Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Hayallerindeki kına aksesuarlarını anlat, düğün asistanımız sana uygun 5 kına aksesuar firmasından fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Tasarım Kına Kaftan Özellikler

Aksesuar Kiralama
Evet

Tasarım Kına Kaftan Sıkça Sorulan Sorular

Sağladığınız Hizmet İçeriği

Bindallı / Kaftan

Tasarım Kına Kaftan Hakkında

İzmir’de yıllardır Tasarım Kına Kaftan ismiyle özel tasarım kaftanlarımızı mağazamızda satışa sunuyoruz. Kaftan modelleri arasında oldukça tercih edilen Bursa’nın el işi kaftanlarını mağazamızda bulundurduğumuzu özellikle bilmenizi isteriz. Aklınıza gelen gelmeyen her renk ve modeli firmamız bünyesinde barındırarak size adeta bir kaftan cenneti sunuyoruz.

Kaftanlar Osmanlı motifleri taşıyan geleneksel elbiseler olarak günümüzde varlığını hala sürdürüyor. Gelenekselliğin modern detaylarla birleştiği günümüzde biz de kaftan seçeneklerimizle her zevke uygun modeller dikiyoruz. Ancak kaftan ve bindallının birbirine çok karıştırıldığı da bilinen bir gerçek. Bindallılarda kaftana göre daha canlı renkler kullanılıyor. Kaftanda daha ağır ve gösterişli bir işçilik söz konusuyken bindallı genelde daha sade oluyor. Kaftan ağır kumaşa sahipken bindallının daha sade olduğunu söylemek isteriz.

Kaftan Osmanlı döneminde sultanlar ve cariyeler tarafından giyilen bir elbiseydi. Günümüzde biraz daha şekil değiştirdi. Kaftanı ayağın ucuna kadar uzanan ve içi astarsız elbise olarak tanımlayabiliriz. Astarsız olmasının sebebi ise içerisine kına elbisesinin giyilecek olmasından kaynaklanıyor. Kına gecenizin ilerleyen saatlerinde kaftan çıkarıldığında kalan abiye elbise astar yerine giydiğiniz elbise oluyor. Zaman içerisinde kaftanların modellerinde de oldukça fazla değişimler meydana geldi. Kaftan tercihinde önemli olan detay rengin size yakışması oluyor. Mor, pembe, kırmızı, turuncu, mavi, yeşil, siyah ve krem gibi daha aklınıza gelebilecek pek çok tonda renge sahibiz. Kaliteli ve özenli işlemelerimizle sizi ihtişamlı gösterecek birbirinden güzel modele sahibiz. Ön kollar, tüller, parıltılı taşlar, şerit halinde altın ve gümüş işlemelerle çeşitlik arttı. Kaftan kumaşları kadife ve saten olmak üzere ikiye ayrılıyor. Mağazamız içerisinde kaftanı süsleyen kaftan tacı, fes gibi aksesuarlar bulunuyor.

Bizim hakkımızda daha ayrıntılı bilgi almak ve fiyat tekliflerimizi öğrenmek isterseniz sayfa üzerinde yer alan iletişim formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak ardından “Ücretsiz teklif al” butonuna tıklayabilirsiniz.

Ekiple Tanışın

İletişim

  • Adres::

    İzmir/Konak

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.