Düğün Temanızı Davetiyenize Yansıtmanın Yolları Neler?

Düğün davetiyesinde sadece düğün mekanı ve zamanını değil, düğünün nasıl olacağıyla ilgili ipuçlarını da görürüz. Elinize gelen davetiye, cıvıl cıvıl renklerde, daha rahat giyinmeye müsait bir yaz düğününü mü çağrıştırıyor, yoksa koyu renklerde ve resmi, yani daha özenli giyinmemizi gerektiren bir otel düğününü mü? İşte, davetiyenizin konuklarınıza anlattıkları ve davetiyenize düğün temanızı yansıtmanın yolları.

Renklerinizi Belirleyin

Düğün temanız isterseniz çiçekler ve kelebeklerden oluşsun, isterseniz en sevdiğiniz filmden esinlenerek bir tema seçin veya müzik tutkunuz sizi notalardan oluşan bir düğüne sürüklesin; temanızı belirlerken sizden 3 ana renk seçmeniz beklenecektir. İşte bu 3 ana rengi, düğün davetiyenizde de kullanırsanız ilk bütünlüğü yakalamış olursunuz. Örneğin sonbaharda bir tören planınız varsa kullanacağınız toprak tonlarındaki temanıza, sonbahar düğünlerine uygun davetiyeler seçerek bütünlük sağlamış olursunuz.

renklerinizi_belirleyin - renklerinizi_belirleyin

Biraz Araştırma

Düğün temanızı belirledikten sonra aklınıza gelen ilk fikri davetiyenize uygulamadan önce biraz araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Çünkü aklınıza gelen ilk fikir muhtemelen pek çok kişinin de aklına gelen ilk fikir olacak ve siz düğün davetiyeniz benzersiz olsun istiyorsanız bir kere daha düşünmelisiniz. İnternette biraz araştırma yaparak çok daha özgün fikirler bulabilirsiniz. Düğün.com davetiye galerilerimiz fikir edinmeniz için ilk adım olabilir.

biraz_arastirma - biraz_arastirma

Düğün Davetiyesi İndirimleri

Kalıpların Dışına Çıkın

Evet düğün davetiyesi deyince hepimizin aklına düğün bilgilerinin yazılı olduğu bir kağıt geliyor ama davetiyenizin ille de kağıttan olması gerekmiyor. Kalıpların dışına çıkın ve hayal gücünüzü serbest bırakın. Plaktan, plaj terliğinden veya çarkıfelek oyunundan yapılmış bir davetiye herkesin yüzünde bir tebessüm yaratacaktır. Davetiyenizi düğün temanıza göre tasarlayabilir, düğün temanızı tamamlayacak şekilde farklı malzemelerden yaptırabilirsiniz.

kaliplarin_disina_cikin - Kaliplarin_Disina_Cikin

Minik Eklemeler Yapın

Çok sade bir davetiye beğenmiş ve çoktan siparişini vermiş olabilirsiniz. Ama korkmayın hiçbir şey için çok geç değil. Düğün dekorunuzda kullanacağınız bir detaydan, ( mesela deniz yıldızlarını kullandığınız bir düğün dekorunuz varsa ) davetiyenize ufak eklemeler yaparak yine davetiyenizi düğün temanızla uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

minik - minik

Temanızı Yanlış Anlatmayın

Düğün davetiyeniz; düğününüzün nasıl olacağını yansıtacağı için doğru seçimi yapmanız çok önemli. Eğer düğününüz; şık giyinmeyi gerektiren daha resmi bir düğünse davetiyeniz de koyu renklerde, sade ve elegant olmalı. Ama eğer neşeli, rahat bir kır düğünü planlıyorsanız, davetiyeniz de canlı renklerde ve neşeli tasarımlı olmalı. Düğünde çocuklar olacak mı, davetiye kaç kişilik gibi önemli detayları davetiyenize eklemeyi sakın unutmayın.

Bu fikirlerle kafanızda nasıl bir davetiye şekillendi? Şimdi kolayca istediğiniz davetiyeye sahip olmak için şehrinize özel davetiye firmalarını incelemeye başlayın!

Şehrindeki 242 Davetiye Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

BB Bahar Başar

Balon ve kartlı olan davetiyeler çok özgün fikirler ama hala sadelikten yanayım...

AU Arzu Uzuner

Bende sadelikten yanayım klasik ve sade bir şekildede şıklığı yakalayabiliriz ve düğün davetiyesinin düğün temasını değilde ne kadar resmi olup olmayacağını belli ettiğini düşünüyorum.