İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:26 dakika

03.05.2024

Nişan hazırlıklarına başladın mı? Nişanını evde mi yapacaksın yoksa mekanda mı? Daha da önemlisi nişan mekanını nasıl süsleyeceğin ve nasıl ön plana çıkaracağın. Sonuçta her gelin adayı nişanının uzun süreler konuşulacak güzel bir organizasyon olmasını ister. Nişan organizasyonuna renk katacak fikirler arıyorsan senin için hazırladığımız bu listeye göz atmalısın.

i̇lginç nişan organizasyonu fikirleri

1- Nişan ve Söz Masası Süslemek İçin Vintage Parçalar

Nişan töreni için ilginç fikirler listesine vintage dekor parçalarından başlayalım. Daha çok rustik ve bohem konseptlere uyan bu dekorasyon tarzı, senin ve davetlilerin çok hoşuna gidecek. Masada çekilen fotoğraflar da uzun süre konuşulacak.

Gramofon ve eskitilmiş sandıkları kullanman için nişan konseptinin buna uyumlu olması gerekiyor. Yani cam şamdanların, gösterişli nişan çiçeklerinin süslediği bir nişanda bu parçaları fon olarak kullanmamanı öneririz.

İlginç nişan fikirlerinden vintage parçaları Erna Organizasyon uyguluyor. Dilersen firma sayfasındaki fotoğraflarına göz atabilirsin.

nişan süsleme

2- Nişan Masa Süsleri İçin Farklı Aksesuarlar

Nişan masası süsleri deyince aklına neler geliyor? Çiçekler, şamdanlar, mumlar… Evet, genelde bunlarla süsleniyor masalar. Peki sen farklı aksesuarlar kullanmaya ne dersin?

Bu aksesuarları özellikle sanatsever çiftlere öneriyoruz. Farklı formlarda geometrik süslere masalarda yer vermek oldukça farklı ve ilgi çekici olacak.

Biz de bu fikri Exenwedding Decoration’dan gördük. Firmanın çok başarılı nişan organizasyon çalışmaları var.

nişan süsleme

3- Nişan Masası Süslerinde Harfli Peçeteler

Nişan organizasyonu için değişik fikirlerden biri de üzerinde harf yazan peçeteler. Yemekli bir nişan yapacaksan bu fikri değerlendirebilirsin.

Sunum esnasında tabaklarda yer alacak olan peçetelere nişanlınla ikinizin baş harflerini işletebilirsin. Bir de bu peçeteleri minik renkli çiçeklerle birlikte sunarsan mis! Tek bir peçete detayıyla bile nişan töreni organizasyonuna ne kadar özendiğini göstermen mümkün.

"Peki bunu nerede yaptırabilirim?" diyorsan da Weddingland firmasıyla iletişime geçebilirsin.

nişan süsleme

Weddingland

Weddingland

Firmayı İncele

4- Söz Süslemeleri İçin Sallanan Ampuller

Söz süsleri gelin adaylarını en çok düşündüren konulardan biri bizce. Davet alanlarını daha da şık göstermek için nasıl alternatiflerin denenebileceği merak konusu.

İşte bu sallanan ampuller son zamanlarda sözlerde ve düğünlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Peri ışıkları kullanmak yerine tagların üzerine sarkıtılan loş ampuller tercih edilebiliyor. Aynı zamanda söz mekanının da çok şık bir atmosfere bürünmesini sağlıyorlar.

Güney Organizasyon da nişan süsü olarak sallanan ampulleri kullanan firmalardan. Eğer hoşuna giderse firmadan fiyat teklifi alabilirsin.

nişan süsleme

5- Minyatür Ağaçlar ile Nişan Masa Süslemesi

Standartlardan uzak, değişik nişan konseptleri arıyorsan bu seçenek tam senlik! Nişan törenlerinde süslenen masalar için farklı aksesuarlar kullanılıyor. Ancak bu sefer süslemelere başka bir boyut getireceğiz.

Doğayla iç içe kutladığın nişan törenin için konsept tamamlayıcı görevi görecek bu ağaçlar, doğal veya yapay seçeneklerinde geliyor. Yemyeşil doğayı masalara taşıyan ağaçlar, davetlilerin tarafından büyük bir ilgi ile karşılanacak.

Perla Design & Event'in hazırlamış olduğu bu masa, ilgini çekebilir.

nişan süsleme

6- Nişan Kapı Süsüne Yeni Bir Soluk

Nişan töreni için değişik fikirlere kapı süslemeleri ile devam edelim. Fotoğraflar için harika olan bu mekan girişi süsü, törene büyülü bir hava katabilir.

Bununla birlikte bu tarz girişler tören konseptine göre farklı renklerdeki çiçek ve balonlar ile de süslenebilir.Brc Organizasyon firmasının bununla ilgili yaptığı bir çalışma var. Firmayı bir incele istersen.

nişan süsleme

7- Nişan Arka Plan Süslemesinde Çiçek Duvarı

Nişan törenlerinde arka plan fonu olarak pek çok farklı dekorasyon seçeneği karşına çıkıyor. Peki nişanlanırken arkanda rengarenk çiçeklerden bir duvar bulunmasını ister misin? Bunun için Gray Event ile iletişime geçebilirsin. Firma, canlı ve cansız çiçekler ile harika işler ortaya çıkartıyor.

nişan süsleme

8- Görkemli Nişan Masası Süsleme Fikirleri

"Nişan masam diğerlerinden farklı ve ilginç olsun, ama ihtişamımdan da ödün vermemeyim." diyenlerden misin? O zaman sana My Event & Davet'in hazırladığı bu görkemli masayı sunuyoruz. İki yanından sarkıt avizelerle donatılmış bu masa, kırmızı çiçekler ile tamamlanmış. Heykelleri anımsatan arka plan fonu da bu görkemli konsepti bir araya getirmiş.

nişan süsleme

9- Nişan Tagı Süslemelerine Farklı Bir Boyut: Su Perdesi

Su perdesine yansıtılan lazer yazılar ile nişan organizasyonuna farklı ve şık bir dokunuş yapabilirsin. Özellikle gece organizasyonları için ideal olan bu hoş tasarımı nişanında kullanmak istersen bunun için Lylawedding ile iletişime geçmen yeterli. Firma profili üzerinden kolayca fiyat teklifi alabilirsin.

nişan süsleme

Lylawedding

Lylawedding

Firmayı İncele

10- Bohem Nişan Kapı Süslemeleri

Nişan kapı süslemeleri, pek çok farklı konsepte ve temaya uyumluluk gösterebiliyor. Kır mekanlarında ağırlanan törenlerde ise daha çok bohem konseptler benimseniyor.

Nişan kapı süslemelerini açık renkte kumaşlar, çiçek ayrıntıları ve fenerlerle yapabilirsin. Bu sayede davetlilerin daha içeri girerken töreninin konseptiyle karşılaşmış olur.

Pinta Wedding’in bu şekilde kapı süslemeleri var. Dilersen bir göz at!

nişan süsleme

Pinta Wedding

Pinta Wedding

Firmayı İncele

Senin için derlediğim nişan organizasyonu fikirleri bu şekilde. İlla mekanda olmasına gerek yok, evde nişan organizasyonu yapacaksan da bu fikirlerden yararlanabilirsin. Ayrıca nişan organizasyon fiyatları için firmalardan fiyat teklifi alabilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

En Güncel Nişan Giriş Müzikleri

Nişan Fotoğrafları Çekilirken Dikkat Etmen Gereken 8 Şey

Teknede Nişan Yapılabilen Seçenekler ve Fiyatları

İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

İstanbul'daki Samimi ve Küçük Nişan Mekanları

7 Maddede Nişan Organizasyonunu Planlıyoruz

En İyisini Arayanlara: Bahçede Nişan Organizasyonu Fikirleri

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap