Buğulu Gelin Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:46 dakika

06.10.2022

Buğulu gelin makyajının modası hiç geçmiyor! Üstelik bu gelin makyajı için göz renginin önemi yok! Her göz rengine farklı renklerde uygulanabilir. Daha fazlası için okumaya devam etmen gerektiğini biliyorsun!

buğulu gelin makyajı

Buğulu göz makyajı, dumanlı göz makyajı olarak da biliniyor. Gözü olduğundan daha dikkat çekici ve büyük gösteren bu makyaj modelinde eskiden siyah ve gri renkler kullanılırken artık her renkte yapılabiliyor.

Hatta şeftali ve toprak tonlarında gelin makyajı son dönemlerin en popüleri diyebiliriz!

buğulu gelin makyajı

Buğulu Gelin Makyajının İpuçları

Bakışlara seksi ve gizemli bir hava katan buğulu gelin makyajı genel olarak göz makyajı olarak bilinse de allığın, dudak renginin ve tene uygulanan bazla tamamlanarak bir bütün oluşturduğunu söyleyelim.

Hatta dumanlı göz makyajında en önemli şeylerden biri de denge! Gözler ne kadar yoğunsa dudaklar o kadar açık olmalı unutma. Aksi halde istemeden iddialı makyaj yapmış bile olabilirsin.

Dumanlı Gelin Makyajında Göz Bölgesi

Buğulu göz makyajı yaparken göz rengine göre göz makyajı yapmanı öneriyoruz. Peki "Hangi göze hangi renk?" dersen:

Mavi göze : Gri, siyah, pembe tonları

Yeşil göze: Gri, toprak tonları

Kahverengi ve ela göze: Toprak tonları ya da uçuk pembe tonları

Dumanlı göz makyajında işin sırrı renk geçişlerini doğru yapmaktan ve düzgün dağıtmaktan geçiyor. Unutma hep açıktan koyuya doğru gidecek!

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır diye merak ediyorsan bir örnekle açıklayalım:

Dumanlı göz makyajı

  • İlk olarak göz kapağına yağsız göz bazı sürmelisin.
  • İkinci aşamada gözünün üzerine ortadan başlayarak tercih ettiğin renkte kalın bir çizgi çekmelisin.
  • Aplikatör yardımıyla uçlardan hafif hareketlerle çektiğin kalemi dağıtmalısın.
  • Kullandığın kalemi gözlerinin içine ve hafifçe alt kirpiklerinin dışına da çekmelisin.
  • Dikkatli bir şekilde, yukarıda yaptığın uygulamaları farla küçük dokunuşlar yaparak tekrar etmelisin. Göz pınarına da aydınlatıcı ya da beyaz tonlarda bir far uygulayabilirsin.
  • Son olarak bol maskara ile dumanlı gelin göz makyajını tamamlayabilirsin.

Tabii bu sadece göz makyajı. Dumanlı göz makyajı bir bütün olduğu için sıra yüzünün kalanına uygulayacağımız makyajda.

Dumanlı Gelin Makyajında Yüz Bölgesi

Yüz bölgeni eğer düğün makyajı yapıyorsan likit fondötenle, başka bir gece veya gündüz dumanlı göz makyajı yaptırıyorsan BB ya da CC kremler ile sabitleyebilirsin.

Bu noktada dudaklar koyu renk rujlara veda etmeli. Dudak renginde rujlar ve parlatıcı sürmek serbest. Ardından şeftali ya da açık pembe tonlarında allık ile yüz makyajını noktalayabilirsin.

buğulu gelin makyajı hakkında bilmen gereken her şey

Buğulu Gelin Makyajı Hangi Mekanlar için Uygundur?

