Nikah Memurunu Ayarla

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:10 DK

01.05.2011

Düğün mekanı bakmak her ne kadar heyecanlı ve çok güzel olsa da nikah işlemleri için de araştırmalara başlamalısın. Çünkü bu ikisi biraz birbiriyle ilgili konular. Nikah konusunda en çok tercih edilen 3 seçenekten bahsetmek istiyorum sana:

  • Nikahını düğün mekanında kıydırmak istiyorsan, nikah tarihini de düğün mekanının uygun olduğu tarihlere nokta atışı yaparak almalısın. Hatta nikah memuru düğün mekanına gelerek nikahınızı kıyacağı için nikah dairesine yeri ve saati tüm detayları ile bildirmelisin. Düğün mekanı ve nikah memuru arasında teyitleşme sağlamalısın.
  • Eğer nikahı düğün mekanında kıydırmak yerine düğünden önce gündüz ayrı bir nikah töreni yapacaksan da aynı şekilde nikahı düğün gününün gündüz saatlerine alman gerekecek. Saati öyle bir ayarlamalısın ki nikahtan çıkıp düğün mekanına gitmek için ne saatlerce beklemek gereksin ne de yetişmekte zorlanılsın.
  • Bu seçeneklerin yanı sıra eğer nikah tarihini düğün mekanının uygun olduğu tarihlerle uyduramıyorsan sana bir önerim var. Nikahı alabildiğin uygun bir tarihte sade bir tören şeklinde yapıp, düğün gecesi de mekanda sahte nikah kıydırmak. Bu iş için teatral yeteneği olan bir yakınının nikah memuru kılığına girmesi ve birkaç cümleyi ezberlemesi yetecektir. Bu yeteneğe sahip bir yakının yoksa organizasyon şirketleri aracılığı ile bu işi yapan insanlara ulaşabilirsin.
knee2yixzvnnwpkw - nikah memurunu ayarla

Sırası gelmişken nikah işlemleri her belediyede farklı yürür. Ücretler hatta bazen istenen evraklar bile farklılaşır. Bu yüzden hangi belediyenin nikah dairesine başvuru yapacaksan onun prosedürüne uygun evraklar ve harç miktarıyla başvuru yapmalısın.

Evrakların geçerlilik süresi genellikle 6 ay olduğu için istediğin tarihten en fazla 6 ay önce başvuru yapabilirsin. İstediğin tarihe 8 ay varsa başvuru kontenjanları henüz açılmamış demektir.

Nikah başvurusu ile ilgili en doğru bilgiyi başvuru yapacağın belediyenin nikah dairesinden alabileceğini unutma ama yine de Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler yazımıza bir göz at.

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorumlar (0)