Kırcı Hotel
Osmangazi
1970 yılından beri Bursa Osmangazi kına salonları arasında hizmet veren Hotel Kırıcı Termal & Spa bekarlığa veda davetleriniz için de eşsiz bir mekan. Eğlencenin tadına varıp, işletmemizin spa ve...
10-25 Kişi
400 250 TL
Mavera Park
Osmangazi
Doğayla iç içe, yeşillikler arasında yer alan Mavera Park, 2017 yılından beri havuzlu terası ve kapalı davet alanında kına gecesi ve bekarlığa veda etkinliklerinize ev sahipliği yapıyor. Bursa’da...
100-625 Kişi
100 - 200 TL
Seremoni Garden
5,0
(1 Yorum)
3. yıl
Nilüfer
Seremoni Garden Nilüfer Bursa’da ışıl ışıl bir kına gecesi ya da bekarlığa veda kutlaması gerçekleştirmek isteyen değerli çiftlere kapılarını açıyor. Alaaddinbey’in şeftali bahçeleri ve yemyeşil...
200-875 Kişi
100 TL'den Az

Diğer Firmalar

200-1500 Kişi
350 - 500 TL
200-875 Kişi
100 TL'den Az
50-50 Kişi
100 TL'den Az
Mustafakemalpaşa
Süngü Spor Tesisleri
200-1500 Kişi
100 TL'den Az
100-250 Kişi
100 TL'den Az
Osmangazi
Almira Hotel
50-1500 Kişi
1000 - 1500 TL
200-1500 Kişi
100 TL'den Az
200-1500 Kişi
100 TL'den Az
50-75 Kişi
350 - 500 TL
Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Bursa Gelin Hamamı Organizasyonları

Düğün hamamı olarak da bilinen gelin hamamı geleneği, düğün öncesi stres ve yorgunluk atmaya yardımcı olmasıyla günümüzde hala popülerliğini korumakta olan köklü bir gelenek. Evlenmeden önce gelin hamamı fırsatını değerlendirmek güzel bir anı olarak kalabilir. Kimi zaman kına ve bekarlığa veda partileriyle de birleştirilen bu geleneği Bursa’da deneyimleyebileceğiniz gelin hamamı hizmeti sunan hem geleneksel hem de modern birçok firma var. Bu firmalar arasından size uygun olanı seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı faktörler var. Gelin bu faktörleri beraber inceleyelim.

Bursa Gelin Hamamı Mekanlarının Kapasitesi

Size uygun mekanı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta mekanın kapasitesi Gelin hamamı, çoğunlukla hem gelinin hem de damadın ailesindeki kadınlar arasında düzenlenen bir organizasyon. Gelin hamamı planlarken yapacağınız ilk şey kişi sayısını belirlemek olmalı. Eğer kalabalık bir grupla gidecekseniz buna uygun kapasiteye sahip bir mekan ile anlaşmakta fayda var. Belirli bir grupla gideceğiniz zaman firmaların paket seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için firmalarla iletişime geçebilir, kapasiteleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bursa Gelin Hamamı Mekan Türleri

Gelin hamamı hizmeti sunan hamamların yanı sıra gelin hamamı yapan otellerin de sayısı oldukça fazla. Eğer düğününüzü bir otelde yapmayı düşünüyorsanız, otelin sunduğu hizmetler arasında gelin hamamının olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Müzik, spa, sauna ve buhar odaları gibi olanaklarının olması, süsleme, dekorasyon ve kapasiteleri üzerine farklı mekan türleri mevcut.

İkramları da unutmamak lazım. Gelin hamamının vazgeçilmezleri arasında atıştırmalık ve çerezler, meyve tabakları, çay, kahve ve meşrubatlar yer alıyor. Organizasyonu düzenleyen firmaların sunduğu paketleri inceleyerek ikramları öğrenebilir, zevkinize uyan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz dışarıdan kendi yiyeceklerinizi getirebileceğiniz mekanlar da mevcut.

Kına gecesini hamamda düzenlemek ya da bekarlığa veda partisini hamamda yapmak gibi bir dileğiniz varsa, yine bu özelliklere sahip bir mekan bulabilirsiniz. Aklınızdaki gelin hamamını gerçekleştirebileceğiniz mekanı seçerken bütçenize göre aramanızı filtreleyebilir, firmaların paket seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz.

