Kahverengi Gözlüler için Göz Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Kahverengi göze nasıl göz makyajı yapılır, kahverengi göze hangi renk far sürülür? Gibi birçok sorunun cevabını merak ediyorsan sen de göz rengine göre makyaj yapması gerektiğini bilen kahverengi gözlü gelin adayları kulübüne katıl! Aklındakileri sor, bildiklerini paylaş!

Kahverengi Gözlüler için Göz Makyajı Nasıl Olur?

Kahverengi göze hangi renk far yakışır? Kahverengi gözlü gelin adayları arasında en sık sorulan sorulardan bir tanesi. Öncelikle aynı oval yüz tipi gibi kahverengi gözün de en şanslı göz rengi olduğunun söyleyebilirim. O yüzden için rahat olsun.

En doğal göz rengi olduğu için bu gözle hemen hemen tüm tonlar uyumlu ve güzel durur. Lacivert, mor, yeşil ve açık kahve tonları en iyi sonuç veren tonlardır.

rkpuyxddh0wmh4ab - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Bu göz rengini belirginleştirmek için kendi göz renginden daha koyu bir eyeliner kullanabilirsin. Kendi tonundan daha koyu bir kahve veya siyah eyeliner ve aynı tonlarda rimel gözlerini ortaya çıkartacaktır.

Kahverengi gözleri ön plana çıkartmak için sıcak tonlara yönelebilirsin. Örneğin toprak tonları, bakır ve altın tonları kahverengi gözler için ideal tonlardır. Hafif hafif ışıltılı, sedefli ve parıltılı farlar göz rengindeki sıcaklığı ortaya çıkartır.

f8dwjwhtzlme7vws - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Açık kahverengi gözlerin varsa yukarıda söylediğimin aksine koyu kahveden ve siyahtan uzak durmalısın. Açık kahve, mor, pembe, altın sarısı, açık yeşil ve açık lacivert farlar ve yine açık kahve, mor ve açık lacivert eyelinerlar tercih etmelisin.

dpdjub5aog7y8kse - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Kahverengi Gözler için Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Olur?

Uzun zaman çok moda olan hatta Bihter makyajı olarak da bilinen dumanlı göz makyajında artık sadece siyah ve gri tonlar değil mavi, kırmızı, pembe, mor, altın ve bakır tonlar da kullanılıyor. Sen kahverengi gözlü bir gelin adayı olduğun için dumanlı göz makyajı konusunda da çok şanslısın çünkü senin gözlerine her ton uyar.

8tbjdcq5npddw4sm - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Seçtiğin rengin en açık tonunu tüm göz kapağına, koyu tonunu ise göz kapağının dış kısmından kaş kemiğine doğru uygula ve bu 2 tonu birbirine karıştır. Kahverengi gözlere hangi renk göz kalemi diye sorarsan; aynı tondaki göz kalemini de kirpik diplerine uygula ve maskaranı sür. Siyah yerine kahve tonlarda maskara kullanmanı öneririm.

Kahverengi Göze Makyaj Nasıl Yapılır? Ünlülerden İlham Al!

Kahverengi göze nasıl bir makyaj yapılacağına dair en iyi ilhamı kahverengi gözlü ünlülerin makyaj tercihlerini inceleyerek alabilirsin. Düğün günü yaptıracağın makyaj için senin gibi kahverengi göz rengine sahip ünlülerin özel davetlerde yaptırdıkları makyajları örnek alabilirsin.

Keira Knightley kahverengi göz için makyaj stili konusunda örnek alacağın ünlülerin başında geliyor diyebilirim. Dumanlı veya minimal pek çok tarzda makyajla gördüğümüz Knightley, her şekilde makyajını göz rengiyle uyumlu hale getirmesini biliyor.

quatpp5i7rkbpk83 - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Jennifer Lopez de yine makyajıyla çok beğenilen kahverengi gözlü ünlüler arasında. Genellikle mürdüm tonlarında dumanlı makyajı tercih ediyor diyebilirim. Ruj olarak da yine mürdüm ya da koyu bordo tonlarında renkler kullanıyor.

ewt3rwmd6f19cewm - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Jessica Alba, Penelope Cruz, Natalie Portman gibi ünlülerin de kahverengi gözlü olduklarını hatırlatmak isterim. Bu ünlüler arasında senin yüz tipine ve cilt tonuna en yakın olanının makyaj tarzını takip ederek, ilham alabilirsin!

csyrpwqs9olg8pvg - kahverengi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her Şey!

Şimdi Sıra Sende, Haydi Sor!

Eğer kahverengi gözlü bir gelinsen ve soruların varsa sor, cevapsız kalmasın! Diğer gelinlerle göz makyajı hakkında paylaşmak istediğin ipuçları ve öneriler varsa yaz, herkes görsün!

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

RB Rabia B

Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim çok yardımcı oluyor. Ben beyaz tenliyim göz rengim koyu kahve tesettürlü bir gelin olacağım düğün açık mekanda yaz mevsiminde olacak göz makyajı için toprak tonları mi şeftali tonları mi uygundur karar veremedim ayrıca nasıl bir takma kirpik kullanacağımı da bilmiyorum

D Düğün.com

Merhaba Rabia, Toprak ya da şeftali tonlarının ikiside ten ve göz rengine çok yakışacaktır. Fikrimi sorarsan açık mekan ve yaz olduğu için şeftali tonlarını tercih etmeni öneriyorum. Bu sana daha fresh bir görünüm kazandırır. Bahar aylarında evlenseydin toprak tonlarını tavsiye ederdim. Takma kirpik olarak ise tek tek takılan kirpikleri tercih etmelisin. Çünkü tek tek takılan kirpikler daha dağal bir görünüm veriyor.

SE Serife Eren

Bende esmerim ve siyah dumanlı makyaj yakışır mi acaba kiyafetime ve esarpbima en uygun onu bulabildim

D Düğün.com

Merhaba Şerife, Siyah sana sert bir ifade verebilir. Açık gri ile dumanlı makyaj yaparsan yüzünü yumuşatabilirsin.

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.