Milimetric Bespoke Tailors

E-posta Gönder

Damatlık

Kategori

5.000 TL'den fazla

Min. Fiyat

Bornova, İzmir

Lokasyon


Genel Özellikler

  • Minimum Fiyat 5.000 TL'den fazla
  • Teslim Süresi 3 hafta

Özellikler

  • Özellikler Özel Dikim, Smokin, Haftasonu Hizmet, Takım Elbise, Frak

Sorular

  • Sağladığınız diğer aksesuarlar neler? Ayakkabı, Çorap, Kol düğmesi, Kravat, Papyon, Yelek

Önerilen Firmalar

Bülent Alcan
28 7

Konak

Bülent Alcan

5.000 TL'den fazla

Hakkında

Kişiye özel gömlek ve takım elbise/damatlık alanında öncü marka Milimetric Kurucu Ortağı Kağan Gökalp’ten damatlığa yönelik tavsiyeler:
Düğün dünü gelip çattığında kuğu gibi süzülen gelinin yanında sönük kalmamanın tek yolu iyi dikilmiş bir smokin. Peki iyi bir smokin ve tamamlayıcıları nasıl olmalı: işte size smokin rehberi:

- Smokin kırışmayan veya az kırışan kumaştan yapılmalı. Sizi terletmemesi için ayrıca nefes alabilen kumaş olmalı. Bu açıdan moher içerikli kumaşlar öneriyoruz.
- Smokin ceketi şal veya sivri yaka ise tek düğmeli giymenizi öneriyoruz. Smokin ceketinde mono yakayı en son tercih olarak düşünmelisiniz. Şal yaka smokin ceketi ince siluetli veya atletik yapılı bedenlerde daha iyi olur. Geniş omuzlu damatlarda sivri yaka smokin ceketi çok şık durur. Smokin ceketi yırtmaçsız olur ve vücudu sımsıkı sarar. Cekette hiçbir şekilde potluk veya bolluk olmamalı. Fotoğrafta jilet gibi çıkmalı.
- Smokin ceketinin etek uzunluğu normal ceketten daha kısa olabilir. Bacak boyu kısa olanlar daha kısa ceket boylarına yönelebilirler. Ceketin kol boyu normalden daha kısa olmalı ki gömleğin kol düğmesi fark edilebilsin.
- Smokin pantolonu ve paçalar dar kesim olmalı. Ayakkabının üstüne dökülmemesi için paçalar kısa olmalı. Pantolon mutlaka pilesiz olmalı.
- Ceket yakasında saten varsa, aynı satenden papyon ve pantolonun kenarında da şeritler olmalı. Ancak günümüzde pantolon şeritsiz de tercih edilebiliyor.
- Yazın yapılan havuz başı veya kır düğünlerinde krem veya beyaz tek smokin ceketin altına koyu renk pantolon tamamlayıcı olur. Damatlar bu tip düğünlerde papyonu es geçmeye başladılarsa da, koyu renk bir papyon şıklığınıza şıklık katar.
- Papyon bağlamalı olmalı. Bağlamak çok zor diyenlerdenseniz, işin kolayına kaçıp hazır satılan papyonlardan da takabilirsiniz. (Aynı şıklığı yakalayamayacağınızı bilmek kaydıyla). Papyon sentetik olmamalı, yüzde yüz ipek olmalı.
- Gömlek yakası ata yaka veya klasik yaka olabilir. Ancak papyon ata yakada kendini daha iyi gösterir.
- Gömlek mutlaka manşetli olmalı ve gömlek kolları manşetsiz gömleklere göre 1 cm daha uzun olmalı.
- Ön kısmı plise veya petek dokulu gömlek daha gösterişli durur. Plise veya petek dokulu gömlekte siyah smokin düğmesi tercih edilebilir. Kol düğmeleri siyah mineli ve kenarı gümüşlü olabilir.
- Daha sade bir görüntü için, iyi bir kumaştan yapılmış düz, beyaz bir gömlek de tercih edebilirsiniz.
- Smokinde kemer olmaz. Korse gibi vücudu saran kuşak, kemer yerine kullanılır.
- Smokinin altına rugan ayakkabı giyilir. Ayakkabı bakımlı, temiz ve iyice parlatılmış olmalıdır. Ayakkabının altı kösele olmalı. Ayakkabı bağcıklı ve bağcıklar ince olmalı. Ayakkabının içi saf deri olmalı.
- Çorap mümkünse ipek ve mutlaka uzun konçlu olmalı. Çorap diz altında bitmeli ve kaliteli bir lastikten olmalı ki düşmesin.

İletişim

Sema Hündür

Kağan Gökalp

  • Adres: Merkez İstanbul

Milimetric Bespoke Tailors Yol Haritası


Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayalindeki düğün için, düğün asistanımız ihtiyaçlarını belirlesin, en uygun firmalardan fiyat teklifleri göndersin!