Düğün Günü Yaşayabileceğin 7 Sorun ve Başa Çıkma Yöntemleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:00 dakika

25.11.2020

Düğün gününde her şeyi en ince detayıyla planlamış olabilirsin. Ancak o telaşla unuttuğun şeyler veya beklenmedik durumlar yaşanabilir. Sen yine de telaşlanma! Bu yazımızı okuduktan sonra karşılaşabileceğin sorunlarla kolaylıkla başa çıkabileceksin.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

1- Ya O Canım Gelinliğinin Başına Bir Şey Gelirse...

Gelinlerin korkulu rüyası ile başlayayım yazıya! Aylar öncesinden hazırladığın, özenle sakladığın gelinliğinin gün içerisinde hasar görmesi seni oldukça üzebilir. Mesela üzerine içecek dökülebilir veya gelinliğinin tülü bir yere takılıp yırtılabilir. Ama unutma, tedbirli olduğun sürece hiçbir aksilik seni üzemez!

Ne Yapmalısın?

Yanında kesinlikle leke çıkarıcı mendillerden bulundurmalısın. Üzerine herhangi bir şey döküldüğünde hemen müdahale edebilirsin böylece. Herhangi bir sökülme durumuna karşı yanında yedek fermuar bulundurmakta da fayda var.

Ayrıca acil durum çantanda iğne, beyaz iplik ve gelinliğine yama yapabileceğin küçük bir kumaş parçası yer almalı. Olur da gelinliğinde yırtılma meydana gelirse bunlar sayesinde durumu toparlayabilirsin.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Acil durum çantası çok işine yarayacak: Düğününüzü Kurtaracak Acil Durum Çantasında Neler Olmalı?

2- Diyelim ki Düğün Gününde Yağmur Yağdı!

Bu, özellikle bahar aylarında düğün yapan çiftlerin karşılaşabildiği bir durum. Bir de düğününü açık alanda yapacaksan... Düğününün berbat olduğuna mı üzülesin, saçının makyajının bozulmasına mı?

Ne Yapmalısın?

Gelin arabanda mutlaka şemsiye bulunmalı. Çünkü yağmur seni fotoğraf çekimi esnasında da yakalayabilir. Her an tedbirli olmalısın. Açık alanda düğün yapacaksan da mekanın bu konuyla ilgili nasıl tedbirler aldığını önceden öğrenmende yarar var. Bazı mekanların açılır kapanır tavanı bulunuyorken, bazıları da büyük şemsiyeler sayesinde davetlilerin ıslanmasını engelleyebiliyor.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Göz atmak istersen, şu yazımızda da düğün günü ve gecesi için önerilerimiz var: Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

3- Kendi Düğününe Geç Kalmak İstemezsin, Değil mi?

Sabahtan akşama kadar saç, makyaj, fotoğraf çekimi, hazırlanma derken çok yoğun bir gün geçireceksin. Belki kuaförde sandığından fazla vakit geçireceksin belki de trafiğe takılı kalıp düğününe geç kalacaksın. Bu problemi evlenecek pek çok çift yaşayabiliyor.

Ne Yapmalısın?

Düğün günü yapacağın planda bir saat esnek davranmanı öneriyorum. Yani normalde akşam 7’de mi düğün mekanında olacaksın? Kendini 6’da orada olacakmış gibi ayarla. Böylece geç kalma durumun ortadan kalkar. Eğer erkenden işlerini halledersen de düğünden önce oturup kahve içme fırsatı bulursun.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Düğün mekanına nasıl gideceksin bilmiyorum ama gelin arabası kiralamayı planlıyorsan, önce yazımızı oku: Gelin Arabanı Kiralamadan Önce Bu 7 Soruyu Mutlaka Sor

4- Alkolün Dozunu Tutturamayan Davetliler

Eğer düğünün alkollü olacaksa ve bir de konuklara sınırsız alkol ikram edeceksen, bu maddeyi dikkatli okumanı öneririm! Düğününde her şey çok güzel başlar. Ancak bazı davetlilerin birkaç kadeh fazla içmesinden dolayı tuhaf hareketler sergilediğine tanık olabilirsin.

Ne Yapmalısın?

