Ömürden ve Aslı'nın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:55 dakika

21.03.2024

Aslı ve Ömürden’in harika bir balayıyla taçlanan düğün hikayesi...

Nasıl tanıştınız?

Ortak arkadaşlarımız olan Pınar-Korhan Fersoy çifti birbirimize uygun olduğumuzu düşünerek bizi tanıştırmak istedi. Tanıştık, görüştük, çok anlaştık, çok eğlendik ve bugünlere böyle geldik.

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

14 Şubat 2009 tarihinde sadece yemek yiyip sonrasında Ceylan Intercontinental Otel’in barında müzik dinleyeceğiz ve bu şekilde sevgililer gününü kutlayacağız diye düşünüyordum. Yemeğimizi yedik, sonra Ceylan Intercontinental Otel’e gittik, barda biraz müzik dinledik. Sonra Ömürden gitmek istediğini söyledi, ben de itiraz etmedim. Asansöre bindik ancak aşağıya inerken, bir katta durduk, Ömürden beni bir odaya götürdü, odada bir sürü çiçek ve balon vardı. Beni pencerenin önüne götürdü, ben daha şaşkınlığımı atamamışken, Boğaz manzarası karşısında evlenme teklif etti. Çok mutlu olmuştum. Bizim için gerçekten çok güzel ve özel bir gündü.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

Evlilik kararı aldıktan sonra öncelikle ailelerimizle konuştuk. Ancak 10 Ekim’de isteme, bir hafta sonra da Büyük Klüp’te nişanımız oldu. Nişandan sonra düğüne 8-9 ay kala düğün hazırlıklarına başladık. Önce düğün mekanını ayarladık. Sonbaharda, sarı yapraklar dökülürken evlenmek istiyorduk. Bunun için 30 Ekim 2010 tarihini belirledik ve düğün mekanı olarak Büyük Klüp’ü seçtik. Daha sonra, organizasyon firmalarıyla görüşme, orkestra araştırması, davetiye ve nikah hediyesi araştırması ile hazırlıklarımız devam etti.

Düğün kolaj

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Bizim için düğünden de önemli şey balayıydı. O yüzden balayı ile ilgili araştırmalar yaptığımız dönem ve balayını ayarladığımız gün gerçekten bizim için çok keyifliydi. Tropikal bir yerde balayımızı geçirmek istiyorduk, hatta Uzakdoğu’daki tatil mevsimine denk gelsin diye Sonbahar mevsiminde evlenmeyi özellikle seçtik diyebiliriz.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Bir düğünde en önemli şeyin eğlence ve yemek olduğunu düşünüyorduk ikimiz de. O yüzden bu iki unsurun iyi olmasına özen gösterdik.

Canlı müzik için orkestra ayarladık. Yemek konusunda bir tereddüdümüz yoktu, çünkü daha önce katıldığımız düğünlerden Büyük Klüp’ün yemeklerinin çok güzel olduğunu biliyorduk.

Süslemeyi mümkün mertebe sade tutmaya karar vermiştik. Zaten Büyük Klüp’ün balo salonu yeterince süslü ve gösterişli bir dekorasyona sahip olduğu için, sade bir dekorasyonun yeterli olacağını düşündük. Yalnızca, sonbahar mevsiminde olduğumuz için sonbahar renkleri ile bir dekorasyon yapılmasını istedik.

Bunun dışında, kendim de fotoğrafçılıkla ilgilendiğim için düğün fotoğraflarımızın muhteşem olmasını istedim. Ömürden’in bu konuda bir talebi olmadı ancak benim için çok önemliydi. Bu yüzden daha önce arkadaşımın düğün fotoğraflarını çeken Nilnes Fotoğrafçılık (Nilgün Hanım ve Neslihan Hanım) ile anlaştık. Sonuç mükemmel oldu.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyelerimizi Cağaloğlu’ nda bulunan Karakaş Matbaa’ dan yaptırdık. Nikah şekerlerini ise kendim yaptım!

DuvağımıFloral İstanbul’dan özel olarak yaptırdım ve çok severek kullandım. Aklımda zaten bir tasarım vardı. Sonradan Zeynep ve Ceylan’la oturduk, gelinliğimin modeline göre tasarımı geliştirdik. Bir ömür boyu saklayabileceğim harika bir duvağım oldu. Gösterdikleri yakınlık ve çıkardıkları işten dolayı onlara ayrı bir teşekkür borçluyum.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Evlilik fikri aklımıza düştükten sonra, internetten Pronovias’ taki gelinlik modellerine bakıyordum fikir edinmek amacıyla, 2010 koleksiyonunda Gomera adlı modeli gördüm ve çok beğendim. Onu gördükten sonra başka hiçbir gelinliği beğenemez oldum. Daha sonra gelinlik almaya gittiğimizde bu gelinliği denedim ve tam da düşündüğüm gibi üzerime çok güzel oturdu. Başka bir modele bakmaya gerek dahi duymadım. O gelinlik resmen benim için tasarlanmıştı!!!

Damatlığı ise Beymen’ de satılan İtalyan Corneliani markasından seçtik. Damatlığı düğüne iki ay kala, gelinliği ise 6 ay kala aldık.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu, bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğün günü atladığım bir şey olmadı ancak, ben daha önce gelinliği kendi kendime giyebileceğimi ya da bir kişinin yardımıyla giyebileceğimi düşünmüştüm o yüzden de hiçbir arkadaşımı gelmesi için ısrar etmedim, zamanlarını almak istemedim. Gelinlik giymek çok zor bir şeymiş. Bu detayı tahmin edebilen tecrübeli arkadaşım Yasemin, ne olur ne olmaz diye kuaföre uğrayıp giyinmeme yardımcı oldu. Ancak iki kişi giydirebildi gelinliği.

O yüzden gelinlerin, gelinliği giydirmesi için en az iki kişiyi yanında hazır bulundurması gerektiğini ve bu kişilerin ellerinde renkli oje olmaması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Geleneksel bir şey gerçekleşmedi ancak, Ömürden’ in babasının çok yakın arkadaşı olan sayın Erkut Taçkın bizi kırmayarak bir şarkı söyledi orkestra eşliğinde. Bu jesti, düğüne çok güzel bir hava kattı, ayrıca bizi de çok mutlu etti.

Düğününüz sırasında en çok heyecanlandığınız anı anlatır mısınız?

Hem düğün hazırlıkları aşamasında, hem de düğün günü çok sakin olmamıza rağmen, salona çıkış anında ikimiz de aşırı heyecanlandık. Benim için özellikle hayatımda en çok heyecanlandığım andı, diyebilirim.

Düğün hazırlıkları içinde olan çiftlere neler tavsiye edersiniz ?

Düğün hazırlıkları içinde olan çiftler öncelikle mekan seçimi yaparken, mekanın ne gibi hizmetler sağladığını belirleyip daha sonra düğün mekanına karar versinler. Bu hizmetler organizasyon firmasından alınacak hizmetleri doğrudan etkiliyor. Dolayısıyla hesapta olmayan masraflar çıkabilir. En azından karşılarına çıkacak masrafları önceden bilmiş olurlar.

Düğün günü gündüz ve düğünden önce mutlaka sıkı bir yemek yesinler. Çok fazla ayakta dolaşıldığı ve dans edildiği için enerjiye ihtiyaç oluyor.

Bir düğündeki en önemli şey müzik ve yemek, o yüzden diğer detaylara çok fazla enerji harcamaya gerek yok diye, düşünüyoruz. Düğünden sonra çok az kişi, masadaki örtünün kalitesini, çiçeklerin rengini, masadaki mumları hatırlıyor. En akılda kalan şeyler yemek ve müzik oluyor.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

5 gün Phuket, 2 gün de Singapur’da geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

MUNİRE BAYAR

Düğün Tarihi: 23.10.2014


VALLA BRAVO SİZE BALAYI İÇİN SECTİĞİNİZ YERE GÖRE HESAPLAMAYI DÜSÜNEBİLMİŞSİNİZ DÜĞÜN TARİHİNİZİ. MUTLULUKLAR