Davetiye Hazırlamanın 7 Püf Noktası

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:28 dakika

03.11.2020

"Bizi bizden daha iyi kimse anlatamaz" diyorsan kolları sıvama zamanı! Hayalindeki düğün davetiyesini tasarlamana yardımcı olacak ipuçlarını sıraladık! Hemen incele!

davetiye hazırlamanın 7 püf noktası

1- Düğün Davetiyesi Tasarlama Nasıl Olur?

Düğün davetiyeni kendin hazırlamak istersen farklı özelliklere sahip, düğün davetiyesi yapma programı seçeneklerinden birini kullanabilirsin. Bunun seni çok zorlayacağını düşünme, çünkü istediğin modeli tasarlayabilmen için temel bilgisayar ya da akıllı telefon kullanma bilgin de yeterli olabiliyor!

Peki davetiye hazırlamaya nereden başlamalıyım dersen şu adımları takip edebilirsin:

  • Davetiyenin konseptini / tarzını belirle
  • Tasarımı yapacağın programı seç
  • Davetiye sözlerine karar ver
  • İstediğin modeli hazır şablonla ya da sıfırdan tasarla
  • Hazırladığın davetiyeyi bastırabileceğin firmaları araştır

2- Düğün Davetiyesi Hazırlama Word Şablonlarıyla da Yapılabiliyor!

Davetiye tasarlamak için karmaşık programlar kullanmak zorunda değilsin. Word kullanarak da etkileyici davetiyeler oluşturabilirsin. Bunun için, Word programını aç ve "Yeni"ye tıkla. Arama bölümüne "düğün davetiyesi" yazdığında aşağıda davetiye hazır şablonları listelenecek. Artık tek yapman gereken hoşuna giden taslağı bulup kendine göre düzenlemek!

davetiye hazırlamanın 7 püf noktası

Davetiyeni hazırlarken ünlülerin tercih ettiği tasarımlardan ilham alabilirsin: Ünlülerin Düğün Davetiyelerini Görmeden Davetiyeni Seçme!

3- Adobe Evde Davetiye Hazırlama Programları

Tasarım denince ilk akla gelen uygulamalar olan Adobe programlarını kullanmayı biliyorsan, düğün davetiyeni bu programlarda dilediğin gibi hazırlayabilirsin. Özellikle Adobe Illustrator ve Photoshop programları bunun için ideal!

Hayalinde bir model varsa ve programda uzmansan dilediğin renkler, figürler ve fontlardan yararlanarak davetiyeni tasarlayabilirsin. Eğer bu programları temel seviyede kullanabiliyorsan internetten hazır şablonlar indirebilir, üzerinde minik düzenlemeler yaparak sana uygun hale getirebilirsin.

davetiye hazırlamanın 7 püf noktası

Davetiye modeline karar verirken şu yazımızdan da faydalanabilirsin: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

4- Online Davetiye Hazırlama Sitelerini Duydun mu?

Eğer bu programlar sana karmaşık ve yorucu geliyorsa internetten davetiye hazırlama araçlarını da kullanabilirsin! Birçok online tasarım aracı, farklı tarzlara hitap eden şablonlarla ve özelliklerle davetiyesini kendi elleriyle hazırlamak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor.

Bu uygulamaları kullanmak için internette “düğün davetiyesi hazırlama” şeklinde arama yapıp, karşına çıkan sitelerin şablonlarını inceleyebilirsin. Tarzına uygun bulduğun şablonu, isim, tarih, davet sözü gibi yazılarla kişiselleştirerek hızlı ve kolay şekilde davetiyeni tasarlayabilirsin.

davetiye hazırlamanın 7 püf noktası

Profesyonel firmaların tasarımlarına da göz atabilirsin: İstanbul Davetiye Firmalarından Düğün Davetiyesi Örnekleri

5- Telefondan Davetiye Hazırlama Uygulaması Kullanabilirsin

Daha da pratik bir davetiye yapma programı yok mu diyorsan, sana iyi bir haberimiz var: Bunun için akıllı telefonunu da kullanabilirsin! Çünkü telefonun ister Android ister IOS yazılımına sahip olsun, aplikasyon galerilerinde birçok davetiye hazırlama uygulamasını bulabileceğini de belirtelim.

Bunun için telefonunda AppStore ya da Google Play Store uygulamasına girerek “davetiye hazırlama” şeklinde arama yapıp, listelenen aplikasyonları deneyebilirsin.

6- Davetiye Sözlerini ve Zorunlu Bilgileri Unutma

Davetiyenin görünümü kadar metinlerini de düşünmelisin. İlgi çekici ve konuklarını özel hissettirecek davetiye sözleri de kullanarak tasarımını tamamlayabilirsin. Temana uygun, aklına gelen sözleri kullanabileceğin gibi davetiye sözleri arasından da seçebilirsin.

Sadece davet metnine değil, konuklarını düğün hakkında bilgilendiren detaylara da davetiyende yer vermelisin. Gelin-damat ve ailelerinin isimleri, düğün mekanı ile adresi gibi bilgilere de davetiyene eklemeli, bunun için okunaklı bir font kullanmalısın.

7- Tasarımını Bastırmak İçin Davetiye Firmalarıyla Görüşebilirsin

Düğün davetiyesi tasarlama işinden sonra sıra düğün davetiyeni bastırmaya geldi. Bunun için şehrindeki davetiye firmalarıyla görüşebilir, davetiye bastırma hizmetleri hakkında bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin.

Düğün davetiyeni kendin hazırlamak istersen paylaştığımız ipuçlarından yararlanabilirsin. Eğer uğraşmak istemez ya da yapamazsan, şehrindeki davetiye firmalarının hazır modelleri arasından seçip yapabileceğini ya da özel tasarım hizmetlerinden yararlanabileceğini de unutma!

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Barutçu

Düğün Tarihi: 26.04.2023


Güzel