Gözlerini ön plana çıkartıp yüzünün diğer yerlerini hafif tonlara bıraktığın buğulu gelin makyajını her mekanda uygulayabilirsin. Fakat özellikle gösterişli bir gelinlik modeli tercih ediyorsan tarihi mekanlar ya da oteller gibi ihtişamlı alanlar için harika bir seçim olur.

buğulu gelin makyajı hakkında bilmen gereken her şey

Uçuş uçuş şifon bir gelinlikle ve az aksesuar kullanacaksan kır düğünlerinde de açık tonlarda buğulu gelin makyajını tercih edebilirsin.

Dumanlı Gelin Makyajını Kimler Tercih Etmeli?

Dumanlı göz makyajı düğünde sadece gözlerini ön plana çıkarmak isteyen ama bunu sade gelin makyajı gibi hafif tonlar yerine bakışlarına oldukça seksi hava katan renkler ile yapmak isteyen tüm gelin adayları tercih edebilir.

Düğün günü saç modelini açık yaptırmayı planlayan mavi gözlü gelin adaylarına allık ve ruj kullanımını en açık tonlarda yaptırmak şartı ile neredeyse siyaha yakın dumanlı göz makyajı yaptırmalarını öneriyoruz.

buğulu gelin makyajı hakkında bilmen gereken her şey

Kahverengi göz rengine sahip olanlara ise allık ve ruju pembe tonlarında tutarak dumanlı makyajı ise toprak tonlarında yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Saçları topuz yaptırmayı planlayan gelin adaylarının ise gözün yarısına koyu diğer yarısına açık renk far ile uygulanan dumanlı göz makyajını bol maskara ve eyeliner ile kullanmalarında fayda var. Ruj ve allık şeftali tonlarında olursa daha gizemli görünürsün.

buğulu gelin makyajı hakkında bilmen gereken her şey

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Şeftali Tonlarında Gelin Makyajı

Tamamen seksi bir duruş sergilemek isteyen gelin adayları için önerimiz parlak gri renklerinde, eyeliner ve bol maskara uygulaması yapılan buğulu gelin makyajı. Bu makyaj tipinde gözlerin altı göz kapağı parlak olduğu için çok koyu görüneceğinden dudaklar neredeyse kendi rengi renginde bırakılmalı. Parlatıcıdan uzak durmalısın.

buğulu gelin makyajı hakkında bilmen gereken her şey

Dumanlı Makyaj Tercih Eden Ünlüler

Günlük yaşantılarında büyük gözlüklerin ardına sığınsalar da kırmızı halı törenlerinde dumanlı göz makyajı neredeyse tüm ünlü artistlerin uyguladığı bir göz makyajı. Düğünlerin de kurtarıcısı!

Neslihan Atagül Gelin Makyajı

Oyuncu Neslihan Atagül düğün makyajı seçimi buğulu bir modelden yana olmuştu. Başın tam arkasında dağınık şekilde toplanan saçlarını tamamlayan bu makyaj modeli ile Atagül, böylece renkli gözlerini vurgulamıştı.

Neslihan atagül gelin makyajı

Fahriye Evcen Gelin Makyajı

Gelinliği gibi gelin saçı ve makyajı da Neslihan Atagül’ün seçimine benzetilen ve bu tercihleriyle çok konuşulan Fahriye Evcen de buğulu gelin makyajı yaptırmıştı. Ünlü oyuncu hareketli tasarıma sahip saç modeliyle görünümünü tamamlamıştı.

fahriye evcen gelin makyajı

Hatice Şendil Gelin Makyajı

Oyuncu Hatice Şendil, düğünü için hem gösterişli hem de zarif bir gelin makyajı modeli tercih etmişti. Şendil, açık, dalgalı saçlarını yarım toplatmış, görünümünü koyu tonlarda far kullanılan buğulu göz makyajıyla taçlandırmıştı.

hatice şendil gelin makyajı

Buğulu gelin makyajı uygulamasına dair detayları paylaştık. Sırada sana uygun dumanlı göz makyajını uygulayacak firmayı bulmak var. Bunun için şehrindeki gelin saçı ve makyajı firmalarının uygulamalarını inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 Yorum