Bride Sabahlık Çeşitleri Nelerdir? Nedime ve Gelin Sabahlığı Ne Zaman Giyilir?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:41 dakika

05.10.2022

Düğün hazırlık süreçlerinin en yeni ve en sevilen gelin aksesuarı olan gelin sabahlıkları gittikçe popüler hale geliyor. İster bekarlığa vedada ister kuaförde ister düğün hikayesi videosunda kullanabileceğin gelin sabahlıklarıyla ilgili tüm detayları bu yazıda topladık!

gelin sabahlığı

Düğün hazırlığı yapıyorsan arkasında bride yazılı, beyaz saten sabahlıklara mutlaka denk gelmişsindir. İster taşlı ister dantelli; ister sade ister tüylü... Son dönemlerin en gözde gelin aksesuarlarından olan sabahlıklar, şıklığı ve rahatlığıyla gelin adaylarının vazgeçilmezleri listesine girmeyi başardı bile! Peki gelin sabahlığı ne zaman giyilir, çeşitleri nelerdir dersen, sırasıyla inceleyelim:

Gelin Kuaför Sabahlığı

“Gelin makyaj sabahlığı” olarak da denilen gelin kuaför sabahlıkları, hazırlık sürecinde hem rahatlık hem de şıklık sağlaması nedeniyle gelin adayları tarafından tercih ediliyor.

Arkasında bride yazan sabahlıklar, kuaförde gelin saçı ve makyajı yapılırken askılı bir body ya da iç çamaşırının üzerine giyiliyor. Bunun asıl nedeni ise gelin adaylarının, “saç ve makyajım bozulmadan üzerimdekileri nasıl çıkarırım” endişesi diyebiliriz. Giyinirken saçının ve makyajının bozulması riskine karşı, üzerinde rahat giyilip çıkarılan gelin kuaför sabahlıklarından olması, gelin adaylarına avantaj sağlıyor.

Gelin saçı uzmanları, gelinliği çağrıştırması nedeniyle gelin adaylarına, saç ve makyaj provasına beyaz bir kıyafetle gelmelerini öneriyor. Bu öneri de beyaz saten gelin sabahlığının gelin adayları için daha cazip hale gelmesini sağlıyor.

gelin sabahlığı

Düğün günü ortaya çıkabilecek sorunları düşünüyor, önlem planları yapıyorsan şu yazımıza da göz atabilirsin: Düğün Günü Yaşayabileceğin 7 Sorun ve Başa Çıkma Yöntemleri

Gelin Hazırlık Sabahlığı

Gelin sabahlıklarını en çok da düğün günü tüm hazırlık sürecini anlatan düğün hikayesi videolarında gelin adaylarının üzerinde görmüşsündür. Gelin odasında geçirdiğin tüm vakitte rahat etmek, düğün hikayesi kliplerinde şık ve seksi görünmek için gelin hazırlık sabahlıklarını tercih edebilirsin.

gelin sabahlığı

Gelin ve Nedime Sabahlığı Modelleri

Sabahlık yalnızca gelinlere özgü bir aksesuar değil. Sabahlıklardan bahsederken nedimeleri de unutmayalım.

Gelin adayları, nedime ekibiyle birlikte de düğünden önceki bir gün veya düğüne saatler kala yapılan bekarlığa veda ya da kısa eğlencelerde, “gelin nedime sabahlığı” takımları içinde, düğün hikayesi videolarına eğlenceli görüntüler veriyor.

gelin sabahlığı

Bekarlığa veda partin için değişik fikirler arıyorsan şu yazımıza da bakabilirsin: Yaratıcı Bekarlığa Veda Partisi Fikirleri

Düğün günü gelini özel hissettirmek de önemli. Bu yüzden “bridesmaid sabahlıkları” adı da verilen nedime sabahlık modelleri, gelinin öne çıkması için farklı renklerde olabiliyor. Ayrıca gelin sabahlığı isimli ve kişiye özel olurken, nedimeler aynı model “bride team sabahlıkları”nı giyiyor.

gelin sabahlığı

Düğünlerde gelinlerin sağ kolu olan nedimelerle ilgili tüm detaylar için şu yazımıza bakabilirsin: Gelinin Başyardımcısı Nedime Hakkında Her Şey

Gelin Sabahlık Seti: Bride Yazılı Sabahlık ve Bride Terlikler

Gelin sabahlık modellerini tek başına kullanabileceğin gibi set halinde de bulabilirsin. Gelin sabahlık takımları; beyaz, pembe, gri ya da siyah gibi farklı renklerde bride saten sabahlıklar ile topuklu ve düz bride terliklerden oluşuyor.