Gelin Hamamı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda

Son zamanlarda hamamda kına gecesi düzenleyenlerin sayısı gittikçe artmakta. Bursa’da birçok hamam gelinler için sadece gelin hamamı değil, aynı zamanda kına gecesi ve bekarlığa veda konseptlerini de sunuyor. Konsepte uygun dekorasyon ve süslemelerle kına gecenizi gelin hamamı ile birleştirebilirsiniz.

Hamamda bekarlığa veda partisi yapmak da bir diğer seçeneğiniz olabilir. İki konsept için de önemli olan süsleme ve dekorasyon mekana göre değişkenlik gösteriyor. Bu konuda firmaların organizasyon paketlerinin içeriklerine bakıp dilediğiniz özelliklere göre bir mekan seçmekte fayda var. İstediğiniz konsept için düzenlemeyi mekanın sunmadığı takdirde süslemeleri ve dekorasyonu dışarıdan temin etmeyi düşünebilir, bütçenizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Gelin hamamı adetleri arasında gelinin süslenmiş ve takılar takmış olarak hamama girmesi yer alır. Bu yüzden akla en çok gelen sorulardan birisi de “Gelin hamamına giderken ne alınır?” Mekanlar, organizasyon kapsamında havlu ve peştemalleri temin eder. Yine de bu organizasyonun amacı gelinin eğlenmesi ve bolca dans etmesi olacağından, peştemal her zaman yeterli olmayabilir. Hareketlerinizi kısıtlamaması ve dans ederken zorluk çıkarmaması açısından peştemale ek olarak basit bir bikini giyerseniz daha rahat hissedebilirsiniz.

Bursa Gelin Hamamı Süslemeleri

Gelin hamamının süslemesi kına ve bekarlığa veda partilerinden çok da farklı değil. Tef ve zil gibi ürünler alabilir, mumlar ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca, gelin hamamı hediyelik konusu da gelinlerin aklına gelen konulardan birisi. Davetlilerinize güzel bir ambalaj içerisinde kokulu sabunlar, kolonya ve kese gibi günün anlamına uyan hediyeler verebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, eğer gelin hamamını kına gecesi ile birleştirmeyi düşünüyorsanız; bindallı, kına örtüsü ve kına tahtı gibi kına gecesine özel eşyaların organizasyon paketine dahil olmaması durumunda bunları da temin etmeyi unutmamalısınız.

Bursa Damat Hamamı

Gelin hamamının aksine damat hamamı eski yaygınlığını kaybetmiş bir gelenek. Bir nevi bekarlığa veda hamamı da diyebileceğimiz bu gelenek, damat ve arkadaşlarının, gelin tarafı dahil ailelerdeki erkeklerin bir araya gelip eğlendiği bir organizasyon türü. Yıkanma ve masaj ile rahatlamanın da ötesinde, oynanılan çeşitli oyunlar ile eğlenip hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlanır.

Bazı hamamlarda erkeklere özel kına hamamı da düzenlenmektedir. Bu geleneği damat tarafının da gerçekleştirebileceği birçok mekan seçeneği mevcut. İstediğiniz özelliklere ve bütçeye göre bir araştırma yapıp, zevkinize uyan bir mekan ile anlaşabilirsiniz.

Bursa’da Gelin Hamamı Fiyatları

“Peki gelin hamamı organizasyon fiyatları ne kadar?” sorusuna gelecek olursak, fiyatları etkileyen birçok faktör mevcut. Bunlara örnek olarak; mekanın konumu, seçilen mevsim, sunulan ikramlar, süslemeler ve diğer ek hizmetlerin bulunduğu paketler gösterilebilir. Bunlara ek olarak hamamda kına gecesi fiyatları da organizasyon paketinin içeriğine göre gelin hamamından farklı olabilir.

Şehrin merkezine yakın olan mekanlar, daha uzak bölgedekilere göre farklılık gösterebilir. Yaz aylarında talebin artmasıyla da gelin hamamı fiyatları yükselebiliyor. Ayrıca, bazı mekanlar cilt bakımı, gelin hamamı kıyafetleri ve gelin hamamı için hediyelikler gibi ek hizmetleri de kına ve bekarlığa veda paketlerine dahil edebiliyor. Kısacası, gelin hamamı için size uygun mekanı seçerken istediğiniz özellikler ve hizmetlere sahip paketler ile bütçeniz arasında bir denge kurmakta fayda var. Bunların doğrultusunda bulunduğunuz sayfadaki mekanları inceleyebilir, size uygun olduğunu düşündüğünüz firmalarla iletişime geçebilirsiniz.