Tek Limanda Gerçek Aşk: Seda ve Mustafa!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:11 dakika

21.03.2024

Daha sonra garson masamıza yaklaşarak, yan masadan gönderildiğini söylediği çikolatayı bize uzattı. Masadaki tüm kızlar sinirle aynı anda aynı yöne baktık!

Nasıl tanıştınız?

  • Seda: 2013 Haziran ayında arkadaşlarımla kahvaltı yapıyordum. Bol kahkahalı bol eğlenceli bir gündü. Daha sonra garson masamıza yaklaşarak yan masadan gönderildiğini söylediği çikolatayı bize uzattı. Masadaki tüm kızlar sinirle aynı anda aynı yöne baktık. Masadaki kızlardan birinin arkadaşı, ki bu arkadaş Mustafa oluyor, masamıza gelemediği için böyle bir jest yapmış. Daha sonrasında masalarımız birleşti, kısa süren bir sohbetten sonra vedalaşarak ayrıldık. Fakat o görüşme son olmadı ve bugüne kadar geldik.

  • Mustafa: Ben bugüne kadar aslında hep umut ettiğim ama bulamadığım şeyi onun sözlerinde, hareketlerinde, tebessümünde buldum ve bir anda hayallerim gerçek oldu! Onu çok seviyorum!

Onu çok seviyorum

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Mustafa kaptan olduğu için tanışmamızın ardından gemiyle seyahate çıktı ve yaklaşık 6 ay gemide kaldı. Gemiden geldiği gün sabah kahvaltı yaptık. Sonra o ailesinin yanına gitti. Aslında o gün garip olan şey dünyanın bir ucunda bile bana zaman ayıran adamın o gün bahanelerle hiç konuşmaması oldu. Akşam birlikte yemeğe çıkmaya karar verdik. Yemek yiyeceğimiz restauranta gittik. Yemeklerimizi yedik her şey çok olağandı.

Bir süre sonra garson gelerek üst katta 45’lik gecesi olduğunu, mutlaka katılmamız gerektiğini söyledi. Yukarı çıktığımızda ikimiz için süslenmiş bir masa vardı. Ben hala aylar sonra kavuştuğumuz için böyle bir sürpriz hazırlandığını sanıyorum. Garsondan özellikle rose şarap istedik. Kadehler geldiğinde benim kadehimin içinde yüzüğü fark ettim. Daha sonra teklif geldi!

Yemek yiyeceğimiz restauranta
gittik.

Hazırlık süreci ne kadar sürdü?

Evlenme teklifinin ardından hemen nişanlandık. 25 Ocak 2014 tarihinde nişanımız oldu. O tarihten 7 ay sonra da evlendik.

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Fotoğraflarımızı Reyhan Atmaca çekti. Düğünden önce bir araya gelip yine neyi isteyip neyi istemediğimizi anlattık. En başta Fenerbahçe, Üsküdar sahil olarak rota çizip yine düğünden bir hafta önce Tuzla'da fotoğraf çekim yerleri bakarken, Tuzla Yelken Kulübü’nde bulduk kendimizi.

Mekan o kadar hoş, o kadar samimiydi ki, kesinlikle başka bir yere gitmeye gerek kalmadığını anladık. Düğün günü fotoğraf çekimine kuaförde başladık. Daha sonrasında Tuzla Yelken Kulübü’ne geçtik.

Fotoğraf çekiminde en çok hoşuma giden Reyhan ve İlay'ın iki farklı kamerayla çekim yapması oldu. Birisi pozlu çekim yaparken diğeri bizim doğal hallerimizi çekiyordu. Karşılıklı olarak o kadar çok anlaşmıştık ki hayallerimin bile ötesinde çekimler yaptık.

Üsküdar sahil

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Mustafa’nın yine gemiye katılması gerektiği için nişanın hemen sonrasında arayışa girdik. Tarihi ağustos olarak kararlaştırmıştık. İstanbul'da o tarihin çok sıcak olabileceğini biliyorduk ama istediğimiz kesinlikle açık hava düğünüydü. Birçok oteli elememizin ardından Tuzla'da Adli Restaurant'a karar verdik. Hem açık hava hem de denize yakın olması bu mekanda karar vermemizi sağladı.

Açık hava düğünü

Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı? Düğününüzün teması neydi?

Düğünün 1 hafta öncesine kadar süslemeler mor-beyaz-dore renk ağırlıktaydı; fakat son haftada izlediğim bir düğünde her şeyin beyaz olması beni çok etkiledi. O anda karar verdik, süslemeler beyaz, suplalar ve şamdanlar dore renk olacaktı. Nikah hediyelerimiz Mustafa'nın mesleğinden esinlenerek marina-deniz temalı oldu.

 O anda karar verdik

Peki gelinlik ve damatlık?

Gelinliğimi nişandan on gün sonra aldık. Dediğimiz gibi Mustafa gemiye gidecek ve düğüne az bir süre kala gelecekti. Gelinlik seçimimiz Pronovias'tan oldu. Damatlığı ise Beymen’den aldık. Hazır alındı; fakat üstüne göre tasarlandı, çok şık oldu.

Gelinlik seçimimiz

Düğün günü başınıza gelen komik bir şey oldu mu?

Komikten ziyade korku dolu bir an yaşadık. Gelin alma töreni bittikten sonra sahil yoluna çıkarken kendinde olmadığını fark ettiğimiz bir çocuk arabanın üzerine atladı. Yaklaşık 10 dakika araba hareket halindeyken inmedi o anda yaşadığım korkuyu kelimelerle bile ifade edemiyorum.

Korku dolu bir an

Düğün günü unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Unuttuğumuz bir şey olmadı ama davetli oturma düzeninde bir karışıklık olmuştu.

Karışıklık

Düğününüzün en güzel anı neydi?

İlk dansımıza başladığımız an.

Düğününüzün en duygusal anı neydi?

Düğün bitip herkesle vedalaşma anımızdı.

Vedalaşma

Balayınızı nerede yaptınız?

Marmaris - Bozburun'da butik bir otelde geçirdik.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Planlı olmanın dışında rahat olmalarını tavsiye ederiz. Nişan sonrası tam 1 ay içerisinde gelinlik, mobilyalar dâhil her şeyi almıştık. Önemli olan bu dönemleri sakin atlatabilmek…

Mutlaka fotoğrafçınızla önceden tanışın ve erkenden anlaşın. Mekanları gezip görmüş olun, gelin arabanızı klasik veya lüks olsun en az 2 ay önceden ayırtın, düğün mekanında olası aksilikleri kafanıza takmayın ve günün tadını çıkarın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap