Organizasyon Firmanı Belirle

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:12 dakika

29.06.2020

Nasıl bir mekanda evleneceğine karar verdin, nerdeyse fotoğrafçını bile belirledin ama hala düğün organizasyon firmanı seçmediysen biraz elini çabuk tutman gerekiyor.

Hemen birbirinden farklı ve harika önerileri olan düğün organizasyon firmalarından teklif almanı ve bütçene uygun olanı belirlemeni tavsiye ediyorum.

Tabii bu aşamada sana şöyle bir bilgi vermek isterim. Ülkemizde birçok mekan artık sadece anlaşmalı olduğu düğün organizasyon firmaları ile anlaşma yapmana izin veriyor. O nedenle sen mekanını seçtiğinde organizasyon firması için seçeneklerinin neler olduğu öğrenmelisin. Bazen 4 bazense 5 düğün organizasyon firması seçeneğin olabilir.

organizasyon firmanı belirle

Bu firmaları öncelikle Düğün.com düğün organizasyon firması kategorisinden araştırmanı, yorumlarını okumanı ve resimlerine bakarak neler yaptıklarını incelemeni tavsiye ediyorum. Böylece ilk görüşmeye gittiğinde nasıl bir firma ile karşılaşacağın hakkında fikrin olacak.

Daha sonrasında ise seçtiğin organizasyon firması sana mekanın konusunda hangi bölümlerde yardımcı olacağını netleştirmelisin.

organizasyon firmanı belirle

İşini kolaylaştırmak için maddeler halinde yazıyorum. Aşağıdaki maddelere göre organizasyon firmanın neleri karşılayacağını öğrenmelisin.

  • Organizasyon şirketin mum, masa ortası çiçeği ve obje gibi masa süslemelerini, örtülerini, supladan masa çiçeğine kadar senin isteğine göre organize eder.
  • Gelin yolu adı verilen yoldaki çiçeklerden nikah kürsüsündeki tag adı verilen çiçeklere kadar tüm çiçekleri ayarlamalıdır.
  • Temana uygun süslemeler istiyorsan o süsleme ve araç gereçten sorumludur. Tabi bu bazen ekstra ücretlendirilebilir.
  • Bazı organizasyon firmaları ekstra ücrete ve isteye bağlı olarak LCV hizmeti, Hostes hizmeti, özel masa ve sandalyelere kadar (Tiffany sandalye, beyaz masa gibi) Dj ve müzik gibi birçok hizmet sunabilir.
  • Ayrıca mekan giydirme, barkovizyon, pasta, havai fişek, davetiye, nikah şekeri, özel sanatçı, ışık ve ses ekipmanları, kapalı çadır gibi hizmetler sunan organizasyon şirketleri de vardır.

Yorum yap