Kimseninkine Benzemeyen Davetiyeler İçin 5 Parlak Fikir

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:54 dakika

17.12.2020

Düğün davetiyenin benzersiz olması ve asla unutulmamasını istiyorsan, senin için derlediğimiz bu fikirlere mutlaka göz atmalısın. Aralarından düğün temana uygun olanlar varsa bir kenara not etmeyi unutma!

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

1 - Doğa Dostu Davetiyeler

Her yıl evlenen çiftlerin sayısını ve davetiyeye harcanan o kalın kağıtları düşününce, düğünün için seçimini doğa dostu bir davetiyeden yana yapman takdire şayan bir hareket olacaktır. Bu düğün davetiyesi modelleri, senin ve müstakbel eşinin beraber kuracağınız yeni dünyanızda, hayata karşı duruşunuzu, duyarlılığınızı ortaya koymanın en güzel yollarından biridir. İşte senin için seçtiğimiz doğa dostu davetiye kartı seçenekleri:

Geri Dönüşümlü Kağıttan Davetiye

Günümüzde ilerleyen kağıt teknolojisi sayesinde davetiye kartların için geri dönüşümlü ve organik kağıtlar kullanman mümkün. Üzerindeki baskıya kadar organik olan davetiyeler doğa dostu bir düğün yaptığınızı belirtmekle birlikte, herkese duyarlı olması gerektiğinin mesajını verecektir. Organik kağıtlarda artan renk seçenekleri sayesinde zevkinize uygun bir model yaptırabilirsiniz.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Dikkat etmen gereken bazı konular var: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

Tema Vakfı Düğün Davetiyesi

Bu mutlu günün için davetiyelerini Tema Vakfı'na yaptırarak hem davetiyeni geri dönüşümlü kağıda bastırmış olursun hem de davetlilerin adına bağışta bulunabilirsin. Böylece doğanın korunmasına katkı sağlarken, bir davetiyeyle iki kuşu korursun.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Yeşeren Kalem

Genelde nikah şekeri olarak tavsiye ettiğimiz bu fikir, davetiye olmak için de çok uygun. Üzerinde, senin ve müstakbel eşinin ismi ve düğün tarihinin yazdığı Yeşeren Kalemleri, davetliler toprağa ekiyor ve ilerleyen günlerinde filizlenmesini izliyor. Hem de çiçeğini her suladığında senin düğünün aklına geliyor.

Hem doğa dostu hem de kalıcı olan bu davetiye en sevdiklerimden biri. Üstelik kahkaha çiçeği, akşamsefası, kadife, sarmaşık, latin çiçeği ve fesleğen gibi bir çok çeşit arasından da seçim yapabiliyorsun.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Sukulent Davetiye

Son yılarda nikah şekeri olarak çok kullanılan bir diğer fikir ise hem çok hoş gözüken hem de bakımı çok kolay olan sukulent bitkileri. Eğer nişanlın ve sen tüm davetiyeleri bizzat vermeyi planlıyorsanız, sukulentleri davetiye olarak kullanmak şahane bir fikir.

Ancak davetlilerinin arasında, davetiyeyi kargo ile göndereceğiniz kişiler varsa bu fikirden uzak durmanı öneririz. Hem bitkiler kargoda zarar görebilir hem de kargo bedelleri ile birlikte astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

2- Tematik Davetiyeler

Uyumluluk açısından düğün temanı davetiyene yansıtmanın yollarından biri temana uygun bir davetiye kullanmaktır. Bu şekilde sadece davetiyen değil, düğün konseptinin tümü unutulmaz olacaktır.

Aklımıza gelen, tematik düğün davetiye örneklerinden en güzellerini senin için bir araya topladık. Tabii ki sonsuz düğün teması olabileceği gibi, bu temalara uygun sonsuz davetiye fikri de düşünmek mümkün. Yaratıcılığının ilk kıvılcımı bizden, gerisi senden olsun!

Klaket Davetiye

Film çekimlerinde kullanılan klaketin yarattığı nostaljik havayı bilirsin. İki sahnenin birbirinden ayrılmasını sağlayan klaketi davetiyelerinizde kullanarak, davetlilerinize hayatınızın nasıl değiştiğini göstermen mümkün. Özellikle sinema temalı bir düğünün olacaksa bu davetiye tam sana göre.

Üstelik klaket dekor objesi olarak kullanılmaya da çok müsait olduğundan, davetiyelerin için aynı zamanda bir hediye görevini de üstlenebilir.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

En güncel fiyatları araştırdık: İstanbul'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Plak Davetiye

Düğününde müzik teması hakim olacaksa ya da her köşede vintage unsurlar kullanmayı planlıyorsan bu seçenek tam senlik! Seçeceğin plak şeklinde davetiye senin için çok uygun olabilir. Plağın üstüne istersen sadece düğününle ilgili davet mesajını yerleştirebilirsin, istersen de bir şarkı sözü ekleyebilirsin.

Biz davetiyeler için bazı temalar oluşturduk bile: Temalı Düğün Davetiyeleri

Şişe Davetiye

Eğer deniz kenarında evleniyorsan ya da deniz temalı bir düğün yapıyorsan, süslemelerinin ana rengi maviyse, şişe düğün davetiyesine bayılacaksın! Sukulent davetiye fikrinde olduğu gibi, şişe düğün davetiyelerini de elden vermen son derece önemli. Aksi takdirde kırılma riskini göze alman gerekir. Bu fikir kafana yattıysa Dükkantere’deki şahane şişe davetiyelerine mutlaka bakmalısın.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Firmaların en güzel davetiye modelleri: İstanbul Davetiye Firmalarından Düğün Davetiyesi Örnekleri

Ahşap Davetiye

Özellikle sonbaharda evleniyorsan, suplaların, hatta belki de yemek servisi yaptığın tabakların ahşaptan olacaksa seni böyle alalım! Ahşap davetiye modelleri tam sana göre.

Kahveli Davetiye

"Bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır" sözünden yola çıkarak tasarlanan bu davetiye modelleri, hem çiftlerin hem de davetlilerin çok hoşuna gidiyor. Düğününüze davet ettiğiniz kişiler kahvelerini içerken sizi hatırlıyor.

3 - Hikayesi Olan Davetiyeler

Düğün davetiyenin de aşkınızınki gibi hikayesi olsun ister misin? O zaman, davetlilerinin zaman ve yeri akıllarının bir kenarına not etmekten fazlasını yapacakları, incelerken tebessüm edecekleri bu ilginç davetiyelere göz atabilirsin.

Masal Kitabı Davetiye

Özellikle, destinasyon düğünleri gibi bir kaç gün sürecek davetlerde bu model çok tercih ediliyor. Farklı günlerin detaylarını anlatabilmek için gelin ve damat bir kaç sayfalık, küçük bir kitapçığa benzer davetiyeler yapıyor. Hazır böyle bir davetiye sunacakken bu davetiyenin başına da aşklarının hikayesini, resimlerini ekliyorlar.

Siz de düğün davetiyenizin incelenmesinin, mutluluğunuzun sürdüğü gibi uzun sürmesini istiyorsanız bu fikir hoşunuza gidebilir.

Yapboz Davetiye

Sen ve eşin eğlenceli bir çiftseniz, düğününüzün en az hayatınız kadar eğlenceli olmasını planlıyorsanız, davetiyenize de biraz renk katabilirsiniz. Sana harika bir fikrim var: Yapboz davetiyeler! Yapboz davetiye örneklerinin seni de heyecanlandıracağını düşünüyorum! Beğendiysen bu değişik tasarımlı düğün davetiyelerine bir şans verebilirsin.

Trendleri takip etmende fayda var: En Trend Düğün Davetiye Modelleri 2019

Elektronik Davetiye

Düğün davetiyeni grafiklerden oluşan bir kaç dakikalık bir video olarak yaptırmaya ve elektronik ortamda paylaşmaya ne dersin? Böylece kağıt israfından kaçınarak çevreyi korursun. Hem de bu ilginç düğün davetiyeleriyle misafirlerini şaşırtırsın!

Sen de şehrindeki davetiyecilerin fiyatlarına göz at: Davetkar Bir Davetiyenin Şehrinizdeki Maliyeti Nedir?

Gazete Davetiye

Manşetinde aşkınızın yer aldığı, gazeteye benzer bir davetiyeyle misafirlerini düğününe çağırmak ister misin? Bu fikir seni heyecanlandırdıysa, Özel Gazete’ye mutlaka göz at derim. Bu arada peşin peşin söyleyelim; fotoğrafların, metinlerin ve tasarımın seçimi için biraz emek ve zaman sarf etmen gerekecek.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Sen de eskilerden kopamıyorsan: Vintage Davetiye Modelleri

Parmak İzi Davetiye

Eşinin ve senin parmak izlerinizin basılı olduğu bir davetiyeye ne dersin? Sadece size ait olan bir iz ile davetlilerinizi düğüne çağırma fikri gerçekten çok hoş. Bu davetiye modeli için y65 by Selen Özakhun ile iletişime geçebilirsin.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

4 - Kalıcı Davetiyeler

"Davetiye için çok uğraşıyorum. Bu kadar emek, para ve zaman boşa gitmesin. Davetlilerim şöyle bir göz atıp, tarihleri kaydedip, davetiyemi atmasınlar" diyorsan sana harika çözümlerimiz var.

Bardak Altlığı ve Magnet Davetiye

Düğün davetiyeniz benzersiz olsun, hiç atılmasın ve unutulmasın istiyorsanız işte mükemmel bir fikir! Davetiyelerini, bardak altlığı ya da magnet şeklinde hazırlayarak, davetlilerinin en özel gününü her gün hatırlamasını sağlayabilirsin. Bu fikir hoşuna gittiyse; şimdiden davetiye çeşitlerini incelemek için firmalarla iletişime geç.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Kitap Ayracı Davetiye

Davetlilerinin hep saklayacağı bir diğer değişik davetiye modelleri de kitap ayraçları! Bu davetiyeler, hem çok kullanışlı hem de ağır olmadıklarından ötürü dağıtması ve kargolanması en az klasik davetiyelerdeki kadar kolay!

Kitap aralarında her zaman saklanacak olan en anlamlı ve en güzel davetiyelerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu fikri sen de sevdiysen, Ankara'da bulunan ama Türkiye'nin her yerine teslimat yapan Boutique.D'lara firmasının profilini incelemeden kitap ayracı davetiye modeline karar vermemeni öneriyorum.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Kurabiye Davetiye

Hiç atılmayacak ama aynı zamanda saklanamayacak bir davetiyeye razıysan şahane bir fikrimiz var. Neden düğün tarihi ve yerini kocaman kalp şeklinde bir kurabiyeye yazıp davetlilerine vermiyorsun? Ufak bir lezzet şöleni vererek, düğündeki şahane yemeklerin ve tatlıların da bir ön gösterimini yapmış olursun! Bu lezzetli ve şık davetiye modelini bir düşün.

5 - Kağıttan Yaratılan Mucizeler

Bir yanınız davetiyem klasik olsun, kağıttan olsun diyor, diğer yanınız ise özel bir şeyler yapmak istiyorsa; sizi mutlu edecek birçok fikrimiz var:

Çarkıfelek Davetiye

Eğlenceli çiftler buraya! Sen ve müstakbel eşin misafirlerinize eğlenceli bir düğüne davetli olduklarının sinyalini daha ilk andan vermek istiyorsanız davetiyenizi çarkıfelek oyunu şeklinde yaptırabilirsiniz. Bölmelere yazacağınız sevimli şakalarla davetlilerinin yüzünde ufak birer tebessüm yaratabilir, orta kısmına koyacağınız okun altına yapıştırılan bir mıknatıs sayesinde davetiyenizin kaybolmasını engelleyebilirsiniz. Hatta buzdolabını süsleyecek bir obje haline getirmek de güzel fikir.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Birbirinden farklı modern davetiyeler için: Modern Davetiye Modelleri

Pop-up Davetiye

Kağıdın aldığı şekiller gün geçtikçe daha da zarif birer hal alıyor. Küçüklüğümüzün bize büyülü gelen kitaplarını mutlaka hatırlarsın. Her sayfasında yükselen kağıtlar, hikayenin içine alıverirdi bizi.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Sen de nişanlınla olan hikayenden bir anıyı davetiyene yansıtabilirsin. Davetiyenin üzerinde yükselen kağıt parçaları, herkese masalları hatırlatacak ve sizi hiç unutturmayacak. Bu tarz bir davetiye için Balaban Davetiye'yle iletişime geçebilirsin.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Farklı tasarımlar ilgini çekiyorsa şu yazımıza da göz atmanda fayda var: 3 Boyutlu Düğün Davetiye Örnekleri

Kaligrafi Davetiye

Davetiyede kaligrafi kullanmak, misafirlerinin akıllarında ne kadar görkemli bir düğüne davetli olduklarının ilk izlenimini uyandıracak mükemmel bir fikir. Tabii ki tüm davetiyeyi kaligrafik harflerle yazmak daha hoş olur. Ancak hat sanatıyla isim yazma anlamına gelen kaligrafiyi davetiye metninde kullanmayıp, sadece zarfın üzerine misafirlerinin adını yazarken de kullanabilirsin. Böylece büyüleyici bir davetiyenin sahibi olurken hem nakitten hem vakitten tasarruf etmiş olursun.

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Bonus: Şeffaf Davetiye

Farklı ve kimsede olmayan davetiye denilince elbette şeffaf davetiye modelini listeye eklememek olmazdı. Misafirlerin gördüğü zaman çok hoşuna gideceğine emin olduğum bu davetiyeyi renkli zarflar eşliğinde dağıtabilirsin.

"Peki, nereden bulabilirim bu şeffaf davetiyeleri?" dediğini duyar gibiyiz. Beşiktaş Davetiye firması bu konuda sana seve seve yardımcı olacaktır. Haydi, hemen profilini incelemeye başla!

kimseninkine benzemeyen davetiyeler i̇çin 5 parlak fikir

Bunlar gibi daha birçok davetiye modeli bulunuyor. Davetiye firmaları tasarım konusunda sınır tanımıyor! Hem özel tasarım hem de uygun fiyatlı bir model istersen davetiye kampanyalarına göz atabilirsin.

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

M

Mira

14/10/2014

Bardak altlıklı davetiyeyi kesinlikle ben yaptıracagım! İş arkadaşlarımın kahve altlıgı benim davetiyem olucak sürekli görücekler ve düğğüne gelmeyi kimse unutamıcak!!! :D


BG

Beril G.

14/10/2014

Geri dönüşümlü davetiye fikri harika! Ben doğaya tutkun biriyim ve açıkçası davetiye fikri canımı sıkmaya başlamıştı onca agaca zarar vericeğim için hatta bir ara elektronik davetiye işine mi girsem diye düşündüm ama herkese ulaştıramayacagım icin o da çok uygun olmamıştı. Harika bir fikir araştıracagım sagolun :)


HM

Hande Mercan

08/05/2013

Merhaba, Bu davetiyeleri yapan firmaları nereden bulabilirim. Klaket hariç hepsi cok hosuma gitti. Tesekkürler.