Ayağınıza İyi Bakacak Bir Marka!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:01 dakika

29.06.2020

1995 senesinde gelin - damat dergilerinin yayımlanmaya başlamasıyla fotoğrafçılıktan, pastacılığa farklı faaliyette birçok iş kolu bir araya gelerek bugün Divan Kundura'nın da içinde bulunduğu düğün sektörünü yarattı. 1993 senesinden beri gece ayakkabıları üreten firma, düğün sektörünün hareketlenmesi ve gelen talepler doğrultusunda 1995 yılından itibaren gelin ayakkabısı koleksiyonları tasarım ve üretimine yoğunlaştı.

Firmanızdan kısaca bahseder misiniz? Divan Kundura olarak ne zaman gelin ayakkabısı koleksiyonuna dahil oldunuz?

Firmamız 1993 yılından beri bayan abiye ve gelinlik ayakkabısı üretimi üzerine faaliyet göstermektedir. Divan Kundura'yı benzerlerinden ayıran özelliklerin başında sektördeki tecrübesi gelmektedir. Yine Divan Kundura'nın markalaşma süreci, üretim kalitesi, yarattığı modeller ve yetiştirdiği ustalar firmamızı köklü hale getirirken, bir yandan da sektörde yeni firmaların oluşumuna ve sektörün büyümesine destek sağlamıştır.

Divan_Kundura

Sizin için ideal ayakkabı nedir? Nasıl olmalıdır?

Ayakkabı; tasarımcılarını, defilelerini, markalarını hatta kendi trendini belirleyecek önemi taşır. Bu durum ayakkabının estetik açıdan etkileyici, kusursuz ve fark yaratan olması gerekliliğini kaçınılmaz kılmaktadır. Ancak unutulmaması gereken bir unsur da ayakkabının kullanım alanı çerçevesinde konforlu olmasıdır. Ayak yapısının kişinin fiziksel özelliklerine göre değişkenlik gösterdiği dikkate alındığında kişiye özel ayakkabı üretiminin, konfor ilkesine en büyük katkıyı sağladığı görülmektedir. Haliyle kişiye özel ayakkabı üretimi, sağlıklı ve rahat bir ayakkabının ince dokunuşlarla estetik açıdan da göz kamaştırıcı hale gelmesini sağlamaktadır. Kısacası ideal ayakkabı; size özel, kaliteli malzeme kullanarak ve tecrübeli bir üretimin sonunda size mutluluk veren “ayağınızın kabı”dır.

Gelin/damat adayları hangi kriterlere göre seçim yapmalıdır?

Elbette öncelikle gelinliğin modeline ve kişisel zevke uygun olması. Ayakkabının tam ölçüye göre yapılması, modelin platformlu, bilekten bantlı olması konfor için önemlidir.

Gelinler düğün günü saatlerce ayakta oldukları için, gelin ayakkabısı modellerinde özellikle rahatlık için yaptığınız bir uygulama var mı?

Tabi var. Kullandığımız petler, silikonlar, kavak ağacından ökçeler, poliüretan gibi malzemelerin kalitesini, tecrübe ve ustalığımızla birleştiriyoruz. Bir yandan dededen kalma yöntemleri kullanırken diğer yandan modern üretim tekniklerinden yararlanıyoruz. Ayrıca ayakkabıları daha konforlu hale getiren kendimize ait farklı çözüm tekniklerimiz de var.

Hazır model mi kullanıyorsunuz / kişiye özel sipariş şeklinde mi çalışıyorsunuz?

Divan Kundura ''Haute couture'' tarzda üretim yapmaktadır. Bu bağlamda çalışma prensibimiz hanımefendilerin ayak ölçüleri alınarak, ayaklarının fiziksel yapılarına uyumlu, ergonomik ve şık ayakkabılar üretmektir. Bu nedenle koleksiyonumuza ait modeller arasından tavsiyelerde bulunuyoruz, tercihimizin bu yönde olmasının sebebi ise söz konusu modellerin kullanışlılığının ve rahatlığının daha önce test edilmiş olması. Bununla beraber gelinlerin istediği özel tasarımların üretimini de yapmaktayız. Ancak bu noktada modelde ayağa rahatsızlık verecek bir özellik varsa mutlaka gerekli bilgilendirmeyi yaparak hanımefendileri uyarıyoruz.

Verebileceğiniz ortalama bir fiyat aralığı var mı?

Bizim fiyat politikamız sabittir. Kumaştan yapılan tüm gelin ayakkabıları, aksesuar ve süslemeleri dahil 300,00 TL’dir. Bunun dışında yarı değerli taş süslemeli ayakkabılar veya çok özel tasarımlar maliyet ve işçilik faktörleri gözününde bulundurularak fiyatlandırılır. Üstelik 2013 sonuna kadar Düğün.com’dan gelen tüm çiftlere 50 TL indirim!

Divan Kundura'dan daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın.

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

BÜŞRA SARAK

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Özel üretim ayakkabı tercih etmeyi düşünüyorum bende sonuç olarak sizinde dediğiniz gibi saatlerce ayakta duracağız normal topuklu ayakkbı ile bile hemen ayaklarımız ağrımaya başlıyor


fatma erbil

Düğün Tarihi: 15.10.2014


güzel bir yazı olmuş elleinize sağlık..