman nezleniz varsa ve polenlere, çiçek tozlarına karşı bünyeniz reaksiyon gösteriyorsa düğününüzde çiçek kullanımından kaçınmalısınız. Böyle bir durumda kır düğünü yapmak konusunda iki defa düşünmeniz gerekebilir.

Misafirlerinizi de Düşünün

Sizde veya misafirlerinizde oluşabilecek bir yemek alerjisini önlemek için LCV kısmında misafirlerinize, bildikleri bir alerjileri olup olmadığını sorabilirsiniz. Gelen cevaplara göre bir menü hazırlatırsınız ve riski minimuma indirmiş olursunuz.

Güzellik Merkezleri İndirimleri

Tuğçe Alp Beauty
%50 İNDİRİM
25 1
Tuğçe Alp Beauty

Gelin Adaylarına Düğün Öncesi Hazırlık Epilasyon Paketi %50 İndirimli!

Tuğçe Alp Beauty
HEDİYE
25 1
Tuğçe Alp Beauty

Gelin Adaylarına Özel Kalıcı Makyaj İşlemlerinde İpek Kirpik Veya Kalıcı Oje Hediye!

misafirlerinizi_de_dusunun

Acil Durum İhtiyaçları

Testlerinizin sonucunda alerjik reaksiyon gösterdiğiniz unsurlar ortaya çıkmış olacağı için kullanmanız gereken ilaçlar, burun spreyleri, nefes açıcılar, göz damlaları belirlenmiş olacak. Alerji ilaçlarının düzenli kullanımı da diğer tüm ilaçlar gibi son derece önemli. Temel ilaçlarınızı düğün gününe kadar aksatmadan kullanmanız o gün doğabilecek sıkıntıların büyük ölçüde önüne geçecektir. Akut durumlar için de göz damlanızı, burun spreyinizi, nefes açıcınızı mutlaka düğününüzü kurtaracak acil durum çantanızın içerisinde ve kolay ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmalısınız.

dugunde_alerjilerden_korunma_yontemleri

Alerjik Reaksiyon Durumunda Ne Yapmalısınız?

Alerjiler arasında en sinir bozucu olanlarından biri de yemek alerjileridir çünkü reaksiyon içsel oluşur. Deriniz kızarabilir, şişebilir ve acılı kaşıntılar olabilir ama semptomlar sadece alerjik reaksiyon gösterdiğiniz madde vücudunuzdan tamamen atıldığında kesilecektir. Tüm önlemlerinize rağmen düğünde biri yemek alerjisi geçirirse başına toplaşıp tanı koymaya çalışmayın. Çevresini açıp rahat nefes alabileceği bir alan sağladıktan sonra hemen ambulansı aramak en iyisi olacaktır. Eğer hastaneye giderken misafirinizin yemekte kullandığı tabağı da götürebilirseniz tanı ve tedavi sürecini ciddi şekilde hızlandırmış olursunuz.

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Vitrindeki Güzellik Merkezi Firmaları

Güzellik Merkezi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

P

Pelin

22/10/2014

bu sayfayı rastgele buldum. ve diğer sayfaları da üstünkörü inceledim biraz. gerçekten her konuda yardımcı olmaya çalışmıssınız ellerinize sağlık