4 Davetiye Tarzı

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:33 dakika

15.06.2021

Düğün davetiyesi ucu bucağı görünmeyen bir okyanus aslında. Bu karmaşada boğulmayın diye ve işinizi biraz olsun kolaylaştırmak için en bildiğimiz klasik tarz, obje davetiye, fotoğraflı davetiye, DVD ve e- davetiye, olmak üzere 4 tarzda sınırladım. Hazırsanız başlayalım!

Klasik Düğün Davetiyeleri

En bilineninden ve tercih edileninden başlamak gerekirse klasik düğün davetiyesi tüm davetiye firmaları tarafından rahatlıkla yapılan ve birçok çiftin tercih ettiği bir model. Fakat adı klasik olsa bile işin içine tasarım, model, aksesuar baskı teknikleri girdiği zaman fazlasıyla seçenek sunuluyor önünüze. Ürün çeşitliliği arasında taşlar, danteller gibi aksesuarlar yer alırken, kumaş kağıt, geri dönüşümlü kağıt ve baskılı kağıt olmak üzere, kağıt cinsine göre de değişiklik gösteriyor. Tüm bu faktörlerin davetiye seçimindeki fiyatı belirleyen faktörler olduğunu ve bütçenize yansıyacağını unutmayın!

Ürün çeşitliliği

Fotoğraflı Davetiye

Narsistliğin tavan yaptığı noktada sizin resimlerinizden oluşan fotoğraflı düğün davetiyesi ilk seçeneğiniz olmalı. Yapmanız gereken çok basit: Bir fotoğrafçı ile anlaşıyorsunuz ya da perspektifine güvendiğiniz arkadaşınızdan yardım alıyor ve hemen fotoğraf çektiriyorsunuz. Mümkünse gelinlik ve damatlığı anımsatan kıyafet giymenizi, hatta benim yaptığım gibi papyon takarak esprili bir şekle de dönüştürmenizi tavsiye ediyorum. Tahmin ettiğiniz gibi pembe papyon taktım. Sonrası basit, davetiye firmasına gidip anlaşmaya varacaksınız. Bu davetiye tarzında tek sıkıntı çekeceğiniz nokta, davetiyenizdeki fotoğrafın kalitesinde olacak.

DVD ve E- Davetiye

Teknoloji çağında olduğumuzu vurgular biçimdeki e-davetiye ya DVD formatındaki davetiye tarzı bana sorarsanız bu yıllarda yapılacak en mantıklı seçenek derim. Neden bunu seçmediğime gelirsek, dokunsal bir insanım elimin altında olmalı davetiyem. Ayrıca bizim büyüklerimiz gençlerimizden fazlaydı. Eğer ki sizin böyle endişeniz yoksa e- davetiye hazırlatabilir, bunu Facebook gibi sosyal mecralarda paylaşarak ya da son trendlerden olan kendi adınıza internet sayfası açarak (www.yoncahakanevleniyor gibi) duyurabilirsiniz. Ya da DVD formatında hazırlayacağınız davetiye tarzını seçebilirsiniz. Bu davetiyenin en güzel kısmı tüm davetlileriniz sizin ağzınızdan evlilik tarihinizi ve davetli olduklarını duyacak olmaları.

Obje Davetiye

Tüm bu tarzlara ek bir alternatif olarak obje düğün davetiyeleri de seçenekleriniz arasında olmalı. Görüştüğüm davetiye firmaları şişe, kitap ayracı, kutu şeklinde olanların en çok rağbet görenler arasında olduğunu belirtiyor. Tabi aklınızda başka bir fikir veya tasarım varsa bunu da paylaşabilirsiniz. Hatta son zamanın “düğün temanı davetiyene yansıt” modasına uyarak davetiye ve düğününüz arasında bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

pınar gin

Düğün Tarihi: 14.10.2014


biraz eski kafalı düşünüyor olabilirim ama e- davetiye asla tercih etmem


binnaz uzun

Düğün Tarihi: 14.10.2014


güzel bilgiler var teşekkürler