Gelin ve Damatları Rahatlatacak Tavsiyeler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:06 dakika

29.06.2020

Düğün tarihini belirleyip sonunda hazırlıklara başladınız. Hayalindeki düğüne giden yolda işlerini kolaylaştıracak tavsiyeler fena olmazdı değil mi? İşte hem seni hem de müstakbel eşini rahatlatacak 10 madde!

1-Bugün senin ve O’nun günü unutma!

Hayalinde nasıl bir düğün varsa düğününüz öyle olsun. Hayatınızda emin olun ilk defa bu kadar özel hissedeceksiniz. Nerede “Evet” demek isterseniz orada demelisiniz, hangi gelinliği sevdiysen o gelinliği giymelisin.

2-Çevrenizi değil, birbirinizi dinleyin

Düğün tarihi belirlendiği andan itibaren çevrenizde bulunan herkes bir fikir verir. Hatta bazılarının fikirleri yol göstermekten çok kafa karıştırır. Bu durumlarda sakinliğini korumalı, müstakbel eşinle kafa karışıklığını paylaşmalı ve birlikte karar almalısın. Bu şekilde açık olursan emin ol süreç senin için çok daha kolay ve keyifli olacak.

Birilerinin tecrübelerine ihtiyaç duyarsanız bunlar çevredeki herhangi bir kişi yerine, sizden daha önce evlenmiş çiftler olsun: Yeni Evli Çiftlerden Evleneceklere Tavsiyeler

gelin ve damatları rahatlatacak tavsiyeler

3-Gerçekçi bir tarih belirleyin

En kısa sürede evlenmek ekonomik anlamda her ikinizin de bütçesini zorlayabilir. Eğer hayallerinizin düğünü biraz pahalıya mal oluyorsa kendinize biraz zaman tanıyın. Belki düğünü 2 ay sonra yaparsınız ama tam istediğiniz gibi yapma şansınız olur.

4-Bütçenizi belirleyin ve ona uymaya çalışın

Düğün mekanı, gelinlik, damatlık... Bunlar en temel masraflar fakat düğün tarihi yaklaştıkça karşına yepyeni masraflar çıkabilir. Son dakika karşına çıkacak sürprizlerin en güzel gününüze gölge düşürmesini istemiyorsan ortak bütçenize baştan biraz daha para ekleyin.

gelin ve damatları rahatlatacak tavsiyeler

5-Ne kadar erken o kadar iyi, hep hatırlayın

Tarih belliyse hiçbir şeyi ertelemeyin. Tarihe 1 yıl olsa dahi gelinlik, balayı, düğün fotoğrafçısı, düğün mekanı bakmak için erken değil... Bu şekilde düğün planlaması yapmak hem içinize en çok sinen opsiyonu bulmanızı sağlar hem de bütçenizi rahatlatmak için avantaj yaratır.

6-Düğün sonrası planlarını atlamayın

Düğün nerede olacak, kimler gelecek, Hangi gelinlik olacak derken düğün tarihi kısa sürede yaklaşır. Tüm yorgunluğunuzu atacağınız, keyifli vakit geçireceğiniz balayını ihmal etmeyin. Erken rezervasyon fırsatlarıyla çok güzel bir balayını çok uygun bir fiyata bulabilirsin.

7-Düğün dansı hazır olsun

Düğün günü gelip çattı, “Evet”ten sonra yapılacak tek şey var! O da ilk dans… O an heyecana kapılmamak için mutlaka müstakbel eşinle bir dans provası yapmalısın. Bu her ikinizin de heyecanı yenmek için işinizi kolaylaştıracak.

gelin ve damatları rahatlatacak tavsiyeler

8-Sakin olun kimse hatırlamayacak

Düğün gününe kadar, hatta düğün anında bile birçok eksik, birçok hata olabilir. Üzülme ve müstakbel eşini de üzme. Düğün günü sen ve misafirleriniz o kadar çok eğleneceksiniz ki, kimse kötü giden şeyleri hatırlamayacak.

9-Düğün sonrası gelecek takılar

Ona masraf buna masraf derken ya bir hayli borçlandınız ya da eldeki tüm nakdi bitirdiniz. Şimdi sıra toplamakta. Düğün masraflarının en güzel tarafı sizi seven insanların ellerinin boş gelmeyecek olması. Siz yeni bir hayata yelken açarken gelen hediyeler işinizi çok kolaylaştıracak.

gelin ve damatları rahatlatacak tavsiyeler

10-Mutlu olmayı unutmayın

Ne olursa olsun, ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın düğün 1 günde olup bitecek. Yersiz endişeler ve sebepsiz üzüntülerle o günü kaçırmayın. Hem mutluluğu doya doya yaşayın hem de sizi seven insanlarla paylaşın.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Sinem Varişli

Düğün Tarihi: 08.03.2017


teşekkür ederim inanın içime su serptiniz


Ahmet

Düğün Tarihi: 28.02.2017


güzel bir rahatlatıcı makale olmuş yazanların eline sağlık :)