Şehir Şehir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:54 DK

04.12.2018

Evlilik teklifi, tanışma, kız isteme ve nişan derken nihayet o büyük güne anbean yaklaşıyorsun. Düğün hazırlıkları için bütçe ayarlaması yapmaya çoktan başladığını düşünüyorum. Peki, düğün pastası için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun? Senin için bu konuda biraz araştırma yaptım ve şehirlere göre düğün pastası için ortalama bir bütçe çıkardım. İşte, şehir şehir düğün pastası fiyatları…

İstanbul Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

İstanbul düğün pastası firmaları, genel olarak karşımıza dilim pasta üzerinden bir fiyatlandırma ile çıkıyorlar. Dilim pasta için minimum fiyat 8 TL iken, ortalama olarak 30 TL’ye kadar çıkmakta. Gösterişli ve çok katlı bir pasta için dilim fiyat yerine bütün pasta fiyatı almanı öneriyorum. Çünkü pasta için kişi sayısı arttıkça pastanın maliyeti de azalıyor.

Örneğin, 7 katlı düğün pastası fiyatlarının minimum 2000 TL, ortalama ise 6000 TL civarında olduğunu söyleyebilirim. Elbette pastanın maket ya da gerçek olması, tasarımı ve kullanılan malzemelerin kalitesi bu fiyatlar üzerinde değişikliğe sebep olacaktır.

Nişan pastana karar vermeden önce bu galeriye göz atmanı öneririm: Hem Göze Hem Damağa: Nefis Nişan Pastası Modelleri

şehir şehir nişan ve düğün pastası fiyatları

Burada daha detaylı bir fiyat yazısı da var. Hatta pastacı önerisinde bile bulunduk: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Ankara Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Ankara’daki nişan pastası firmaları İstanbul’da olduğu gibi genel olarak dilim fiyat bazında çalışıyor. Nişan pastası dilim fiyatları için minimum 5 TL, ortalama ise 30 TL’lik bir bütçe çıkıyor karşımıza. 300 kişilik düğün pastası fiyatları minimum 1000 TL, ortalama ise 3000 TL arasında değişebiliyor.

Bu fiyatların standart bir pasta için ortalama fiyatlar olduğunu göz ardı etmemelisin. Pastanın boyutu, tasarımı, malzemeleri ve el işçiliğine göre fiyatları farklılaştıracaktır.

şehir şehir nişan ve düğün pastası fiyatları

Pasta modelin konusunda kararsızsan bu galerimizi inceleyebilirsin: Farklı Tarzlara Hitap Eden 15 Söz Pastası Modeli

İzmir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

İzmir’de söz, nişan ya da düğün pastası firmaları ile fiyat konusunda görüştüğünde dilim pasta fiyatı minimum 3 TL, ortalama ise 15 TL olarak karşına çıkacak. Söz töreni için anlaştığın pasta firmasıyla nişan töreni için de anlaşırsan firmanın indirimli ya da kampanyalı fiyatlarından yararlanabilirsin. 100 kişilik nişan pastası fiyatları için fiyat vermem gerekirse minimum 350 TL, ortalama 600 TL gibi bir bütçe ayırman gerekiyor.

Bu rakamların ortalama fiyatlar olduğunu lütfen unutma! Seçtiğin pastanın özelliklerine göre fiyat elbette değişiklik gösterecektir.

şehir şehir nişan ve düğün pastası fiyatları

Bu yazı da nişanın için sana rehber olacak: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

Adana Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Adana’da 500 kişilik düğün pastası fiyatları ortalama olarak 4000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu rakam seçeceğin pastanın özelliğine göre farklılaşacaktır. Eğer gösterişli, lezzetli ve özel tasarım bir pasta istiyorsan 4000 TL’ye yakın bir bütçe ayırman gerektiğini bilmelisin.

Dilim pasta şeklinde bir fiyatlandırma istersen Adana düğün pastası firmaları sana minimum 5 TL, ortalama ise 10 TL şeklinde bir fiyat sunuyor. Düğün pastası için hem uygun fiyatlı hem de farklı bir arayış içindeysen ilginç düğün pastası modelleri galerisine mutlaka göz atmanı tavsiye ederim.

şehir şehir nişan ve düğün pastası fiyatları

Antalya Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Antalya düğün pastası firmaları 100 kişilik nişan pastası fiyatları için sana minimum 8 TL dilim fiyatı sunarken, bu fiyatın 30 TL’ye kadar çıkabileceğini dile getiriyorlar. Pastanın katı, süslemesi, boyutu, tasarımı ve kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatı yükselteceği için kesin bir rakam vermek elbette doğru değil.

Nişan pastasını meyveli tercih ediyorsan, mevsim meyvelerini tercih ederek maliyetlerini biraz düşürebilirler. Anlaşacağın pastacı ile pastanın özelliklerini ve fiyatını detaylıca konuşmayı sakın ihmal etme!

şehir şehir nişan ve düğün pastası fiyatları

Bursa Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Bursa düğün pastası firmaları, söz, nişan ya da düğünde ikram edeceğin bir pasta için dilim fiyatı minimum 5 TL, ortalama ise 15 TL olan bir bütçe çıkarıyor. Bütün pasta üzerinden fiyat almak istersen de 200 kişilik düğün pastası fiyatları için sana 900 ile 1000 TL arası bir ücret çıkarabilirler.

Pasta seçimini yaparken farklı alternatiflere de yönelebileceğini unutmamalısın! Örneğin, her katı pasta olan bir düğün pastası yerine üstte tek bir pasta ve altta cupcakelerin olduğu katlı bir düğün pastası yaptırabilirsin. Buna ek olarak makaronlar ve minik tartlar da düğün pastası için oldukça hoş fikirler olabilir.

şehir şehir nişan ve düğün pastası fiyatları

Pastada maliyeti düşük tutmak istiyorsan, pasta kesme töreni için şık bir maket pasta yaptırabileceğini ve misafirlerine ikram etmek için de tepsi pasta siparişi verebileceğini unutma!

Şehrindeki En İyi Düğün Pastası Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN PASTASI FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (1)

Ayça Öner

20/10/2014

Teşekkürler yazı için. düğünümü yapacağım yere karar vermemde etkili olcak :)