Düğününüz için 15 Küçük Tavsiye

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:59 dakika

27.05.2024

Kuşkusuz herkes düğününün kusursuz olmasını ister. Yorucu hazırlıkların ardından sorunsuz ve keyifli bir gece boyunca eğlenmek, gecenin tadını doya doya çıkarmak her gelinin hakkıdır. O halde eksiksiz bir düğün gecesi için önerilerimizi kulağınıza küpe yapın! Gerçek düğün hikayelerinden aldığımız tüyolarla size ufak bir öneri listesi hazırladık...

Babanla Dans Et...

Unutma ki o, hayatındaki ilk erkek, seni koruyup kollayan, sevgisiyle büyüten... Ve her zaman yanında olacak olan. Baban bu büyük gecede seni içinde buruk bir sevinçle genç bir erkeğe teslim edecek. Ona ayıracağın tek bir dans, kalbindeki tahtının yerli yerinde durduğunu ve ona olan bağlılığını göstermeye yetecek.

baba_dans

Düğün Mekanını Fotoğrafla!

Aylarca bunun için uğraşıp durdun. Düğünün teması ne olsun, masalar nasıl süslensin, çiçekler nerede, şamdanlar nerede dursun diye düşünerek uykularını kaçırdın. Ve şimdi hayallerin gerçeğe dönüştü; düğün mekanın bütün ihtişamıyla konuklarını bekliyor. Davetliler gelip her şeyi darmadağın etmeden bu manzara fotoğraflanmalı!

Çok İçme!

Kendi düğününde sarhoş olmak hatasına asla ama asla düşme. Nedenler o kadar çok ki! Bir defa kendi düğününü hatırlamamak kadar kötü bir duygu olamaz. İkincisi tüm gözler senin üzerinde. Üçüncüsü; damada hayat boyu dalga geçebileceği bir malzeme vermiş olursun. İkna olman için bu kadarı yeterli olmuştur herhalde.

icen_kiz

Rahat Ol

Asla eksik kalmış ayrıntılara bakıp canını sıkma! Düğün gecende her zaman bardağın dolu tarafını gör. Yapılanlar en iyi şekilde yapılmıştır ve yapılamayanlar için artık can sıkmaya lüzum yoktur. Ne kadar rahat olursan davetliler de aldıkları bu pozitif enerjiyle o kadar iyi vakit geçirirler.

Özel Kişilerle Fotoğraf Çektir!

Senin için özel olan kişilerle fotoğraf çektir. Ellerine doğduğun büyükanne ve büyükbabalar, yirmi yıllık komşu teyzen, hiç çocuğu olmadığı için seni kızı belleyen uzaktan halan... Özellikle çocukluğuna tanıklık etmiş olan kişiler şimdi yetişkinliğe adım atıyor olmandan dolayı çok mutlu. Onlarla beraber fotoğraf çektir ki gözlerindeki o gururlu pırıltıyı hep görebilesin. Bu isteğini düğün fotoğrafçınla da paylaş ki güzel kareleri ıskalamasın.

toplu_foto

Tatlı Ye Tatlı Konuş

Kendi düğün pastandan yemeyi unutma! Hayır, pasta kesme seremonisi sırasında eşinle birbirinize verdiğiniz o bir lokma sayılmaz. Eline tabağını al, tarlatanını toplayarak otur, kucağına peçeteni aç (amannn) ve koca bir tabak pastayı keyfini çıkartarak ye! Çünkü bu senin gecen...

Ayakları Unutma

Şunlar düğün gecesinde görmek istemediğimiz görüntüler: ayakkabı ayağını acıttığı için sekerek yürüyen gelin, ayağı burkulduğu için dans etmeyip bir kenarda oturan gelin ve son olarak ayakkabıyı çıkarıp çıplak ayakla dans ederken ayağına cam batan gelin. Düğün aksesuarları arasında en işlevsel olanı düz tabanlı düğün ayakkabısıdır. Bir kenarda mutlaka düz ayakkabı bulunmalı.

Pisti Boş Bırakma

Gelin ve damat ne kadar eğlenirse davetliler de o kadar eğlenir. Eğlencenin yolunun da pistten geçtiğini herkes bilir. O gece en çok dans eden sen ol, asla pistten inme!

pist

Nazik Ol

Hazırlık aşamasında bir ömrü senin için daha güzel hale getirmeye çalışan damadı ve anneni kırma. Biliyoruz ki nazın en çok onlara geçtiğinden, en çok onlara karşı sert çıkışlar yapma riskin var. Böyle anlarda birkaç saniye dur, derin bir nefes al ve onlar olmasa ne olurdu diye düşün. Ardından gelecek davranış daha sağlıklı olacaktır.

Not Al

Hediye, çelenk, telgraf vs. gibi her türlü gönderinin sahibini not et. Düğünden sonra teşekkür etmek isteyecek ama balayı telaşından kimlerin neler gönderdiğini unutacaksın. Her şey sakinleştikten sonra birkaç saatini ayır ve onlara telefon edip yaptıkları şeyin senin için ne kadar önemli olduğunu hissettir.

Buketi Yolla

Tamam, sen sıranı savmış olabilirsin ama geride umutla bekleyen gelin adayları var. En ufak bir işareti hayra yormak ve sevgililerine “hadi artık sıra bizde” mesajı vermek için uğraşıp duruyorlar. Düğününde onları kırma, gelin buketini evlenmek isteyenlere atmayı unutma!

buketatma

Öncesi- Sonrası

Gelin ve damat olarak gecenin başında ve sonunda fotoğrafı çektir. Ertesi gün bakıp en çok güleceğiniz fotoğraflar bunlar olacak. Düğünün ilk saatlerinde her şey muntazam; saç, makyaj, gelinlik, papyon, ceket, cep çiçeği… Her şey yerli yerinde… Ya gecenin sonuna doğru; papyon ne yana düşer, duvak ne yana!

Damadın Ayağına Bas!

Klişe olacak, biliyoruz. Yine de bu eski inanışı ihmal etme. Aile hayatınızda sözü geçen bir eş olmak için nikahtan hemen sonra damadın ayağına bas! Not: İnanmasan da işe yarıyormuş.

ayaginabasma

Ganimetlere Adres Ver

Eğer düğünden hemen sonra balayına gideceksen düğünde gelen değerli hediyeleri nasıl saklayacağını önceden organize et. Ertesi gün, önceden alınmış bir banka kasasına yerleştirilmek üzere gecenin sonunda annenin güvenilir ellerine teslim et.

Eski Sevgiliyi Çağırma

Ne olur ne olmaz...

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

6 Yorum

Gözde Gür

Düğün Tarihi: 26.04.2013


Çok güzel tavsiyelerr 3 ay sonra bu tavsiyeleri harfi harfine uygulayacağıma bir gelin adayı olarak söz veriyorum :):):)

Düğün.com

Düğün.com
Harikasınız Gözde Hanım, Dugun.com Ailesi olarak şimdiden mutluluklar dileriz. :)

  Cevapla

gozde yayan

Düğün Tarihi: 05.05.2013


yükadarki adas gibi 28 haziran bende uygulayacagim insallah ;))


duygu özdemir

Düğün Tarihi: 21.07.2013


o kadar samimi bizden bir dille anlatılmış ki okurken ağladım çok duygulandım 1,5 ay sonra düğünüm var zaten son zamanlarda her şeye duygulanıyorum :) tavsiyeleri tek tek uygulayacağım çok teşekkürler..


özlem çakar

Düğün Tarihi: 12.08.2013


düğünümü planlarken başından sonuna kadar bu siteden yardım aldım..çok faydalandım gerçekten..herşey için çok teşekkürler..


Merve AKKAYA

Düğün Tarihi: 27.03.2015


Çok güzel tavsiyeler. Çok heyecanlandım birden :) Teşekkürler


YAPRAK AKSOY

Düğün Tarihi: 04.04.2016


Harikalar tavsiyeler için teşekkürler :):)