Düğün Planlamada Son Hafta Kontrolleri

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:30 dakika

29.06.2020

Bunların neler olduğunu bilip eşiniz ve arkadaşlarınızla paylaştıktan sonra rahatlamak için hala çok vaktiniz olduğunu farkedeceksiniz. İşte son hafta kontrolleriniz.

İletişim Ekibinizi Kurun

Düğünde şehir ve yurt dışından gelenler, yol tarifi isteyenler, gecikeceğini veya gelemeyeceğini bildirenler, tebriklerini iletmek isteyenler derken oldukça yoğun bir telefon trafiği yaşanacak. Bunlarla siz ilgilenemezsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız arasından 5-6 kişi seçin ve onları iletişimden sorumlu tutun. Düğün Web Siteniz'den bu telefonları yayınlayıp konuklarınızın bu numaraları aramalarını isteyebilirsiniz.

düğün planlamada son hafta kontrolleri

Değişiklikleri Tespit Edin

Düğün gününe kadar bir daha kontrol yapmayacağınızı düşünerek hareket etmelisiniz. Gelinliğinizde düzeltilmesi gereken bir yer var mı,acil durum çantanız hazır mı, düğünde dağıtılacak bahşişler için zarflar hazırlandı mı, fotoğrafçıyla kaçta nerde buluşacağınızı kararlaştırdınız mı? Veya konuk sayınızda değişiklik olduysa bunu bir hafta önceden mekanınıza ve organizasyon şirketinize mutlaka bildirin.

Bunları Unutmayın

Tırnaklarınızda kızarıklıklar olmasın diye manikürünüzü düğün gününden 2 gün önce yaptırın. Düğünde giyeceğiniz ayakkabıyı evde giyerek provalara başlayın. Gelinliğinizi nasıl giyeceğinizi öğrenin ve düğün günü giyinmenize yardımcı olacak kişileri belirleyin. Damatlar yanlarına alacakları yedek gömlek ve çoraplarını hazır etsinler. Ve konuk listenizi kesinleştirip bu sayıyı düğün mekanınıza bildirin.

düğün planlamada son hafta kontrolleri

Düğün Sonrası için Hazırlıklar Tamam mı?

Siz de düğünden hemen sonra balayına çıkacak olan çiftlerdenseniz, balayı bavulunuzun, bilet ve pasaportların hazır olduğuna emin olun. Balayı bavulunuzda olması gerekenlerin son kontrolünü buradan yapabilirsiniz. Evdeki hayvan ve bitkilere kimlerin bakacağıyla ilgili planlamayı yapmış olun. Düğün akşamı evde değil de bir otelde kalacaksanız gece için pijama, diş fırçası, tarak gibi ihtiyaçlarınızı hazırlayın ve bir çantaya koyun.

Kendinizi Koruyun

Düğünden hemen önceki hafta pek çok gelin heyecandan düzenli beslenmeyi unutabiliyor. Siz bu hataya düşmeyin. Ani kilo değişiklikleri, sağlık durumunuzda rahatsızlıklar hiç istemediğimiz bir şey. Bir hafta sonra her şey normale dönecek, bunun için kendinizi yıpratmaya değmez. Düzenli yemek yiyin ve imkanınız varsa kendinize bir SPA Paketi alın. Kendinizi biraz şımartmak ruhunuza da iyi gelecektir.

düğün planlamada son hafta kontrolleri

Ajandam Aracı'na gitmek için tıklayın.

Düğün planlama hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Düğün firmalarını inceleyip fiyat ve bilgi istemek için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

Serpil Yılmaz

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Bu yararlı yazı için ellerinize sağlık:)