Fotoğrafçını Araştır

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:08 dakika

29.06.2020

Düğün fotoğrafları o günlerden geriye kalan en değerli hatıraların olacak. Yıllar boyu bakacağın, çocuklarına göstereceğin, o günü tekrar tekrar yaşayacağın anıları sana biriktirecek olan düğün fotoğrafçını artık araştırmaya başlamalısın.

Çünkü evleneceğin mevsim, çekimi hafta içi mi hafta sonu mu istediğin, çalışacağın fotoğrafçı, yaz dönemine gelen ramazan, dini bayramlar vs. gibi etkenler düğün fotoğrafçınla ne zaman anlaşman gerektiğini belirleyecek.

Bunun için erken olduğunu düşünebilirsin ama düğün fotoğrafları son yıllarda çiftlerin en çok önem verdiği konu haline geldi. Hal böyle olunca popüler fotoğrafçıların çekim günleri erkenden tükenmeye başladı. Eğer aklında çok popüler ve çiftlerin çalışmak istediği bir fotoğrafçı varsa uygun olduğu günleri şimdiden ayırtmalısın.

fotoğrafçını araştır

Aklında biri yoksa kiminle çalışacağına karar vermek için düğün fotoğrafçılarını tanımaya başlamalısın.

Fotoğrafçıları incelerken olabildiğince çok karesini gör. Çekim tarzını, renk ve ışık kullanımını, kompozisyonunu anlamaya çalış. Kendine şu soruyu sor: Çektiği fotoğraflarda kendimi görebiliyor muyum? Yoksa benim hayal ettiğin bambaşka bir şey mi?

Fotoğrafçıları buradan inceleyebilir, şehri, minimum paket fiyatı, teslimat süresi ya da kampanyasının olup olmamasına göre filtreleyebilirsin. Beğendiğin fotoğrafçı başka bir şehirdeyse sayfasındaki “hizmet içeriği” kısmından şehir dışında çekim yapıp yapmadığına bakabilirsin, ki artık fotoğrafçıların neredeyse hepsi şehir dışında hatta yurt dışında çekim yapıyor.

İncelediğin fotoğrafçıların yaptıkları çekim türlerine, ne tür mekanlarda çekim yaptıklarına, teslim sürelerine, orijinal kopyaları teslim edip etmediklerine bakabilirsin. Ama en çok çektikleri karelere, o karelerin seninle uyumlu olup olmadığına…

Hikaye çekimi, dış mekan katalog çekimi, trash day çekimi çiftlerin en çok tercih ettiği çekim türleri arasında geliyor.

Merak etme eğer düğün fotoğrafçıları ve çekimler hakkında hiçbir fikrin olmadığını düşünüyorsan bu araştırmaların sırasında öğrenecek ve nasıl fotoğraflar istediğine karar vereceksin.

Yorum yap