En Yeni Abiye Trendleri ve Nişanlık Elbise Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:38 dakika

19.10.2023

Söz ya da nişan elbisesi seçiminde en yeni trendlerden ilham almaya ne dersin? Senin için dünyaca ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarını inceledik ve öne çıkan trendleri derledik! Nostaljik, romantik ve masalsı! İşte en yeni abiye trendleri ve nişanlık elbise modelleri:

en yeni nişan elbiseleri

1- Kabarık Omuzlu Söz/Nişan Elbiseleri

Her dönem romantik ve gösterişli olan kabarık omuz ve kollar en yeni abiye trendleri arasında yer alıyor. Güçlü bir silüete sahip olmak isteyen gelin adaylarına önerdiğimiz bu kesimin, tarzına göre vatkalı ya da balon formlu seçenekleri arasından seçim yapabilirsin.

yeni söz elbisesi modelleri

Nişanlık seçiminde vücut hatlarını da dikkate almalısın. Şu yazımız bu konuda sana yardımcı olabilir: Vücuduna En Uygun Nişanlık Hangisi?

2- Renkli Çiçekli Abiyeler

En yeni abiye trendlerinde masallardan çıkan görünümler de karşımıza çıkıyor. Uçuş uçuş elbiselerde kullanılan renkli çiçek formundaki üç boyutlu aplikeler, tasarıma daha romantik bir hava katıyor. Renkli ve eğlenceli kişiliğini bu tasarımlarla ortaya koyabilirsin.

yeni nişan elbisesi modelleri

3- Derin Yırtmaçlı Nişanlık Elbiseler

İddialı tarzını vurgulamak ve düzgün bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının tercihi olan yırtmaçlar, gelinlikte olduğu gibi en trend nişan elbiseleri arasında da kendini gösteriyor. Bu iddialı dekolteden rol çalmamak için göbek ya da göğüs dekoltesi kullanmamanı, dekolteyi yalnızca bacakta tercih etmeni öneriyoruz. Dünyaca ünlü abiye markalarında bu modelleri kolayca bulabilirsin.

yeni abiye modelleri

Nişan konseptine henüz karar vermediysen şu yazımıza göz atabilirsin: 13 Farklı Nişan Konsepti Fikri

4- Çiçekli Beyaz Nişan Elbiseleri

Gelinin kim olduğu belli olsun! Beyaz rengi yalnızca gelinlikte değil, nişan elbisende de tercih edebilirsin. Özellikle renkli küçük detayların hareketlendirdiği beyaz abiye elbiseler nişan organizasyonlarında giyilebilecek en favorileri tasarımlar arasında.

nişan elbisesi modelleri

Nişanlığının rengine bir türlü karar veremiyorsan şu yazımız işine yarayabilir: Nişanlıkta Renk ve Kumaş

5- Asimetrik Tek Omuzlu Söz - Nişan Elbiseleri

Tek omuzlu tasarımlar son yıllarda gelinlerin en favori modellerinden. Bu yaka tipinin en y eni trendlerinden biri olmasını sağlayan ise asimetrik tasarıma sahip olması diyebiliriz. Pencere detaylı, düşük formlu gibi farklı görünümde tek omuzlu abiyeler sezonun en moda nişan elbiselerinden.

nişan elbisesi modelleri

6- Düşük Omuz Söz Elbiseleri

Omuzlar fora! Dekolte yalnızca bacakta değil; bu yıl omuzlarına güvenen gelin adaylarının da yılı! Özellikle uzun abiye elbiselerde karşımıza çıkan bu yaka tipini omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelinlere de öneriyoruz.

nişan elbisesi modelleri

7- Kemerli Söz/Nişan Abiyeleri

İnce belini öne çıkarmak isteyenler ile belinin daha kıvrımlı görünmesine ihtiyaç duyan gelin adaylarının tercihi kemerli abiye elbiseler oluyor. Elbiseden farklı renkte, iddialı kemerler de en yeni abiyelerine hareket katıyor.

en yeni nişan elbisesi modelleri

8- Puantiye Desenli Abiye Elbiseler

Tüm düğün trendlerinde vintage detaylar karşımıza çıkar da abiye modasında çıkmaz mı?! 60'ların favori detayları puantiyeler en yeni abiyelerini de süslüyor. Özellikle minimal puantiye baskılı abiyelerin öne çıktığını da söylememiz mümkün.

nişan elbisesi modelleri

9- Püskül Detaylı Nişanlıklar

Nostaljik ve romantik detaylardan devam edelim... "20'lerin modası" denildiğinde ilk akla gelen süslemelerden olan püsküller, bu yılın tasarımlarını da hareketli ve eğlenceli hale getiriyor. En yeni abiyelerinde bu detayların özellikle etek uçlarında kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

nişan elbisesi modelleri

10- Tüylü Söz/Nişan Elbisesi Modelleri

Söz/nişan merasiminde vintage bir görünüm isteyen gelinler için iyi bir haberimiz daha var: Tüy detaylarla hareketlendirilen modeller de yılın trend tasarımları arasında yer alıyor. Bu gösterişli detayların, kullanıldığı bölgeye hacim kattığını, bu nedenle fazlalıklarının olduğu bölgede bu süslemelerin olmadığı tasarımlara yönelmeni önerdiğimizi de ekleyelim.

nişan elbisesi modelleri

En yeni abiye trendleri bu şekilde. Sen de söz veya nişanında elbise seçimini en trend tasarımlardan yapmak istiyorsan, seçenekleri değerlendirebilirsin. “Peki bu tasarımları nerede bulabilirim” dersen, şehrindeki abiye ve nişanlık firmalarıyla iletişime geçebilirsin!

Abiye ve Nişanlık Firmaları

En trend söz ve nişan elbiseleri Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Abiye ve nişanlık firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Abiye ve Nişanlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Abiye ve Nişanlık Firmaları

Abiye ve Nişanlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap