Şehir Şehir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Evlilik teklifi, tanışma, kız isteme ve nişan derken nihayet o büyük güne anbean yaklaşıyorsun. Düğün hazırlıkları için bütçe ayarlaması yapmaya çoktan başladığını düşünüyorum. Peki, düğün pastası için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun? Senin için bu konuda biraz araştırma yaptım ve şehirlere göre düğün pastası için ortalama bir bütçe çıkardım. İşte, şehir şehir düğün pastası fiyatları…

İstanbul Düğün Pastası Fiyatları

İstanbul düğün pastası firmaları, genel olarak karşımıza dilim pasta üzerinden bir fiyatlandırma ile çıkıyorlar. Dilim pasta için minimum fiyat 8 TL iken, ortalama olarak 30 TL’ye kadar çıkmakta. Gösterişli ve çok katlı bir pasta için dilim fiyat yerine bütün pasta fiyatı almanı öneriyorum. Çünkü pasta için kişi sayısı arttıkça pastanın maliyeti de azalıyor. Örneğin, 7 katlı düğün pastası fiyatlarının minimum 2000 TL, ortalama ise 6000 TL civarında olduğunu söyleyebilirim. Elbette pastanın maket ya da gerçek olması, tasarımı ve kullanılan malzemelerin kalitesi bu fiyatlar üzerinde değişikliğe sebep olacaktır.

mqrdhw6ee2dkohn5 - İstanbul Düğün Pastası Fiyatları

Ankara Nişan Pastası Fiyatları

Ankara’daki nişan pastası firmaları İstanbul’da olduğu gibi genel olarak dilim fiyat bazında çalışıyor. Nişan pastası dilim fiyatları için minimum 5 TL, ortalama ise 30 TL’lik bir bütçe çıkıyor karşımıza. 300 kişilik düğün pastası fiyatları minimum 1000 TL, ortalama ise 3000 TL arasında değişebiliyor. Bu fiyatların standart bir pasta için ortalama fiyatlar olduğunu göz ardı etmemelisin. Pastanın boyutu, tasarımı, malzemeleri ve el işçiliğine göre fiyatları farklılaştıracaktır.

47nlqrblflcnphzs - Ankara Nişan Pastası Fiyatları

İzmir Söz Pastası Fiyatları

İzmir’de söz pastası firmaları ile fiyat konusunda görüştüğünde dilim pasta fiyatı minimum 3 TL, ortalama ise 15 TL olarak karşına çıkacak. Söz töreni için anlaştığın pasta firmasıyla nişan töreni için de anlaşırsan firmanın indirimli ya da kampanyalı fiyatlarından yararlanabilirsin. 100 kişilik nişan pastası fiyatları için fiyat vermem gerekirse minimum 350 TL, ortalama 600 TL gibi bir bütçe ayırman gerekiyor. Bu rakamların ortalama fiyatlar olduğunu lütfen unutma! Seçtiğin pastanın özelliklerine göre fiyat elbette değişiklik gösterecektir.

vucgilc1jhzlwby3 - İzmir Söz Pastası Fiyatları

Adana Düğün Pastası Fiyatları

Adana’da 500 kişilik düğün pastası fiyatları ortalama olarak 4000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu rakam seçeceğin pastanın özelliğine göre farklılaşacaktır. Eğer gösterişli, lezzetli ve özel tasarım bir pasta istiyorsan 4000 TL’ye yakın bir bütçe ayırman gerektiğini bilmelisin. Dilim pasta şeklinde bir fiyatlandırma istersen Adana düğün pastası firmaları sana minimum 5 TL, ortalama ise 10 TL şeklinde bir fiyat sunuyor. Düğün pastası için hem uygun fiyatlı hem de farklı bir arayış içindeysen ilginç düğün pastası modelleri galerisine mutlaka göz atmanı tavsiye ederim.

4bnumgzx6hgx7x9b - Adana Düğün Pastası Fiyatları

Antalya Nişan Pastası Fiyatları

Antalya düğün pastası firmaları 100 kişilik nişan pastası fiyatları için sana minimum 8 TL dilim fiyatı sunarken, bu fiyatın 30 TL’ye kadar çıkabileceğini dile getiriyorlar. Pastanın katı, süslemesi, boyutu, tasarımı ve kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatı yükselteceği için kesin bir rakam vermek elbette doğru değil. Nişan pastasını meyveli tercih ediyorsan, mevsim meyvelerini tercih ederek maliyetlerini biraz düşürebilirler. Anlaşacağın pastacı ile pastanın özelliklerini ve fiyatını detaylıca konuşmayı sakın ihmal etme!

1jsscpnwujbf85np - Antalya Nişan Pastası Fiyatları

Bursa Nikah Pastası Fiyatları

Bursa düğün pastası firmaları, nikahta tercih edeceğin bir pasta için dilim fiyatı minimum 5 TL, ortalama ise 15 TL olan bir bütçe çıkarıyor. Bütün pasta üzerinden fiyat almak istersen de 200 kişilik düğün pastası fiyatları için sana 900 ile 1000 TL arası bir ücret çıkarabilirler. Pasta seçimini yaparken farklı alternatiflere de yönelebileceğini unutmamalısın! Örneğin, her katı pasta olan bir düğün pastası yerine üstte tek bir pasta ve altta cupcakelerin olduğu katlı bir düğün pastası yaptırabilirsin. Buna ek olarak makaronlar ve minik tartlar da düğün pastası için oldukça hoş fikirler olabilir.

bwebznpzsfe0gxa1 - Bursa Nikah Pastası Fiyatları

Pastada maliyeti düşük tutmak istiyorsan, pasta kesme töreni için şık bir maket pasta yaptırabileceğini ve misafirlerine ikram etmek için de tepsi pasta siparişi verebileceğini unutma!

Bu makale Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Ayça Öner

Teşekkürler yazı için. düğünümü yapacağım yere karar vermemde etkili olcak :)