Sen kendi telaşından dolayı bu davetlileri fark edemeyebilirsin. Ancak yakın arkadaşlarına bu konudan bahsetmeli ve etrafındakileri rahatsız etmeye başlayan davetlilerle ilgilenmelerini söylemelisin. Arkadaşların o kişileri hava almaya çıkarabilir ve daha fazla içmemesi konusunda kibar bir şekilde uyarıda bulunabilirler. Hatta çok fazla abartıldığını düşünürlerse o davetlilere alkol servisi yapılmayabilir.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Bak bunlar da var: Düğününe Çağırdığına Pişman Olacağın 9 Karakter

5- Topuklu Ayakkabı Nedeniyle Hareket Ederken Zorlanabilirsin!

Sabahtan akşama kadar topukluların üzerinde, belki de dar ayakkabıların içinde ayaklarını bayağı zorlayacaksın. İstediğin kadar topuklu ayakkabıya alışık ol, bu maraton tahmin edeceğinden biraz daha zorlu geçecek.

Ne Yapmalısın?

Yanına mutlaka ve mutlaka yedek ayakkabı almalısın. Baktın ki fotoğraf faslı bitti, hoop hemen yedek ayakkabıları çıkar meydana! Sonrasında dilediğince dans edebilirsin. Yanına alacağın ayakkabıyı gelin babetlerinden seçebilirsin.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Eğer kumsalda düğün yapacaksan çok şık gelin sandaleti modelleri de mevcut.

6- Düğün Günü Hasta Olabilirsin!

Sen veya müstakbel eşin düğün günü soğuk algınlığı, baş ağrısı gibi ufak çaplı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Biliyorsun zaten düğün heyecanından dolayı baş ağrısı yaşamak çok mümkün.

Ne Yapmalısın?

Düğününden önceki süreçte kendine çok iyi bakarak işe başlamalısın. Düğün hazırlık telaşıyla birlikte düzenli ve sağlıklı beslenmeyi unutmamalı, uykunu iyice almalısın. Diyelim ki o kadar dikkat etmene rağmen soğuk algınlığına yakalandın. Sabahtan doktora gidip; iğne yaptırmak, serum taktırmak gibi seni kısa sürede ayağa kaldıracak tedavi yöntemleri varsa onları uygulatmalısın. Baş ağrılarına karşı da yanında mutlaka ağrı kesici ilaç bulundur. Ayrıca güne bitki çayı içerek başlaman da iyi gelecektir.

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Çantanda ağrı kesici dışında neler bulunması gerektiğini biliyor musun? Bu yazıda hepsi var: Bir Gelinin Düğün Çantasında Olması Gerekenler!

7- Saç ve Makyajında Bozulmalar Yaşanabilir!

Gelin saçın sıcak havalarda düşebilir, dans ederken dağılabilir. Makyajın akabilir, sabahki kadar etkileyici görünmeyebilir. Ne yani? Sabah çekildiğin fotoğraflarla akşamkiler arasında kocaman bir fark mı olsun?

Ne Yapmalısın?

Saç ve makyaj için kuaför salonlarının çoğu önceden prova yapıyor. Provaya gittiğinde sadece modele bakmakla kalmamalısın. Makyajını yaptırdıktan sonra kaç saat boyunca kalıcılığını koruduğunu ve terleme durumunda akıp akmadığını incelemelisin.

Tercih ettiğin saç modelinin de dans ederken ne kadar sağlam kaldığını test edebilirsin. Düğün günü bunca şeyi denemene rağmen aksilikler yaşadın diyelim. O zaman da zaten yanında mutlaka bir makyaj çantası olacak. Küçük rötuşlar yapabilirsin. Bu konuda makyaj konusunda yetenekli bir arkadaşından destek alabilirsin. Ayrıca yanına tel toka almayı da unutma, en büyük destekçin onlar olacak!

Tabii bu yazımızı okumadan saç makyaj modeline karar verme: Gelin Saçı ve Makyajını Seçmene Yardım Edecek İpuçları

düğün günü yaşayabileceğin 7 sorun ve başa çıkma yöntemleri

Bunlardan daha fazlasını yaşayabilir veya hiç problemle karşılaşmayabilirsin. Ne olursa olsun sen moralini bozmamaya çalış. O gün senin günün ve keyif alabildiğin kadar almaya bak!

Düğün.com çiftlerinin yaşadığı aksaklıkları, keşke dedikleri noktaları ve tavsiyelerini derlediğimiz bu yazı da çok işine yarayabilir: Yeni Evli Çiftlerden Evleneceklere Tavsiyeler

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap