Mekan Seçimi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:09 dakika

29.06.2020

Düğün yapmaya karar verdiğin andan itibaren ilk halletmen gereken kalemlerin en başında düğün mekanı seçimi geliyor bilesin. Çünkü düğün bütçenin en büyük harcaması bu kalemde olacak. Peki, mekanını hangi kriterlere göre seçmen gerektiğini biliyor musun? Cevabın hayırsa okumaya devam etmelisin!

Evlenme Şekliniz Ne Olacak?

Düğün mü , yemek mi, nikah mı? öncelikle buna karar vermelisiniz. Sadece nikah yapabilirsiniz, nikah ve nikah sonrası yemek planlayabilirsiniz ya da düğün yapmaya karar verebilirsiniz. Tüm bunların kararını baştan almalısınız. Çünkü bu karardan sonra bütçende mekana ayırman gereken miktarı belirleyerek düğün mekanı bakmaya başlayacaksın.

mekan seçimi

Birlikte Karar Alın!

Şunu baştan kabul edersen her ikinizde rahat edersiniz. Düğünün neredeyse tamamını damat tarafı karşılayacak olsa bile söz her zaman gelinde biter! Yani sen düşük bütçeli bir mekan da evlenmeyi tercih edebilirsin ama müstakbel eşin kır düğünü yapmak istiyorsa ve bütçeniz bunu karşılayabiliyorsa bırak kararları o versin. Fakat şunu unutma bütçeyi aşmadan kararları vermelisiniz. En pahalı kır düğünü yerine bütçenize uyacak bir mekan mutlaka vardır. O nedenle düğün mekanına karar verirken hayalinizdeki tüm mekanlardan kriterlerine göre fiyat teklifi almalı ve bir liste yapmanızı tavsiye ediyorum. İşte fiyat teklifi alabileceğiniz tarihi mekanlardan otel düğünlerine kadar tüm mekanların listesi...

mekan seçimi

Tarzına Uygun Mekan Seçimi

Düğün yapmaya karar verdiyseniz mekanın nasıl bir mekan olması gerektiğine de karar vermeye başlasanız iyi edersiniz. Eğer tüm mekanlardan fiyat teklifi almaya başladıysanız daha şanslısınız demektir. Çünkü böylece elinizdeki fiyatlar ile liste belirleyebilirsiniz.

Belirlemeniz gereken 8 mekan türü var. Bunlar; tarihi düğün mekanları, kır düğünü mekanları, oteller, nikah sonrası yemekleri, tekne düğünü, havuz başı düğünleri, sosyal tesisler ve kulüp ve davet alanlarıdır. İkinizin de hayallerinin gerçekleşeceği mekanı tarzına uygun mekan seçimi yaparak belirleyebilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap