Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Yapay Gelin Buketi

”Gelin buketim kolayca solmasın, uzun süre saklayayım" diyen gelin adaylarının tercihi yapay gelin çiçekleri oluyor. Bu modellerin seçeneklerini ve fiyatlarını merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlayalım:

Gelin çiçeği yapay olduğunda doğal çiçekler gibi saklaması zor olmaz, aksine yıllarca hatıra olarak saklayabileceğiniz bir bukete sahip olabilirsiniz. En sevdiğiniz çiçeklerin taze olduğu mevsimde evlenmiyorsanız, bu çiçeklerin yapay alternatiflerini tercih edebilirsiniz. İster gelin çiçeği firmalarının kumaş ve plastikten yapılan modellerini değerlendirebilir isterseniz son yıllarda trend olan taşlı, aksesuarlı gelin çiçeği modellerini kullanabilirsiniz.

Yapay Gelin Çiçeği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yapay gelin buketi fiyatlarını araştırırken farklı seçeneklerle karşılaşabilirsin. Bunun nedenini merak ediyorsan yapay buket fiyatlarını etkileyen farklı unsurlar olduğunu bilmen gerek. Buketin büyüklüğü, çiçeğin cinsi, malzemeler gibi kriterler fiyatları etkiliyor. Nasıl mı? Kısaca anlatalım:

Buketin büyüklüğü: Gelin çiçekleri ve fiyatları gelin adaylarının isteklerine göre değişiyor. Bu noktada buketin büyüklüğü de önemli oluyor. Eğer 20-25 dal gülün kullanıldığı standart boy bir gelin çiçeği yerine daha büyük bir tasarım tercih edeceksen, kullanılan çiçek miktarı daha fazla olacağı için maliyet de aynı oranda artacaktır.

Çiçeğin cinsi: Bez ya da kumaştan yapılan gelin buketi yapay olduğu için canlı gelin buketi fiyatlarına kıyasla daha uygun oluyor. Tabii gelin çiçeğini uzun süre muhafaza etmek isteyen gelin adaylarının tercihi olan şoklanmış çiçeklerin en pahalı seçenek olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Malzemenin yerli/ithal olması: Şehrindeki gelin buketi firmalarının kullandığı materyalleri araştırdığında, yerli ya da ithal malzemeler ile karşılaşabilirsin. Özellikle kalitesi nedeniyle birçok firma ihtal ürünler kullanmayı tercih edebiliyor. Bu durum, hem malzemenin kalitesi hem de nakliye bedelleri gibi etkenler nedeniyle ithal ürünler kullanılarak yapılan buketlerin daha yüksek fiyatlı olmasına neden oluyor.

Süslemelerin cinsi: Buketinde kullanılan çiçeklerin hangi malzemelerden yapıldığı kadar, gelin çiçeğinin süslemesinde kullanılan tüm aksesuarlar da fiyatlara etki ediyor. Plastik boncuklar, kurdeleler gibi düşük maliyetli aksesuarlar buket fiyatlarını fazla yükseltmezken, swarovski taşlar, inciler gibi süslemeler tercih edildiğinde fiyatlar yükseliyor.

Yapay gelin çiçeği fiyatları, birçok alanda olduğu gibi, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde, diğer şehirlere kıyasla daha pahalı oluyor.

Yapay Gelin Çiçeği Nereden Alınır?

Gelinlerin kişisel tarzlarına ve tercihlerine göre değişiklik gösterir. Gelin çiçeği seçiminde düğün temasına dikkat etmek de son derece önemlidir. Şıklığınıza şıklık katmak için hem düğün temanıza uyan hem de kendi tarzınıza uyan bir gelin çiçeği tercih edebilirsiniz.

Gelin çiçeği, gelinlerin nikah ve düğün günlerinde taşıdıkları ve genellikle bu özel günde gelinlikleriyle uyumlu olacak şekilde özenle seçilen ürünlerdir. Yapay el çiçeklerinin etkinliğe göre çeşitleri firmaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Eğer yapay nikah çiçeği arıyorsanız sade ürün seçenekleriyle dikkat çeken firmaları tercih edebilirsiniz. Örneğin; beyaz yapay şakayık gelin buketi gibi ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Gelin çiçeğinin istediğiniz renk ve çeşidini bulunduğunuz sayfadaki firmalardan satın alabilirsiniz. Firmaları dilediğiniz özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken firmaların çalışmalarını inceleyerek kolayca fiyat teklifi alabilirsiniz!