Şehir Şehir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

2:49 dakika

05.10.2022

Nişan ve düğün pastası için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun? Senin için bu konuda biraz araştırma yaptık ve şehirlere göre düğün pastası için ortalama bir bütçe çıkardık. İşte, şehir şehir düğün pastası fiyatları!

Düğün pastası fiyatları

Nişan ve Düğün Pastası Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Tasarım: Özel tasarım pasta fiyatlarının diğerlerine göre daha yüksek fiyatlı olduğunu bilmelisin. Çünkü işin içine hem daha fazla işçilik hem de yaratıcılık giriyor.

Kaplama: Şeker hamuru pasta fiyatları, kremayla kaplananlara göre daha yüksek fiyatlı oluyor.

Dilim Sayısı: Pastalar dilim başına fiyatlandırılıyor. Yani iki katlı pasta fiyatlarını sormak yerine, kaç kişilik pasta istediğini söylemen gerekiyor. İstediğin dilim sayısı arttıkça da birim fiyat düşüyor.

Süslemeler: Ancak sen kremalı bir pastanın üzerini canlı çiçeklerle süsletmek istersen durumlar değişiyor. Seçeceğin çiçeğin ithal mi yoksa yerli mi olduğuna, adetine ve türüne göre fiyatlandırmalar yapılıyor.

Firma: Seri üretim yapan büyük pastanelerde fiyatlar daha uygun olabiliyor. Toptan malzeme aldıkları ve çok çalışanları olduğu için böyle bir fark oluşuyor. Butik pastacılarda ise bir tık daha yüksek rakamlarla karşılaşabiliyoruz.

düğün pastası fiyatları

Bu konulara dikkat et: Düğün Pastası Seçmenin En Önemli Püf Noktaları

İstanbul Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

İstanbul düğün pastası firmaları, genel olarak karşımıza dilim pasta üzerinden bir fiyatlandırma ile çıkıyor. Dilim başına minimum fiyat 30 TL civarı. Gösterişli ve çok katlı pastalar için bazı firmalar, dilim fiyat yerine bütün pasta fiyatı verebiliyor.

İstanbul düğün pastası

Burada daha detaylı bir fiyat yazısı da var. Hatta pastacı önerisinde bile bulunduk: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Ankara Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Ankara düğün pastası firmaları İstanbul’da olduğu gibi genel olarak dilim başına fiyatlandırma yapıyor. Düğün ve nişan pastası dilim fiyatları için ortalama 20 TL gibi bir rakam çıkıyor karşımıza. Ancak büyük pastanelerde kiloyla da satış yapılabiliyor. Pastanın boyutu, tasarımı, malzemeleri ve el işçiliğine göre fiyatları farklılaştıracaktır.

Ankara düğün pastası


Ankara’daki pastacıları araştırdık, detaylı yazdık: Ankara'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

İzmir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

İzmir nişan pastası firmaları ile fiyat konusunda görüştüğümüzde, dilim başına ortalama 20 TL gibi bir rakam talep ediyor. Söz için anlaştığın firmasıyla nişan için de anlaşırsan kampanyalı fiyatlarından yararlanabiliyorsun.

İzmir düğün pastası


İzmir’de de durumlar böyle: İzmir'de Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Bursa Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Bursa nişan pastası firmalarının dilim başına fiyatı minimum 5 TL, ortalama ise 10 TL civarında. Bütün pasta üzerinden fiyat almak istersen de 200 kişilik düğün pastası fiyatları için 1.000 ile 2.000 TL arasında bir rakam çıkarabiliyorlar. Pasta seçimini yaparken farklı alternatiflere de yönelebileceğini unutmamalısın!

Örneğin, her katı pasta olan bir model yerine, üstte tek bir pasta ve altta cupcakelerin olduğu katlı bir düğün pastası yaptırabilirsin. Buna ek olarak makaronlar ve minik tartlar da düğün pastası için oldukça hoş fikirler olabilir.

Bursa düğün pastası


Düğününüz renklensin: En İyi Pasta Kesme Müzikleri

Adana Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Adana’da tek katlı nişan pastası fiyatları ortalama olarak 750 TL’ye kadar çıkabiliyor. Eğer gösterişli ve özel tasarım bir pasta istiyorsan 2.000 TL’ye yakın bir bütçe ayırman gerektiğini bilmelisin. Dilim başına bir fiyatlandırma istersen, Adana düğün pastası firmaları ortalama 10 TL gibi bir rakam sunuyor.

Adana düğün pastası


Trendlerden uzak kalma: Düğün Pastası Trendleri

Antalya Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Antalya’daki pastacıların, 100 kişilik pasta fiyatları dilim başına minimum 10 TL civarında. Tabii bu fiyat 30 TL’ye kadar çıkabiliyor. Pastanın katı, süslemesi, boyutu, tasarımı ve kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatı yükselteceği için kesin bir rakam vermek elbette doğru değil. Nişan pastasını meyveli tercih ediyorsan, mevsim meyvelerini tercih ederek maliyetlerini biraz düşürebilirler.

Antalya düğün pastası


Pastada maliyeti düşük tutmak istiyorsan, pasta kesme töreni için şık bir maket pasta yaptırabileceğini ve misafirlerine ikram etmek için de tepsi pasta siparişi verebileceğini unutma! Bütçeni daha iyi kullanmak için de pastacıların kampanyalarını inceleyebilirsin!

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

Ayça Öner

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Teşekkürler yazı için. düğünümü yapacağım yere karar vermemde etkili olcak :)