Citydent ile Düğün Günü Özgürce Gülümse!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:31 dakika

20.07.2022

Düğün günü davetlilerini ışıl ışıl bir gülümsemeyle karşılamak, düğün fotoğraflarında etkileyici gülüşünle yer almak istiyorsan Citydent İstanbul'un bu diş beyazlatma rehberi çok işine yarayacak!

düğün gülüşü citydent

Hastalarımızın hemen hepsi yaklaşan düğün, iş veya medya röportajları, mezuniyet ve büyük toplantılar gibi önemli etkinliklerden önce Citydent’te diş beyazlatma hakkında bilgi almak için başvururlar. Büyük gününüzde fotoğrafçınızın, aile ve arkadaşlarınızın kaç kere "Gülümse!" diye bağıracağını düşündüğümüzde gülümsemenizin de en iyi halinde olmasını istemeniz gerçekten de çok doğal.

Güzel ve parlak dişlerinizin verdiği ek özgüven ile en güzel gününüzü daha da güzelleştirmek bizleri her zaman inanılmaz mutlu ediyor. Biz de yazın gelişiyle bu tür önemli toplantılardan önce İstanbul’da diş beyazlatma kliniğine başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşmak istedik ki diş beyazlatma sonrası etkileyici gülümsemeniz acı ve ağrı ile gölgelenmesin.

Karşınızda hastalar için adım adım Citydent İstanbul diş beyazlatma rehberi!

1- Muayene

Her zaman, büyük günden en az bir ay önce olacak şekilde genel bir muayene ile başlamak isteriz. Düğününüz yaklaşırken diş hekiminizi ziyaret edin. Bir sonraki düzenli kontrolünüzü beklemek zorunda değilsiniz. Diş beyazlatma prosedürü ve ne elde etmek istediğiniz konusunda diş hekiminize danışın.

Danışmanlık, bütçeniz de dahil olmak üzere bir sonraki eylem planınızı planlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, diş beyazlatma tedavileri kişinin ağız durumuna göre değişir. Komplike lekeli dişler için birkaç seans ve daha kapsamlı bir tedavi planı gerekebilir. Düzenli temizlik yapanlar için istediğiniz sonuçlara ulaşmak daha az zaman alabilir. Bu nedenle, dişlerinizi beyazlatmayı planlıyorsanız, en iyi eylem planı konusunda diş hekiminize danışmanız önemlidir.

2- Sorunun Derinine İnin

Çünkü diş yüzeyindeki lekelerin bir kısmı dişin yapısından kaynaklanan nedenlerle ya da dental sağlığın yetersizliği yüzünden de oluşmuş olabilir. Diş çürükleri ve diğer dental problemler genellikle başlangıç aşamasında estetik bozulma dışında hiçbir semptom göstermezler. Dolayısıyla hayal edilen en iyi sonucu almak için kimi zaman daha kapsamlı bir tedavi planı önerebilir.

3- Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği (detertraj) ve diş beyazlatma çok farklı iki tedavidir. Ancak detertraj dişlerinizin arasına yerleşmiş yiyecek parçacıklarından kurtarıp, zamanla biriken plak ve tartarları da yok eder. Yani hekiminiz detartraj önerdiyse, işlem yaptırmanızı hararetle öneririz. Diş temizliği, beyazlatmadan önce kimi lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

4- Zamanlama

Dişlerinizin en beyaz halinde olduğundan emin olmak için büyük günden birkaç gün önce dişlerinizi beyazlatmayı düşünüyor olabilirsiniz. Burada yanlış bir şey olmamakla birlikte diş hekiminiz bu aceleye getirilmiş planı desteklemeyecektir.

Bir gün veya bir gece önce beyazlatma yaptırırsanız, en mutlu gününüzü ağız içinde ağrı ve rahatsızlık gibi hoş olmayan hislerle geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Citydent Istanbul ideal olarak, düğününüzden bir ay önce sürece başlanmasını öneriyor.

5- İşbirliği

Diş hekiminiz, dişlerinizin büyük günden önce lekelenmediğinden emin olmak için "yapılması gerekenler ve asla yapılmaması gerekenler"i sizinle paylaşacaktır. En azından büyük güne kadar bu çerçevenin dışına çıkmayın. Düzenli olarak diş fırçalayın, diş ipi kullanın ve şekerli yiyeceklerden kaçının. Kahve, çay gibi renkli yiyecek/içecekler de dişlerinizi lekeleyebilecek ve beyazlatma sonuçlarını etkileyecektir.

6- Sonsuza Kadar Aynı Mutlulukla Gülümseyin

Düğününüz olmasa bile, diş muayenesi için düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin. Düzenli diş temizliği lekelerin ve plak oluşumunun giderilmesine yardımcı olacaktır. Mutlaka yapın.

Ayrıca, bahane ile bir diş muayenesi olur, sorunlardan henüz başlamadan kurtulmuş olursunuz. Bu da sağlığınızın yanında özgüveninizi, zamanınızı ve paranızı korur. Hatta dişlerinizi düzenli olarak temizlettiğinizde diş beyazlatma işlemi çok daha kolay ve etkilidir.

Daha fazla bilgi için Citydent İstanbul ile iletişime geçmeyi unutmayın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap