Ayşegül Evleniyor! Ya Siz?

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

2:24 dakika

25.11.2020

Kişiye özel davetiyelerde farklı bir dokunuşa ne dersiniz?

Ayşegül Evleniyor’dan Ayşegül Gömeç, Düğün.com çiftleri için kişiye özel davetiyelerden ve bu yılın davetiye modasından bahsetti.

Düğün.com Çiftleri için Ayşegül Evleniyor’dan bahseder misiniz?

20 yıldır tasarım ve baskı alanında kurumsal müşterilerimize hizmet veren bir firmayız. Kurumsal üretimlerimizin yanı sıra, özel olarak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tasarladığımız düğün davetiyelerinde, hep alışılmışın dışında bir davetiye aradıklarını gözlemledik. Kişiye özel tasarım istekleri ve bizim yaratıcı ürünlere duyduğumuz ilginin birleşmesi sonucunda, 2008 yılında Ayşegül Evleniyor markamızı yarattık. Kişiye özel davetiye üretiminde düğün çiftlerimizle beraber zevkli bir çalışma süreciyle, özgün davetiyeler üretiyoruz. Çiftlerin severek seçtikleri bir davetiye modelini onlara özel üreterek, mutluluklarına ufak bir katkıda bulunmak bizleri de çok mutlu ediyor.

ayşegül evleniyor! ya siz?

Çiftler, davetiye seçerken nelere dikkat etmeliler?

Evlilik ve düğün organizasyonu günümüzde öyle detaylandı ki, çiftlerin tüm hazırlıklarla ilgilenirken, davetiyeye pek fazla zamanlarının kalmadığını gözlemliyoruz. Düğün konseptine uyum da önemli olduğu için, davetiye seçimi çiftlerin zevklerini yansıtan önemli bir detaydır. Tamamen çiftlerin zevklerini yansıtacak, onları sembolize edecek, sevdikleri renklerle bezenmiş bir davetiye ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Çiftlerin, hayallerindeki düğünü yansıtacak, konseptleriyle uyumlu detaylar taşıyan modeller tercih etmeleri en iyisi olur.

Kişiye özel davetiye üretimi süreci nasıl işliyor?

Üretim tamamen kendi bünyemizde olduğu için süreç çok hızlı gelişiyor. Yüzlerce çeşidi inceleyen çift, beğendikleri davetiyeyi bize iletiyorlar. Ardından, hayal ettikleri davetiyeyi detaylıca konuşup taslaklar hazırlıyoruz. Tasarım ve onay aşaması ortalama bir hafta ile 10 gün arasında sürebiliyor, çiftler ne istediklerine birlikte karar verdilerse, bir gün içinde bile hayallerini yakalayabiliyoruz. Sonrasında da üretim süreci başlıyor, bir ile iki hafta arasında davetiyelerimizi üretiyoruz. Toplam olarak bir ay yeterli bir süre. Üretimde uyguladığımız farklı baskı teknikleriyle de davetiyelerimiz çok daha özel oluyor. Kişiye özel terimini gerçekten uygulayarak, ürettiğimiz modellerde diledikleri değişiklikleri, farklı renkleri, farklı kartonları birleştirerek, sadece çiftlerimize özel davetiyeler yaratıyor ve zevkle üretiyoruz.

ayşegül evleniyor! ya siz?

Bu yılın davetiye modasında ne gibi ögeler var?

Tamamen doğal kağıtlarla ve özel baskı teknikleriyle üretilen davetiyeler, dantel desenler, pudra renklerinden, turkuaz ve mavinin değişik tonlarına uzanan renkleriyle, 2013 yılının en hit modelleri arasında olacaklar. Hem yurtdışında, hem de Türkiye'de son trend vintage çizgiler de davetiyelerde yerini aldı. Uçuk pembeler, çiçekler, eskitme motifler öne çıkıyor.

Ne gibi davetiye seçenekleri sunuyorsunuz?

Seçeneklerimiz oldukça fazla. Klasik, modern, konsept tasarımlar, şişeler, dantel zarflılar... Devamlı yeni modellerle evlenecek çiftlere farklı seçenekler sunmaya gayret ediyoruz. Bazen çiftlerden gelen taleplerle bizim de aklımıza gelmeyen, çok ilginç ürünler çıkıyor ortaya. Ayrıca, tasarladığımız tüm davetiyelerimizde, %100 doğal ve geri dönüşebilir FSC belgeli kağıtlar kullanmaktayız, kontrollü üretilen ve kesilen her bir ağacın yerine yenisi yetişmektedir.

Ortalama bir davetiye için verebileceğiniz fiyat aralığı nedir?

Fiyatlarımız davetiye başına 1,80 TL ile 18-20 TL arasında. Kendi bünyemizde yaptığımız tüm tasarım ve üretim safhasında biz elimizden gelen her türlü detayı müşterilerimizle paylaşıyor, tasarım için bazı firmaların yaptığı gibi özel talepler için ayrı bir ücret talep etmiyoruz. İstenen ürünün üretim maliyetlerini baz alarak fiyatlandırmamızı yapıyoruz.

ayşegül evleniyor! ya siz?Ayşegül Evleniyor, 2012 yılında İngiltere’nin en büyük evlilik fuarı olan National Wedding’e katıldı. Fuardaki tepkiler nasıldı?

28-30 Eylül 2012 tarihlerinde katıldığımız National Wedding Show'da Ayşegül Evleniyor davetiyelerimizle çok büyük beğeni topladık. Türkiye'yi temsil etmekten de büyük gurur duyduğumuz fuarda ürünlerimize ilgi oldukça fazlaydı. Hem farklı çeşitlerimiz, hem de elemeği ürünlerimiz çok ilgi gördü ve artık Londra'da da satılmaya başladı.
Ayşegül Evleniyor, en yeni modelleri ile Bağdat Caddesinde ilk showroom'unda sizleri bekliyor..

Şehrinizdeki davetiye firmalarını inceleyin:

İstanbul

Ankara

İzmir

Bursa

Adana

Antalya

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

serpil tezcan

Düğün Tarihi: 15.10.2014


el emeği davetiyer çiftleri en özel kılan davetiyelerdir..


ebru badem

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Kelebekli davetiyele bayıldımmm