Düğün Davetiyelerinde Yeni Trend

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

3:37 dakika

29.06.2020

Kimileri senelerce düğün hayalleri kurarken bir çok fikir biriktirir ve evlenme teklifi aldıktan sonra düğünün de hayalidekine benzemesi için çalışmalara geçer. Kimileri ise, son moda bir davet düzenleyerek herkesi düğününe hayran bırakmayı başarır. Eğer sen bu ikinci gruptan olmayı planlıyorsan, davetiyen de düğünün diğer detayları gibi trendleri yakalamalı… Senin için bol bol araştırdım ve işte karşında son yılların en hip davetiye trendleri!

Düğününün tüm kalemlerinde seçimlerini yaparken nelerin in olduğunu araştırdıysan, gelinliğini seçerken vücut şeklin kadar trendleri de göz önüne bulundurduysan; davetiye modası hakkında da detaylı bilgi almak istemen son derece normal. Çok şanslısın çünkü senin için son yılların en çok tercih edilen davetiye tasarımlarını, materyallerini, metin fontlarını bir araya getirdim.

Hem Orijinal Hem Trend

Tasarımını kağıdını seçip davetiyesini bir zarfa yerleştirme fikrinin çok banal olduğunu düşünüyorsan, kimseninkine benzemeyen bir davetiye fikri arıyorsan, ne kadar emek isterse istesin tüm davetiyeleri elden vermeye gönüllü isen, yok eğer postalaman gereken olursa, ekstra para vererek kırılabilecek bir ürün gibi yollamayı planlıyorsan helal olsun.

Senin için ilk önerim Sukulent davetiyeler. Sukulent aslında tüm kaktüs türlerine verilen genel isimdir. Kaktüs olmayan diğer sukulentler son yıllarda inanılmaz bir trend haline gelmeyi başardı. İşte bu yüzden davetiyeni küçük bir sukulent bitkisinin içine dikip elden verirsen, kolay kolay unutulmayacak, solana kadar atılmayacak –ki bu bitkilerin çoğunun bakımı çok kolay- ve trendleri yakalayan bir davetiye ile misafirlerini düğününe çağırmış olursun.

İkinci önerim ise son yılların bir diğer trendi “cookie”ler... Tamam kabul ediyorum; metne ayrılmış olan kısım biraz az olacak ama kalp şeklinde, büyüüüük bir kurabiyenin üzerine, senin ve eşinin isimlerini, düğün tarihinizi, mekanınızı ve saatinizi yazabilir, dünyanın açık ara en “tatlı” davetiyesini hazırlayabilirsin. Bu işe girişmeden seni uyarmak isterim. Posta gönderiminin yanı sıra, davetiyeleri bayatlamadan dağıtmak, aşman gereken bir diğer engel olacak.

Yer, Gök ve Yürek Çiçek Açtıysa

“Kağıdın, zarfın ne eksiği var.” diyenlerdensen, hele bir de yazın veya baharda evleniyorsan, en iyisi ben sana düğün davetiyesi trendleri başlığı altında en yeni davetiye temalarından bahsedeyim. Bahar temalı, neredeyse bakarak kokusunu içine çekebileceğin, renkli çiçekli davetiyeler son yılların en hip olanları. Eğer sonbaharda evleniyorsan, senin için de uygun sarı, turuncu yapraklı modeller var. Ayrıca yuvarlak bir çelengin içine yerleştirilmiş davetiye metinleri olan davetiyeler de oldukça sık tercih ediliyor. Son olarak, içlerinde benim en sevdiğim sarı ve limon temasını önereceğim. Genellikle kare şeklinde tercih edilen, bu üç muhteşem seçenek de ulaştıkları misafirlerin, hem yüzünü güldürüyor hem de içlerini açıyor. Bu temadaki davetiyelerin bir çok farklı modelini bulmak mümkün. Açıkçası seçim yapmak çok zor ama bahar coşkusu olunca Sarı Kutu ve Kişiye Özel Davetiye firmalarında benim çok beğendiğim modeller mevcut.

İçin Isınsın

Son yılların bir diğer trend davetiye modeli ahşap davetiyeler. Ahşap üzerine kimi zaman oyma yöntemi ile kimi zaman da renklendirerek ne kadar güzel davetiyeler yapılabileceğine inanamayacaksın! Özellikle sonbahar ve kış aylarında evleniyorsan, misafirlerin içini ısıtacak bu davetiyelere mutlaka göz at derim. Neticede trend oldularsa, bir sebebi var. Byfeyzagoncal konu ahşap davetiye olunca benim favorim.

İçi Dışı Bir

Son senelerde sık sık yarı geçirgen, aydınger kağıdı havasında daha kalın bir materyalden bazen de full transparan davetiyeler görüyorum. İşin aslı hem zarf hem de davetiyenin kendisinde çok uygulanan bir trend transparanlık. Bazen incecik bir materyal bazen de yarım santimetreye kadar mikalar kullanılıyor. Haliyle fiyat da çok değişken oluyor. Her mevsim başvurabileceğin, neredeyse her düğün mekanını ve temayı kaldırabilecek olan bu şık modeli gözün arkada kalmadan tercih edebilirsin. İşte budur diyorsan, yarı transparan zarflar için Meşrube Sanat Atölyesi transparan davetiyeler için ise Davetiye Rengim’e bir göz atmanı öneririm.

Takvimden Bir Yaprak

Davetiye temanı ve materyalini istediğin gibi seçip, yine de trendi yakalamak için küçük bir hile yapabilir ve davetiyene düğün günün olduğu ayın takvim görüntüsünü koyabilirsin. Düğünün olduğu günü de bir kalp ile işaretlersen, oldu bu iş... Dikkat etmen gereken tek şey; takvimdeki yazı ve sayıların fontunu, çizgilerin renklerini düğün ve davetiye temana uyumlu bir biçimde seçmek! Kişiye özel davetiye yapan herhangi bir firmadan bu tasarımı uygulatman çok kolay!

Altın Varaklar

Altın varaktan da son trend olur muymuş, altın eskinin işareti demeyin. Düğün dekorasyonunda, balonlarda hatta şeker kaplamalarında olduğu gibi davetiyelerde de altın renk çok in. Zarın üzerindeki motiflerde, gelin ve damadın ismini yazarken ve düğün metinin çerçevesinde altın varak sıkça kullanılıyor. Sen de parlak bir dokunuşla kolayca davetiyeni zenginleştirebilir trendlere uygun hale getirebilirsin. Radika ’nın lacivert üzerine altın varak ile isim yazdığı modeli benim favorim. Tsaldaris ’in de altın süslü zarfları gerçekten çok hoş.

Klasik Davetiyelerde Yeni Trendler

Trendleri okudum inceledim ama gönlüm hala klasiklerden yana diyorsan, senin için de bir tavsiyem olacak! Klasik davetiye formatında sadece düğün sahiplerinin isimlerini biraz italik biraz da modern fontlardan seçerek, kulağa imkansız gibi gözükse de hem klasik hem de en yeni trend davetiye modellerinden birine sahip olabilirsin. Sana örnek olması açısından Meşrube Sanat Atölyesi ’nin aşağıdaki modeline bakabilirsin.

En son davetiye trendlerini öğrendiğine göre kolayca davetiyeni seçebilirsin. Fikirlerini benimle ve diğer çiftlerle paylaşmayı unutma!

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!