Tercih edebileceğin gelin sabahlığı bride yazılı olabileceği gibi isme özel tasarımlar da yaptırabilirsin. Gelin terliğinde de ister bride yazılı, ister süslü istersen de isminin baş harflerinin kullanıldığı modelleri tercih edebilirsin.

Son dönemlerde popülaritesi artan saten gelin sabahlığı ve terlik setleri, yalnızca sade tasarımlarla sınırlı değil. Dantelli ya da tüylü gelin sabahlığı ve gelin terliği modelleri de gösterişli tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için üretiliyor.

gelin sabahlığı

Şu yazımız ilgini çekebilir: Bir Gelinin En Önemli 8 Aksesuarı

Gelin Damat Sabahlık Modelleri

Gelin sabahlığı üreten firmalar, damat adaylarını da unutmuyor. Piyasada farklı tasarımlarıyla birçok gelin damat sabahlığı takımı bulabilirsin. “Bride groom sabahlıkları” olarak da geçen bu tasarımları ister terlikleriyle birlikte takım halinde istersen de tek olarak satın alabilirsin.

Düğün hazırlıkları çok konuşulan ünlülerden olan Fahriye ve Burak Özçivit çiftinin, kişiye özel gelin sabahlığı ve terliklerinden oluşan sabahlık setleri de gelin adaylarının ilgisini çekmişti.

gelin sabahlığı

Ünlülerin gelinlik modellerinden de ilham almak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

damat sabahlığı

Gelin Sabahlığı Nereden Alınır?

Gelin sabahlığı modellerini şehrindeki gelin aksesuarı satan firmalardan bulabilirsin. Biz senin için bride sabahlık modelleriyle öne çıkan bazı firmaları listeledik. Dilersen bu firmalara ve tasarımlarına yakından bakalım:

1-Bride to be by Sedda

Hazır ve isme özel gelin ve damat sabahlıkları bulabileceğin Bride to be by Sedda, İstanbul Sarıyer’de bulunuyor. İsme özel bride baskılı sabahlıkların yanı sıra göz bantları, bornozlar ve tişört modelleri bulabileceğin firma, kısa teslim süresiyle de dikkat çekiyor. Firmadan sipariş verdiğin ürünleri 1 hafta içinde teslim alabilirsin.

bride to be by sedda

Gelinliğine henüz karar vermediysen şu yazımız da işine yarayabilir: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2-Masalsı by Merve Başoğlu

Özel gecelik ve sabahlıklarıyla dikkat çeken Masalsı by Merve Başoğlu’nda, babydoll ve jartiyer gibi iç çamaşırı seçenekleri ile makyaj bornozlarını da bulabilirsin. İster firmanın hazır modellerinden seçebilir istersen de kişiye özel tasarım da yaptırabilirsin.

masalsı by merve başoğlu

Gelin iç çamaşırları demişken şu yazımız da ilgini çekebilir: Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

3-Peştemal Bornoz ve Gelin Sabahlığı

Gelin sabahlığı satın alabileceğin firmalar arasında İstanbul Beşiktaş'ta hizmet veren Peştemal Bornoz Ve Gelin Sabahlığı da yer alıyor. Firmanın ürün seçenekleri arasında isme özel gelin sabahlıklarının yanı sıra gelin hamamı organizasyonları için isme özel peştemal bornozlar, istenilen konsepte uygun nedime bornozları, gelin taçları ve doğal sabunlar da yer alıyor.

peştemal bornoz ve gelin
sabahlığı

Gelin sabahlıklarıyla ilgili merak ettiğin sorulara yanıt vermeye çalıştık. Bu sabahlıkları bulabileceğin firmalardan bazılarına da yer verdik. Ama seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Şehrindeki gelin aksesuarı firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin.

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Elmast Duman

Düğün Tarihi: 29.09.2023


Merhaba gelin sabahligi linkini atabilir misiniz nasılsın ulaşabilirim ürüne çok beğendim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazıdaki firmalarla iletişime geçerek bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla