Temalı Düğün Davetiyeleri

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

4:55 dakika

28.05.2024

Düğün hazırlıkları tüm heyecanıyla devam ederken, sıra konukları düğüne davet etmek için gönderilecek davetiye modellerini incelemeye geldi. Burada dikkat etmen gereken en önemli şey, düğün temana uygun bir davetiye seçemeye özen göstermek. Sana bu konuda yardımcı olacak harika bir yazı hazırladım. Yapman gereken yazıyı incelemek ve ardından da davetiye firmaları ile iletişime geçerek, düğün temana en uygun davetiyenin siparişini vermek. İşte, başlıyoruz…

Deniz Temalı Davetiye

Sıcacık bir hava, masmavi bir gökyüzü ve uçsuz bucaksız bir deniz. İşte yaz düğünlerinin en güzel teması. Eğer sen de kumsal ya da tekne gibi mekanlarda deniz temalı düğün yapmayı planlıyorsan, davetiyeni mutlaka konsepte göre seçmeye özen göster. Tekne düğünü için deniz dalgası ya da balıkçı ağı figürlü bir düğün davetiyesi seçebileceğin gibi, sahil düğünü için de deniz kabuğu, denizyıldızı ya da istiridye davetiye modellerini değerlendirebilirsin. Tabii senin için önereceğim davetiye bunlardan biraz daha farklı. Neden kumsal düğünü için şişeli bir davetiye tercih etmeyesin? İşte senin için seçtiğim bir örnek. Şişe içerisinde bulunan kum ve deniz kabukları sence de oldukça hoş görünmüyor mu?

temalı düğün davetiyeleri

Gazete davetiyeden yapbozlara... Senin için yaratıcı fikirleri derledik: Kimseninkine Benzemeyen Davetiyeler İçin 5 Parlak Fikir

Vintage Davetiye

“Retro bir konsepte sahip düğünler için düğün davetiyesi nasıl olmalı?” diye soruyorsan doğru yerdesin. Cevabım, kesinlikle vintage görünümlü davetiyeler! Son yıllarda çiftlerin en çok tercih ettiği bu davetiyeler, özellikle kır düğünlerine ve tarihi mekan düğünlerine oldukça yakışıyor. Nostaljik davetiye modelleri arasından düğün mekanına ve düğün konseptine en uygun olanı seçebilirsin. Kır düğünü için; vintage izler taşıyan floral davetiye, tarihi mekanlar içinse; retro fotoğraflı ve dantelli davetiye çeşitlerini değerlendirmeni tavsiye ediyorum. İşte, senin için seçtiğim vintage davetiye örneği:

temalı düğün davetiyeleri

Dikkat etmen gereken bazı konular var: Davetiye Seçerken Bunlara Dikkat

Sonbahar Temalı Davetiye

Sonbahar, yazın uykuya dalış evresidir. Canlı renkler kendini yavaş yavaş hoş bir softluğa ardından da yoğun bir kahveye bırakmaya başlar. Eğer sonbahar aylarında düğün yapıyorsan sana tavsiyem, düğün konseptini mevsimin özelliklerine göre planlaman. Örneğin, masa süslemelerinde kurumaya yüz tutmuş çiçekler, dallar ve dekoratif mumlar tercih edebilirsin. Tema rengi için pudra pembe, soft kahve, bej ve yeşil tonları harika bir seçenek olabilir. Tabii, sonbahar düğün davetiyeleri arasından tercih yaparken de bunları göz ardı etmeden seçim yapmanı öneriyorum. İşte senin için seçtiğim bir sonbahar davetiye örneği:

temalı düğün davetiyeleri

Nişan davetiyene ne yazacağına karar veremediysen bu yazıya göz at: En Orijinal Nişan Davetiye Sözleri

Kış Temalı Davetiye

Çiftlerin büyük bir çoğunluğu ilkbahar ve yazdüğünlerini tercih etse de kış düğünlerinin de hatırı sayılır fanları olduğunu söyleyebilirim. Kış denildiğinde akla ilk gelen ‘kar’, özellikle kış düğün temasının vazgeçilmezleri arasındadır. Eğer sen de kış düğünü için kar temasını kullanmak istersen, tavsiyem beyaz, buz mavisi ve lacivert renklerde bir mekan süslemesi yaptırman. Mesela, masa süslemesi için beyaz örtü üzerine buz mavisi ya da lacivert runner ve kristal şamdanlar harika olabilir. Düğün davetiyesi için de elbette kar tanelerinin olduğu bir davetiye öneriyorum. İşte bu konuda sana yardımcı olacak harika bir kış temalı düğün davetiyesi:

temalı düğün davetiyeleri

Böyle bir davetiye için ne kadar ödemen gerektiğini biliyor musun? Senin için araştırdık: İstanbul'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Müzik Temalı Davetiye

Konuya Shakespeare’in romantik bir sözünden başlayarak giriş yapmak eminim oldukça anlamlı olacaktır. Ne demiş Shakespeare: “Müzik aşkı besteler!” Ne kadar da anlamlı bir cümle öyle değil mi? Müziğin insan hayatı üzerindeki etkisini yadsınamaz bir gerçeklikle ortaya koyuyor. Eğer sen de bir müzik tutkunuysan ve duyduğun her ses sana bir melodi gibi geliyorsa, düğün temanda kesinlikle müziği kullanmanı tavsiye ediyorum. Müzik temalı bir düğün planlaması için konuklarına göndereceği davetiye de elbette düğününü yansıtacak bir kart olmalı. İşte, müzik temasını yansıtan en güzel davetiye modelleri…

Notalı Davetiye

Müzik teması denildiğinde tabii ki akla ilk olarak notalı davetiyeler geliyor. Üstelik her çiftin “Bu bizim şarkımız olsun” dediği bir müzik mutlaka vardır ya da müzikle uğraşan bir sanatçıysan bu büyük aşk için bestelediğin bir şarkı mutlaka olmuştur. Peki, düğün davetiyende aşkın bestesi olsun istemez misin? Düğün davetiyen de ister “şarkımız” dediğin bir müziğin notaları ile süslensin, istersen de kendi bestenin izlerini taşısın. Seçimin ne olursa olsun, bu romantik davetiye tüm konukların yüreğine dokunacak!

temalı düğün davetiyeleri

Farklı tasarımlar ilgini çekiyorsa şu yazımıza da göz atmanda fayda var: 3 Boyutlu Düğün Davetiye Örnekleri

Plak Davetiye

Nostaljik şarkıların tadı bir başka öyle değil mi? Taş plaklar, 33’lükler ve 45’likler… Eğer eskilere özlem duyuyorsan neden düğün davetiyen plak şeklinde olmasın ki! Böyle bir davetiye ile nostaljiyi düğününe taşıyacaksın. Üstelik eski dönemleri yaşamış olan konukların üzerinde de hoş bir etki bırakacağını unutma. İşte senin için bulduğum plak düğün davetiyesi:

temalı düğün davetiyeleri

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

Sinema Temalı Davetiye

Romantik komedi filmlerinin en önemli özelliği mutlu sonla bitmeleridir. Sen de kendi mutlu sonunu düğün temanda anlatmaya ne dersin? Müstakbel eşinle süslediğin filmin afişini vizyona çıkar ve konuklarına birer bilet kesip gerisini aşkın doğasına bırak! Sinema tutkunlarının kalplerini heyecanla attıracak birbirinden güzel davetiye örneklerini senin için bir araya getirdim. İşte, sinema düğün davetiyesi örnekleri:

Klaket Davetiye

Filmlerin pek çok planı vardır. Klaket, planların kurguda birbiriyle karışmasını engellemek için yani planları bölmek için kullanılır. Sen de klaket davetiye ile aşkının en son ve en mutlu planını, konuklarınla paylaşabilirsin. “Evleniyoruz. Sizleri de düğün sahnemizi canlı canlı izlemeye davet ediyoruz!” diyen çiftlerden olmak için klaket davetiye modelini incelemeni tavsiye ediyorum. İşte oldukça şık görünen bir davetiye modeli:

temalı düğün davetiyeleri

İstanbul'da uygun fiyata davetiye yaptırabileceğin firmalara ve modellerine de göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: İstanbul'daki Uygun Düğün Davetiyeleri

Bu arada sana bir de öneri; eğer klaket davetiye modelini tercih edersen düğünde eşinle en mutlu anlarınızın olduğu bir videoyu konuklarına izletebilirsin. Video aralarında kullanacağın düğün klaketi ile de hem sahneler arasını kesmiş hem de düğün davetiyene daha hoş bir anlam kazandırmış olursun.

Film Şeridi Davetiye

Birlikte yaşadığınız zamanları bir film şeridi gibi yaşamak… İşte, film şeridi davetiye tam olarak sana bunu vaat ediyor. Müstakbel eşinle beraber en güzel, en özel, en mutlu anlarının olduğu fotoğraf kareleri ile düğün temanı oluşturmaya ne dersin? Mekanda bir anı köşesi, barkovizyon gösterisi ve film şeridi düğün davetiyesi ile konuklarını hayran bırakacak bir düğün gecesi yaşatabilirsin. Bu davetiyenin resimli düğün davetiyeleri arasında en anlamlılarından biri olduğunu söylemek çok da yanlış olmayacaktır. İşte sana sinema temasının en aşk dolu davetiyesi için bir örnek:

temalı düğün davetiyeleri

Sen de şehrindeki davetiyecilerin fiyatlarına göz at: Davetkar Bir Davetiyenin Şehrinizdeki Maliyeti Nedir?

Bilet Davetiye

Hayatının aşk filmine başladın, çektin ve oynadın. Şimdi sıra gala gecesi yani düğün gününe geldi. Bu mutluluğu paylaşmak istediğin herkes için bir bilet hazırlamaya hazır mısın? Konuklarının oldukça ilginç ve hoş bulacağı bu ilginç davetiye modeli için güzel bir isim düşünmeye başlasan iyi edersin.

temalı düğün davetiyeleri

Afiş Davetiye

Eşinle beraber en mutlu, en romantik ve en güzel fotoğrafını çektir, aşkına bir isim ver, bir slogan bul ve görsel üzerine düğün tarihini ekle. İşte, sana enfes bir film afişi düğün davetiyesi! Yıllar sonra dönüp baktığında seni gülümsetecek ve kalbine dokunacak bir davetiyen olsun istiyorsan, afiş davetiye modelleri tam sana göre olabilir. Böyle bir davetiyeden sonra konuklarına düğünde izleteceğin bir barkovizyon gösterisi hazırlatmayı sakın unutma!

temalı düğün davetiyeleri

Senin için temalı düğün davetiyeleri hakkında birçok öneri ve örnek sundum. Eğer aklına takılan sorular varsa ya da paylaşmak istediğin fikirler, yorum yazmayı unutma!

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Howaowhq

Düğün Tarihi: 25.03.2018


1