Düğün Salonunu Tercih Etmek İçin 5 Neden

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:50 dakika

31.12.2019

Düğün salonları limonatalı pastalı davullu zurnalı organizasyonlara ev sahipliği yapmıştır yıllarca. Limonatalı mı pastalı mı, davullu mu zurnalı mı yaparsınız bilinmez ama düğün salonlarını tercih etmek için büyüklerimizin bildiği şeyler varmış. Bir göz atmaya ne dersiniz?

Aman Kimse Darılmasın!

Bir düğün salonunda evlenmeye karar verdiyseniz eğer davetli listenizi hazırlarken mide krampları eşliğinde uykusuz geceler geçirmeyeceksiniz demektir. Gönül rahatlığıyla halanızın görümcesini, kapı komşunuzun torununu, dayınızın kayınvalidesini en mutlu gününüzde yanınızda görebilir, çevredeki kimsenin kırgınlıklarına maruz kalmadan bu işin altından kalkabilirsiniz. Düğün salonlarının özellikleri, kapasitesi ve koşulları gereği davetli sayısını belirlerken bir kısıtlama yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Kafanız Rahat Olsun

Düğün salonları yoğun bir tempoda çalışan ve düğün organizasyonu konusunda ne çok fazla enerji ve emek ne de çok fazla zaman harcamak isteyen; fakat düğün günü tüm sevdikleriyle doyasıya eğlenmek isteyen çiftler için tercih edilebilecek iyi bir alternatiftir. Göreceksiniz bu büyük geceyi organize etmeniz son derece kolay ve sıkıntısız olacak. Size de yanınızda görmek istediğiniz herkesle tadını çıkartmak düşecek.

Böylesine şık düğün salonları bulmak da mümkün: İstanbul'un En Lüks Düğün Salonları

Limonata Pastaya Takılmayın

Düğün salonu dendiğinde aklınızda hemen 1990’ların atmosferinde limonatalı pastalı düğünler canlanıyor ve bu seçenekten uzaklaşıyor musunuz? Kendi atmosferinizi yaratmak ve tarzınızı düğününüze yansıtmak her zaman elinizde… Sizi yormayacak ve çok da fazla zamanınızı almayacak küçük detaylarla bir düğün salonunu sevimli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik düğün salonları hata kaldırır olduğundan eksiklikler kimsenin gözüne batmayacaktır. Hoş bir anı defterini gece boyunca davetlilerin arasında dolaştırarak sizinle ilgili notlar yazmalarını isteyebilir, gecenin ilerleyen saatlerinde davetlilerinize geldikleri için teşekkür ederek şereflerine bir şampanya patlatabilirsiniz.

Kurtlarınızdan Eser Kalmasın

Düğün salonlarında yapılan organizasyonlarda ortam her zaman çok daha içten ve samimi olmuştur. Kimsenin kasılmasına ya da olduğundan farklı davranmasına, çatal bıçakların sırasını karıştırdığı için gerilmesine, kumaş peçetesini tam olarak nasıl kullanacağına karar veremeyip bir kenara sokuşturmasına lüzum yoktur. Gece boyu çalınan müzikler aslında kimseye yabancı değildir. Kadifeden kesesidir, daracık daracık sokaklardır… Herkes gönlünce dans eder gelin ve damat pistte asla yalnız bırakılmaz, kurtlardan eser kalmaz. En azından Tom Waits'le başlayıp Ankara'nın Bağları ile biten düğünlere göre daha samimidir. Sonuçta her düğün gecenin bir saatinden sonra halaya bağlanmaz mı?

Cep Delik Cepken Delik Kalmayın

Kuşku götürmez bir gerçek şudur ki, düğün salonu kiralama her zaman diğer alternatiflerden çok daha ekonomik olur. Evlilik bütçenizi planlarken sahip olduğunuz toplamın çok büyük bir kısmını düğün organizasyonuna bağlarsanız geri kalan birikiminiz yapmak istediklerinize yetmeyerek sizi zora sokabilir. Sade ve mütevazı bir seçim yaptığınız takdirde bütçenizi güzel bir balayı ve ev düzenlemesi gibi daha temel ve işlevsel alanlara kaydırabilirsiniz.

Düğün Salonları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Salonu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Salonları Firmaları

Düğün Salonları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

GİZEM ÇELİKBAŞ

Düğün Tarihi: 08.02.2015


Kesinlikle doğru. Çünkü davetli sayısı ile gelen kişi sayısı hiç bir zaman tutmuyor.


Naz özdoğan

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Biz daha uygun bir düğün için düğün salonu tuttuk, ortam ve büyüklük olarak çok rahattı bir sıkıntı görmedik


Deniz Koçtuğ

Düğün Tarihi: 07.03.2014


Merhaba arkadaşlar, Düğün yapmak isteyen çiftlerimize Sophia Çengelköy toplu davet mekanını tavsiye ederim.ablamın düğün mekanı için internette dolaşırken buldum bu mekanı gittim görüştüm,her şey dahil bir paket sunumu yapılıyor.Süslemeleri ışık,ses,otopark vs.gibi Yani çiftlerimizin uğraşması gereken bütün detayları düşünmüşler,salonda BAL KABAĞI arabası var ki gelin ve damat tavandan raylı bir sistemle iniş yapıyor sahneye,o atmosfere bayıldım.Herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş...