İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:26 dakika

11.02.2021

Nişan hazırlıklarına başladın mı? Nişanını evde mi yapacaksın yoksa mekanda mı? Daha da önemlisi nişan mekanını nasıl süsleyeceğin ve nasıl ön plana çıkaracağın. Sonuçta her gelin adayı nişanının uzun süreler konuşulacak güzel bir organizasyon olmasını ister. Nişan organizasyonuna renk katacak fikirler arıyorsan senin için hazırladığımız bu listeye göz atmalısın.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

1- Eskitme Kapıdan Fon

Nişan töreni için ilginç fikirler listesine eskitme kapılarla başlayalım. Daha çok kır konseptlerinde kullanılan bu fon senin ve davetlilerin çok hoşuna gidecek. Kapının önünde çekilen fotoğraflar da uzun süre konuşulacak. Hem bu fonu nişanlınla yeni hayatınıza açılan bir kapı olarak da ifade edebilirsiniz.

Kapı fonunu kullanman için nişan konseptinin buna uyumlu olması gerekiyor. Yani cam şamdanların, gösterişli nişan çiçeklerinin süslediği bir nişanda eskitme kapıyı fon olarak kullanmamanı öneririm.

İlginç nişan fikirlerinden kapı fonunu Sadi Events uyguluyor. Dilersen firma sayfasındaki fotoğraflarına göz atabilirsin.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Sen de bahçede nişan yapacaksan şu yazımızdaki önerilerimize göz atabilirsin: En İyisini Arayanlara: Bahçede Nişan Organizasyonu Fikirleri

2- Farklı Aksesuarlar

Nişan masası süsleri deyince aklına neler geliyor? Çiçekler, şamdanlar, mumlar… Evet, genelde bunlarla süsleniyor masalar. Peki sen farklı aksesuarlar kullanmaya ne dersin?

Bu aksesuarları özellikle sanatsever çiftlere öneriyorum. Farklı formlarda geometrik süslere masalarda yer vermek oldukça farklı ve ilgi çekici olacak.

Biz de bu fikri Hülya Davet Organizasyon’dan gördük. Firmanın çok başarılı nişan organizasyon çalışmaları var.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Nişan organizasyonun için bir plan oluşturduk. İşini çok kolaylaştıracak: 7 Maddede Nişan Organizasyonunu Planlıyoruz

3- Harfli Peçeteler

Nişan organizasyonu için değişik fikirlerden biri de üzerinde harf yazan peçeteler. Yemekli bir nişan yapacaksan bu fikri değerlendirebilirsin.

Sunum esnasında tabaklarda yer alacak olan peçetelere nişanlınla ikinizin baş harflerini işletebilirsin. Bir de bu peçeteleri minik renkli çiçeklerle birlikte sunarsan mis! Tek bir peçete detayıyla bile nişan töreni organizasyonuna ne kadar özendiğini göstermen mümkün.

"Peki bunu nerede yaptırabilirim?" diyorsan da Weddingland firmasıyla iletişime geçebilirsin.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Nişan mekanını hala seçmediysen bu yazı ilaç gibi gelecek: İstanbul'daki Samimi ve Küçük Nişan Mekanları

4- Sallanan Mumlar

Nişan süsleri gelin adaylarını en çok düşündüren konulardan biri sanırım. Masaları daha da şık göstermek için nasıl alternatiflerin denenebileceği merak konusu.

İşte bu sallanan mumlar son zamanlarda nişanlarda ve düğünlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Büyük şamdanlar kullanmak yerine cam fanusun içerisine yerleştirilmiş küçük mumlar tercih edilebiliyor. Aynı zamanda nişan mekanının da çok şık bir atmosfere bürünmesini sağlıyorlar.

Y23 Organizasyon da nişan süsü olarak sallanan mumları kullanan firmalardan. Eğer hoşuna giderse firmadan fiyat teklifi alabilirsin.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Bu yazı nişanın için sana rehber olacak: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

5- Aksesuarlı Fotoğraf Köşesi

Standartlardan uzak, değişik nişan konseptleri arıyorsan bu seçenek tam senlik! Nişan törenlerinde fotoğraf çekmek için çerçeveler, fonlar kullanılıyor. Ancak bu sefer fotoğrafa başka bir boyut getireceğiz.

Perukların, renkli gözlüklerin, yelpazelerin, şapkaların ve daha aklına gelebilecek çok sayıda aksesuarın olduğu bir köşe düşün. Davetliler bu köşedeki aksesuarları kullanıp diledikleri gibi fotoğraf çektirebilecekler.

Ama tabii sadelikten yanaysan çiçeklerle donatılmış bir köşe hazırlayıp, davetlilerin için öyle bir fotoğraf köşesi de oluşturabilirsin. Nişan organizasyon şirketlerinden Sisters in Events'in hazırlamış olduğu bu köşe de ilgini çekebilir.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Bu tavsiyelere de kulak kabartmanda fayda var: Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

6- Limonata Masası

Nişan töreni için değişik fikirlere limonata masası ile devam edelim. Musluklu büyük cam sebillerde servis edeceğin limonatalara özel bir masa ayırarak farklı bir konsept yakalayabilirsin.

Tabii bu içeceğin illa limonata olması da gerekmiyor. Artık senin zevkine kalmış bir durum. Ama masayı seçtiğin içeceğe özel dekore etmen önemli. Mesela limonata seçtiysen masayı limonlarla süsleyebilir, nar suyunu tercih edeceksen de nar aksesuarları kullanabilirsin.

El İzi Organizasyon firmasının bununla ilgili yaptığı bir çalışma var. Hem üzerine not yazılmış bir kara tahta da kullanmışlar. Firmayı bir incele istersen.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Nişan pastalarının son dönemlerdeki fiyatlarını biliyor musun? Burada yazdık: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

7- Hangover Kit

En güzel nişan organizasyonları Hangover Kit ile taçlandırılır! Davetin ertesi günü ortaya çıkabilecek halsizlik, baş ağrısı durumuna Hangover adı veriliyor. Öncelikle eğer nişanını alkollü yapacaksan bu fikir sana hitap ediyor demektir. Çünkü davetliler nişanda bolca alkol alacaklar ve ertesi gün bunun baş ağrısını yaşama ihtimalleri çok yüksek.

Davetlilere hediye edeceğin Hangover Kit’in içerisinde ağrı kesici, tek içimlik kahve, naneli şeker gibi ayılmalarına yardım edecek şeyler bulunuyor.

Bunları tek tek hazırlamak ve Hangover Kit yazılı bir kutu bulmak senin için zor olacağından, nişan organizasyon firmalarından Terim Events ile iletişime geçebilirsin.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Deniz manzarası ve dalgaların sesi nişan töreninize eşlik etsin: Teknede Nişan Yapılabilen Seçenekler ve Fiyatları

8- Kişiye Özel İsimlikler

Nişan törenin için öncelikle bir oturma düzeni oluşturduğunu düşünerek bu fikri sunuyorum. Nişan için değişik fikirler arıyorsan oturma düzenine uygun bir şekilde bu isimlikleri temin edebilirsin.

Sandalyelerin kenarına asacağın isimlerin boyutunu istediğin gibi ayarlayabilirsin. Hem isimlerini sandalyelere asmakla davetlilere de kendilerini özel hissettirmiş olursun. Kullanacağın sandalyelerin arkası kapalı olursa dilersen isimlikleri yapıştırabilirsin de.

Nişan için organizasyon şirketlerinden biri olan Ceremony Flowers & Events bu isimlikleri senin için tasarlayabilir. Firmadan bilgi alabilirsin.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Nişan fotoğrafı çekiminden önce bu yazıya da bak: Nişan Fotoğrafları Çekilirken Dikkat Etmen Gereken 8 Şey

9- Su Perdesi

Su perdesine yansıtılan lazer yazılar ile nişan organizasyonuna farklı ve şık bir dokunuş yapabilirsin. Özellikle gece organizasyonları için ideal olan bu hoş tasarımı nişanında kullanmak istersen bunun için Lylawedding ile iletişime geçmen yeterli. Firma profili üzerinden kolayca fiyat teklifi alabilirsin.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Nişan töreninde çalacağın şarkılara karar veremediysen: En Güncel Nişan Giriş Müzikleri

10- Balkabağı Aksesuarlar

Balkabağı, nişan konsepti fikirleri arasında en sevimlilerinden biri bana kalırsa. Özellikle sonbaharda yapılacak olan nişan törenleri için ideal.

Nişan süslemeleri balkabağı odaklı ve sonbahar renklerini kullanarak yapabilirsin. Kurutulmuş yapraklar, turuncu tonlarındaki çiçekler ve pastel tonlardaki masa örtüleriyle ortaya çok güzel bir nişan masası çıkmış olur.

Lavin Event Production’ın bu şekilde masa süslemeleri var. Dilersen bir göz at!

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

Senin için derlediğim nişan organizasyonu fikirleri bu şekilde. İlla mekanda olmasına gerek yok, evde nişan organizasyonu yapacaksan da bu fikirlerden yararlanabilirsin. Ayrıca nişan organizasyon fiyatları için firmalardan fiyat teklifi alabilirsin.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum