Düğün Hazırlıklarında İdeal Zamanlama

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:06 dakika

29.06.2020

Tüm çiftlerimize sorduk ve düğün hazırlıklarına başlamak için en ideal süreyi bulduk. Düğününe 2 ayda hazırlanan çiftler de mevcut, 2 yılda hazırlananlar da. Ama biz Düğün.com Çiftleri'nin deneyimlerine ve yılların tecrübesine dayanarak size düğüne hazırlanmak için ideal olan süreyi belirledik. Eğer siz de aklın yolu bir diyen ve düğününe stressiz bir şekilde hazırlanmak isteyen çiftlerdenseniz, bize kulak verin. Düğün stresiyle başa çıkmanın yolu iyi bir planlama yapmaktır.

düğün hazırlıklarında i̇deal zamanlama

İki Ayağınızı Bir Pabuca Sokmayın

Düğün hazırlıklarınıza ne kadar erken başlarsanız o kadar rahat ve stressiz bir hazırlık süreci geçirirsiniz. Bizim tavsiyemiz, bir sene öncesinden düğün tarihini ve mekanı seçip hazırlıklara başlamanız yönünde. Geç kalırsanız istediğiniz mekanı, istediğiniz tarihte boş bulamayabilirsiniz. Biz Ajandam Aracı sayesinde size 1 senelik düğün hazırlıkları planını oluşturduk bile. Siz düğün tarihine nasıl karar verilir öğrenin ve tarihinizi belirleyin, biz size ne zaman ne yapmanız gerektiğini hatırlatalım.

Planlamanın Önemi

Bu 1 yıllık düğün hazırlıkları sürecinde pek çok kalemle ayrı ayrı ilgilenmeniz gerekecek ve her birinin farklı zamanlarda yapılması gerekecek. Bu yüzden iyi bir planlama şart. Yoksa gelinlik provanızı kaçırabilir, nikah şekerlerini sipariş etmeyi unutabilir veya sizin fotoğraflarınızı çekmesini istediğiniz fotoğrafçıyı çok geç aradığınız için randevu alamayabilirsiniz. O yüzden siz siz olun, Ajandam Aracı'nın rehberliğinden uzaklaşmayın.

Öncelik Sıralamanızı Belirleyin

Eğer Ajandam Aracı'nı kullanıyorsanız, ayrı bir planlama yapmanıza gerek yok. Biz her adımda size, yapmanız gerekenlerin sıralamasını hazırlayıp, hatırlatmalarda bulunuyor olacağız. Ayrıca planlamanızı yaparken düğün hazırlıklarında yapılacak ilk 7 şeyi öğrenerek önceliklerinizi kolayca belirleyebilirsiniz.

Söz Uçar Yazı Kalır

Tüm düğün hazırlıklarınızda görüştüğünüz firmalar için notlar alın, alacağınız hizmetleri size yazılı olarak vermelerini isteyin. Yapacağınız sözleşmeleri mutlaka dikkatle inceleyin. Sonuçta bu sizin en özel gününüz ve bu günü garanti altına almaya çalışmak en büyük hakkınız. Bu yüzden firmalarla sözleşme yaparken dikkat etmeniz gerekenleri de aklınızdan çıkartmayın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

aynur çalı

Düğün Tarihi: 22.10.2014


ideal süre 6 ay bence 1 yıl fazla